Základy šatníku mladé dívky

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pancakes
40 příspěvků 11.08.14 19:22
Základy šatníku mladé dívky

Zdravím dámy, poslední dobou zjišťuji, že si sice kupuji oblečení které se mi líbí, ale za pár měsíců změním názor a jen tak nepovšimnutě visí ve skříni. Rozhodla jsem se teda zařídit si kvalitní šatník, aniž bych si prostě musela jet koupit něco „protože už je zase zima“ a pak to následně zase odložit. Mít raději pár kvalitních kousků a vyřádit si na doplňcích. Momentálně se mi líbí lehce elegantní styl. Nejsem fanynka mikin, rovných kšiltů a roztrhaných džínů jako moje vrstevnice. Zamilovala jsem se do takové té jednoduché francozské elegance. Chtěla jsem se ale zeptat - Co teda doporučujete pro stabilní šatník včetně kusů? Zatím si pomýšlím na černý křivák, trenčkot, bílé a černé jednoduché trička, bílou košili, breton tee, spoustu šátků a zlaté hodinky. Kalhoty mám černé, béžové, tmavé a světlé modré džíny… Boty bych potřebovala kolem podpatku do 4 cm. Necítím se v sakách a pouzdrových sukních (na normální nošení), jinak můžu všechno. Vše předem děkuji za odpovědi. :)

Reakce:

Doudou
1234 příspěvků 11.08.14 21:41

Jak moc mladé?

Pancakes
40 příspěvků 11.08.14 21:45

17 - 18 let, střední škola

@Doudou

DanielaS
4603 příspěvků 11.08.14 22:35

Jedny jednobarevne saty po kolena/tesne nad (podle nohou) bez rukavu (v zime pod ne budete nosit barevne rolaky), jedny lezernejsi upletove saty s (kratkym) rukavem (v tech budete chodit na rande a v nedeli k babicce na obed).

nolita  12.08.14 08:23
@DanielaS píše:
Jedny jednobarevne saty po kolena/tesne nad (podle nohou) bez rukavu (v zime pod ne budete nosit barevne rolaky), jedny lezernejsi upletove saty s (kratkym) rukavem (v tech budete chodit na rande a v nedeli k babicce na obed).
:-) to je určitě vtip :-) roláky pod šaty jsou už nějakou dobu demode, a stejné šaty na oběd k babičce i na rande bych teda v 18 určitě nechtěla…

Zebra33
2038 příspěvků 12.08.14 10:28

@Pancakes - z toho, co pisete vys, si myslim, ze mate zaklad satniku docela promysleny. U bot podle me zalezi, jestli v nich potrebujete hodne chodit nebo moc ne - od toho se aspon u me odviji typ podpatku. Na chozeni je mne prijemnejsi klinek nebo boty bez podpatku (ale dobra, pevna konstrukce, zadne slupicky). Sukne/saty mam ja rada vyraznejsi a k nim prave nejake ty zakladni kusy. Jako zakladni saty bych rekla male cerne (nebo treba tmavemodre). Strih zalezi, jakou mate postavu. Pouzdrove bych rekla ve vasem veku asi spis ne. S dobrou postavou a padnoucim spodnim pradlem si muzete ve vasem veku podle me dovolit i obepnute saty z elastickeho upletu (pozor na prilis malou velikost. Ono se to sice natahne, ale vite jak…). Nebo naopak padesatkovy strih s sirokou sukni ke kolenum.

999  12.08.14 10:51

Myslím, že to, co plánujete, je ideální základ. Koupila bych si ještě jedny krásné šaty do divadla, nebo na slavnostní večeři, rovnou k nim psaníčko a boty na podpatku (pohodlné :-) ) Možná i jeden outdoorový model ( aby vás nezaskočilo pozvání někam do hor od krásného sportovce :-)) Jinak bych se ve vašem věku na nákup kvalitních věcí vykašlala. Kdy jindy budete moc nosit módní výstřelky a hadry z řetězců, když ne teď.

TerezaFin
755 příspěvků 12.08.14 11:12

Snad sa inspirujete :)

DanielaS
4603 příspěvků 13.08.14 00:28

Vychazim z toho, ze vicemene vsechny saty, vcetne zimnich, se dnes prodavaji bez rukavu. A protoze chceme vyuzit jeden kus ve vice kombinacich, oblect pod ne tricko/pulovr/ko­sili mi nepripada zas tak mimo.

Nekolik prikladu satu, ktere bych si ja klidne na rande i k babicce v osmnacti vzala (na rande do kina nebo do restaurace, putyky jsem moc nevymetala):

Eitak
55 příspěvků 13.08.14 00:39

Zkusím přidat pár tipů. Se svým šatníkem jsem celkem spokojená (i když ideální rozhodně není) a jsem přibližně stejně stará, takže snad alespoň trochu poradím. Není to ale nic obecného, jen věci, kterými se řídím já

• Áčkové sukně - na běžné nošení je mám daleko raději než pouzdrové
  • Barevná trička - úplně jednoduchá, bez řasení a jiného zdobení, trochu „shodí“ i elegantnější suk­ně
  • Barevné svetříky - v zimě nahradí trička
  • Balerínky/lodičky na nižším klínku - nevím, jak to přesně popsat, ale pro mě ideální bota, dá se v nich skvěle chodit, ale vypadají lépe než obyčejné baleríny
  • Set oblečení pro slavnostnější příležitost - i když jsem velká milovnice milovnice sukní, nedám dopustit na černé společenské kalhoty
  • Co se týče kvality, já se snažím jít spíš střední cestou, extra slabý úplet nekupuji, ale dávat 500 za tričko se mi taky nechce, protože si nejsem moc jistá, že budu nosit za rok, dva stejné věci
  • Sekáč - na módním pekle sice hrozně klišé, ale jako studentka mám ze sekáče velkou část oblečení
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit