Základy podzimního šatníku a botníku

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

uu  28.08.12 15:25

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 13:43

Reakce:

Blair
359 příspěvků 28.08.12 16:05

Pro mě je základ trenčkot a šátky/šály. Potom propínací svetříky (ve všech různých barvách). Co se týče bot, tak určitě klasické lodičky a když je pak chladněji, kotníkové kozačky.

Curlygirl
1901 příspěvků 28.08.12 16:12

Souhlasím s trenchem, šátky, svetříky. Já navíc ještě mám vypasované kožené sáčko, mokasíny a kotníčkové vyšší boty. V tomto období už začínám nosit teplejší šaty a sukně s různými punčocháči a doplňky. Vlastně se na ten podzim už těším, co se týče oblékání…

Příspěvek upraven 28.08.12 v 16:34

scarlete
404 příspěvků 28.08.12 16:21

Taky se těším na podzim co se oblékání týče - co budu nosti - trenčkoty, šátky, barevné punčochy, sukně, lodičky/kotníčkové boty na podpadku.. jen pořád nevím, co nahoru (teda myslím pod ten trenčkot).. :-)

D.C.M.
82 příspěvků 28.08.12 16:33

Souhlasím s předchozími. Já se těším na pestré punčochy a k nim přiměřeně teplé sukně.

Nyxx
512 příspěvků 28.08.12 18:09

Trenčkot, šátky, šály, baret nebo klobouk, teplé punčocháče, mary-janes/lodičky nebo kotníčkové boty, lépe na podpatku a sukně.

Co se týče sukní, tak mám teorii, že díky jejímu tvaru se pod sukní drží teplý vzduch snáz než třeba pod džínami, proto mi na podzim nebo zimu připadá vhodnější. Samozřejmě z odpovídajícího materiálu.

Na podzim často prší. Mám pocit, že v kalhotech si brzy promáčím nohavice, zatímco když mám boty na aspoň malém podpatku, sukni a punčocháče, nezmachtám se.

Jinak v C&A teď mají barety s woolmarkem za necelé tři stovky. Kdo by chtěl podpořit českou výrobu a bydlí v Praze, nechť zajde do krámku na Újezdu hned u tramvajové zastávky. Tam mají barety všemožných barev z Nového Jičína.

gulietta  28.08.12 18:10

Ja mám ako základ podzimného šatníku koženú leteckú bundu. Nosím ju k sukni aj k nohaviciam. Niečo v tomto štýle.

VeronikaProsteNika
269 příspěvků 28.08.12 18:27

Pro mně je to trenčkot, hnědá kožená bunda a pod ně svetříky do V ve všech možných barvách :-)
Boty - kožený baleríny, oxfordky a jedny adidasky Superstar na hřiště nebo když nemám absolutně náladu se oblíkat a chci být pro ten den neviditelná :-)

Robena
1257 příspěvků 28.08.12 18:33

Pro mne jsou idealni saka.

Jackie Daniels
156 příspěvků 28.08.12 18:44

Já jsem taky pro saka a barevné punčocháče. A hlavně samet, manžestr a vlna! A poslední nezbytností je pro mě tento typ bot. Tyto konkrétně jsou z nejnovější kolekce Tchibo.

uu  28.08.12 18:49

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 13:43

Denyna
4101 příspěvků 28.08.12 19:07

Mám to asi jako většina ostatních. Béžový trenčkot, svetříky, šály, a protože jsem zmrzlá, brzo oblékám vlněné kabáty ke kolenům - mám jeden petrolejový, tak mi barvy letošních podzimních kolekcí udělaly radost. Taky brzo obouvám kotníkové boty. Po těch z Tchiba taky koukám, ale bojím se těch zvednutých špiček, takové pro mě bývají nepohodlné.
Mám hnědé, petrolejové a hořčicové kalhoty, teplejší kostkované a jiné sukně.
Miluju pletené tuniky a šaty, ale dlouho jsem na žádné pěkné a kvalitní nenarazila. Uvítám tipy!

Khajka
506 příspěvků 29.08.12 16:29

@Denyna Petrolejový kabát chci ušít od maminky už třetí sezónu, snad jí k tomu letos konečně „dokopu“ - i argumentem, že je letos v módě :) Barevné kalhoty na svou postavu nemůžu sehnat - buď jsou skinny nebo mi nesedí přes boky/v pase.
Jinak, mám světle hnědý a černý trenčkot, mančestrové černé kalhoty, teplejší šedé a spoustu sukní, černé kotníčkové boty na podpatku a ne moc teplé kozačky. Dokoupit bych chtěla ještě oxfordky, kožené rukavice (ale ty spíš až na zimu) a nějaké doplňky - šály, čepice/klobou­ky/barety.

oknel
103 příspěvků 30.08.12 20:41

Tak já si také musím pomalu udělat nákupní seznam. Ale budu koukat asi jen po sukních, ty co mám, se mi nějak „srazily“, tak musím tak 3 pěkné objevit - snad se mi to podaří. Jinak to samé co ostatní, hlavně barevné punčocháče, spoustu šátků a šálek, klobouček, trenčkot, akorát tedy nemám žádné kalhoty, protože je nenosím :-). Jo a na seznam asi přibudou jedny botky (mimo kozeček, ale na ty je ještě čas). Objevila jsem je dneska v prodejně ARA. Jsou na akorát podpatku, klasické černé s kulatou špičkou, ale mají jednu, vlastně dvě vychytávky. Protože jsou podzimní mají goratexovou membránu a vlněnou (tím si tedy teď jak to píši nejsem jistá, ale určitě je teplá) vyndavací vložku. No a protože mám stále studené nohy, bude to na podzim ideální. Už se na ně těším :-)

D.C.M.
82 příspěvků 30.08.12 21:33

Teda seznam si nedělám. Už mám nakoupeno. Podařilo se mi splašit takové červeno-vínové manžestráky (jen je taková trošku jemnější) v C&A. Sice jsem chtěla úplně jiné kalhoty, ale ty zrovna nebyly. Nejsou to žádné proklínané slimky.
Spousta věcí se mnou bude už druhou nebo třetí sezónu. Nikdy jsem nějak netoužila po podzimních kotníčkových botách.

Karoleenah
2322 příspěvků 30.08.12 21:45

Na podzim nosím hlavně různá saka, úpletové šaty s 3/4 nebo dlouhým rukávem, teplejší sukně, neprůhledné punčocháče různých barev, střídám spoustu šátků a šál.
Nutně si musím koupit chinos a nějaké šněrovací boty na mírném podpatku ve velbloudí nebo pískové barvě, protože mám zatím jen černé oxfordky a ty mi přestávají barevně stačit. Plánuju i další pletené šaty, mám vyhlídnuté dvoje v nadcházející kolekci Lindexu (spolupráce s vy-víte-kým :) ). A jestli budu hodná, koupím si i klobouček, myslím že nějaké takovéto měli za pár korun v C&A… No, ještě že mám narozeniny na začátku podzimu.

smrtonoška  30.08.12 21:46

Tak já momentálně sháním boty na podzim - ideálně kotníčkové, hnědá nebo rezavá barva, středně vysoký podpatek a cca do 1000 Kč. Je to boj. Nechci totiž, aby se hned zničily, chci co nejlepší za pokud možno málo peněz. Vím, že ze studentského rozpočtu nebudu mít na kožené, ale taky aby něco vydržely, ideálně alespoň dvě sezóny.
Přemýšlím taky, jestli si pořídit nějaké pončo, nebo koženkovou bundu. Oboje se mi na druhých líbí, ale ještě nikdy jsem to nenosila, takže nevím, jak se v tom budu cítit a jak to skombinuji s oblečením, co mám v šatníku. Taky bych chtěla nějaký odstín hnědé, spíš do rezava (trpím dojmem, že jsem podzimní typ), ale najít v obchodech něco přesně podle mých představ a ještě za rozumnou cenu… jooo, budu to mít těžké, ale beru to jako misi :D
Na druhou stranu už mám krásné petrolejové kalhoty z C&A, tmavě modré lodičky, kupu barevných punčocháčů a plánuji si ušít hrubší šedou kostkovanou sukni (látku i střih mám už v šuplíku), která se bude nádherně kombinovat se všemi barvami punčoch, takže se na podzim těším…

Denyna
4101 příspěvků 31.08.12 18:56

Viděla jsem dnes v Lindexu pěkné jednoduché svetry a na cedulce měly 70 % angora.
Necítím se povolaná soudit kvalitu vlny, ale na omak byly fajn. Na podzim bych je brala, ale neměli v mojí barvě.

popelkaa
1 příspěvek 31.08.12 20:14

Já bych vám chtěla ukázat pár botů na podzim " .{boty na podpatkuhttp://www. zbozi. cz/vyrobek/p-p-karton-klasik-kytky/}"

Nyxx
512 příspěvků 01.09.12 00:09

@Denyna Angora má jednu velkou nevýhodu- STRAŠNĚ pouští chlupy. I když jí je ve svetru třeba jen 5% (to je pak samozřejmě k ničemu, svetr s 95% akrylu a 5% nehřeje a pouští chlupy). Se 70% angory Vás jistě zahřeje, ale budete se bát sednout nebo se někde opřít.

Denyna
4101 příspěvků 01.09.12 08:51

@Nyxx Díky za reakci, hodila jsem včera ještě pro jistotu dotaz do poradny. Z angory jsem nikdy nic neměla.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit