Zápach z bot

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

TinkaH
916 příspěvků 05.09.12 11:48
zápach z bot

Dobrý den, jak pečujete o své boty? Pořekadlo „dámám nohy nesmrdí“ znám, ale bohužel není úplně pravdivé, protože po celém dni v punčochách a lodičkách, zrovna po fialkách nevoní. Máte nějaké tipy jak zápachu předejí, případně co s botama, které již nehezký odér získaly?
Určitě je to zde již v některé z diskuzí zmíněno, bohužel po třech hodinách hledání jsem na téma nenarazila ( některé mají opravdu hodně příspěvků)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Cesnekacka
274 příspěvků 05.09.12 12:01

Existují masti a krémy nazývané PEODORANTY. Kombinuji oboje - od nejmenované kosmetické společnosti - s vůní levandule, limetky, máty. Na zimu hřejivý se skořicí a pomerančem - a musím říct, že to docela pomáhá. Mažu a stříkám každé ráno! Co je také důležité, udržovat čistý i vnitřek bot, např. vytřít ek bot octem a důkladně nechat vyschnout!! Samozřejmě doporučuji tan ocet vyzkoušet na nějakých starých. Ne všechny boty to snesou, ale těch mých většina ano.

eliza93
84 příspěvků 05.09.12 12:05

Mám takový problém s koženkovýma balerínama.. a toho odéru se už prostě nejde zbavit, dvakrát jsem je ručně prala v gelu na praní, mám do nich deodorační sprej a vložky které by měly udajně zápach pohlcovat. Nefunguje nic. Řeším to tak, že si je beru jen pokud jistě vím, že se nikde nebudu muset zouvat (takže na návštěvy, kupování nových bot apod. jsou zapovězeny) a po příchodu domu si umyju nohy a boty vystříkám. Netrpím žádnou plísní či jiným onemocnění, to je prostě těmahle jedněma jedinejma botama, ale bohužel jsou moc krásný na to, abych je pohřbila, takže v nich aspoň dochodím sezónu a pak asi budou muset jít. Tím vším chci vlastně říct, že také uvítám jakékoliv rady, jak se toho zbavit.

TinkaH
916 příspěvků 05.09.12 12:07

@Cesnekacka Jo, peodorantů mám i plnou kabelku, ale s těma silonkama bych si v tom musela nohy co půl hodiny vykoupat. V zimě dokonce odmítám v kanceláři topit, aby se mi nazapotila noha. Ocet jsem zkoušela, ale nepřišlo mi, že by moc pomohl. Dokonce jsem sehnala i dezinfekci, kterou pravidelně boty vystříkávám. Ale pořád jsou cítit.

eliza93
84 příspěvků 05.09.12 12:09

@Cesnekacka Nemohla byste nám tu značku prostě říct? Myslím, že Vás tu snad nikdo za reklamu žalovat a osočovat nebude..

Mylady2
12409 příspěvků 05.09.12 12:11

Myslím že hlavním problémem budou ty silonky;-( bohužel je to umělá hmota. Nebo zpravidla méně zapáchají kožené boty;-)

Cesnekacka
274 příspěvků 05.09.12 12:14

Avon a Oriflame. Celé léto jsem kombinovala modrý krémík Orif. a mátovo-limetkový spray od Avonu. A 1× týdně ocet do bot. Chvíli to trvá než to zmizí, ale opravdu je to účinné. A pak také slunce, pokud to jen trochu šlo, dávala jsem si boty „vyslunit“ u otevřených to jde.

Curlygirl
1901 příspěvků 05.09.12 12:15

Mimo to, co tu bylo už výše zmíněno taky boty hodně střídat, nechat vždy dobře usušit (i v létě od potu), vysprejovat speciálními přípravky, používat peodoranty… Nejhůř zapáchají umělotiny, tady pomůže jen co nejdřív vyhodit a příště kupovat už jen kožené boty.

TinkaH
916 příspěvků 05.09.12 12:20

@Cesnekacka vyslunit jsem je nezkoušela. Vyzkouším znovu ocet. Je fakt, že jsem ho použila jen párkrát.
A jednou zde někdo zmiňoval pytlíčky s levandulí do bot v botníku. Otázka bude znít dost podivně, ale kde levanduli koupím?? Nebo už se prodávají přímo ty patlíčky.
@Mylady2 Jo, ty silonky jsou za trest.

TinkaH
916 příspěvků 05.09.12 12:22

@Curlygirl nejhorší je, že se mi to stalo i u kožených kozaček. A těch je mi opravdu líto, mají úžasný kožíšek.

Curlygirl
1901 příspěvků 05.09.12 12:24

@TinkaH a mají i kožený vnitřek? u zimních bot nemívám vůbec tenhle problém, to spíš u letních když už vůbec a tomu úspěšně předcházím… jak vidíte, jsem nekompromisní, pořád radím jen ty zapáchající věci vyhazovat :-)

eliza93
84 příspěvků 05.09.12 12:29

@Curlygirl bohužel kožené boty jsou lehce mimo mojí ligu, prostě si je málokdy můžu dovolit (pouze pokud na ně narazím s nějakou větší slevou) a vyhodit boty, to je pro mě srdcervoucí záležitost :D

Curlygirl
1901 příspěvků 05.09.12 12:32

@eliza93 to je pak horší, tak se o ty „umělé“ boty co nejlépe starat, předcházet tomu, jak jen to jde, všemi dostupnými prostředky a časem pomalu step by step obnovovat a nahrazovat botník. Za pár let taky máte samé kožené, uvidíte.

Cesnekacka
274 příspěvků 05.09.12 12:34

Do zimních bot mi tchyně koupila takové dřevěné parfemované kuličky. Kde sa dají koupit netuším, ale jednou jsem před ní fňukala, že mi smrdí podzimní kozačky a pak jsem je dostala. Nešlo to hned, ale mimo sezonu, když byly boty v krabici, tak ten pach opravdu přebily! Ty boty mají uvnitř nějakou textilii.

TinkaH: Levanduli si kupte v obchoďáku nebo v kytkárně a nasušte si jí sama. Je zatím slunečno, určitě ještě vykvete :-) Květináč by měl stát do stovky. pokud nemáte zahrádku, tak ji na zimu dejte do chladna. Na balkoně přikrýt, aby nevymrzla, ale v kuchyni nebo pokoji by asi nevydržela…
Ty kuličky bych zkusila v krámcích s pout puri(nebo jak se to píše :-) a tak.

Letefa
716 příspěvků 05.09.12 12:35

Mám úplně stejný problém a navíc jsem notorická ničitelka bot. Levné-drahé, vždycky si záhadným způsobem dorvu patu/podpatek, ať se snažím jakkoliv. Navíc kožené (tím myslím celokožené, vnitřek i vnějšek) nejsou u mě rozdíl oproti levnějším variantám, všechny načichnou trvale velice rychle.

Taky nevím co s tím a pomalu ustupuji od kupování dražších bot, poněvadž mi vydrží skoro stejně :-( Nějaké tipy jak na volšové nohy? :-)

Můj kamarád používal toto, on na zapáchající nohy trpěl opravdu extrémně, a tohle mu hodně pomohlo: http://www.lekarna.cz/…buvi-2x100g/
Já se na koupi už delší dobu chystám, ale zatím nemůžu podat vlastní reference.

Dáma_s_hranostajem
136 příspěvků 05.09.12 13:05

Já můžu ze zkušenosti doporučit pohlcovač pachu bot od Dedry, má příjemnou vůni a hlavně (podle mě) dostatečný účinek. Používám podle potřeby na své i manželovy boty.

LadyPapajka  05.09.12 14:24

Kamarád někde našel, že by měl dát svoje boty do mrazáku, že to prej zabije ty bakterie co smrdí. Mám pocit, že to nefungovalo, nemáte to některá ozkoušené?

seznam.mih  05.09.12 14:58

Teda představa, že strkám smradlavé boty do mrazáku mezi dalším jídlem… ne fakt sem to nezkoušela :D
Dost dělá ta umělina. celej život jsem nosila boty z umělotiny (jsou nejlevnější že jo) a pokaždý mě hnali do koupelny, ať si ty nohy umeju. Dneska mám jedny kožené boty, kupuju si kvalitnější ponožky, v práci mám kožené pantofle a nohy mi nesmrdí naprosto vůbec.

jinak na svoje boty, co šíleně páchly tak tenisky jsem šupla do pračky a jiné boty jsem nechala třeba přes noc namožené v kýblu a potom jsem to vydrhla ručně a nechala vysušit. Takhle jsem čistila jedny svoje staré pracovní pantofle, které byli tak strašně pohodlné, ale nebyla to zřejmě kůže, ale umělotina a tak byli moje pantofle nástrojem k odstranění případných zlodějů do mé slříňky, protože ten smrad to byl něco neskutečnýho. Takhle po tej koupeli nebylo už cítit nic.

TinkaH
916 příspěvků 05.09.12 15:04
@LadyPapajka píše:
Kamarád někde našel, že by měl dát svoje boty do mrazáku, že to prej zabije ty bakterie co smrdí. Mám pocit, že to nefungovalo, nemáte to některá ozkoušené?

Nejsem si jistá jestli mám tak velký mražák :-D

Martini90
159 příspěvků 05.09.12 15:26

Řeším podobný problém. Jakmile jsem celý den v silonkách, je úplně jedno, zda mám koženou obuv (v té je to ale lepší) či umělou, beztak si zout boty je docela odvaha. Před pár dny jsem narazila v jedné výloze na silonky s podílem stříbra, které působí antibakteriálně, údajně by to mělo zápachu částečně předcházet. Ale nemám zatím odzkoušeno.
Samotné se mi osvědčily silonky z DM s aloe vera (cena 49,–/kus), se kterými je to lepší. Ale ráda bych odzkoušela to stříbro, až na tom finančně budu lépe.

trnk
295 příspěvků 05.09.12 15:30

@Letefa Se sáčky z Batavanu mám též dobré zkušenosti, ale chce to také střídat boty.

Letefa
716 příspěvků 05.09.12 16:05

@trnk A nevíte, kde jsou k dostání? V lékárnách se mi nezdá, např. u Dr. Maxe jsem nenašla.

Pavel
106 příspěvků 05.09.12 22:11

@Curlygirl Přesně tak. Když jsem nosil nekožené boty, mohl jsem je stříkat vším možným a nic. Teď nosím kožené, střídám, používám taky vložku, která má být proti zápachu (ale pořídil jsem ji z důvodů ortopedických) a není problém. Takže prevence!

uu  05.09.12 22:33

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 13:34

Robena
1257 příspěvků 05.09.12 23:21

Asi by nam mely poradit americke autorky „knih“ z edice Harlequin. Tam se hrdinky na sklonku dne zuly a muzni milenci jim libali nozky. O nejake koupelne ani zminka.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit