Zápach z úst

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

budox
619 příspěvků 07.05.13 12:10
Zápach z úst

Již léta mám problém, asi nejsem sama, protože občas si někde na podobné téma přečtu článek plný skvělých nereálných rad, a to zápach z úst svých bližních (známí, kolegové, lidé v tramvaji, ve frontě atd.) Někdy jsem už z toho zoufalá, jsem nekuřák a čich mám možná extrémní. Máte podobný problém? Máte vhodnou radu, co s tím?
Já po různých taktních pokusech skončila vždy u své osoby, takže v šatně mám Listerine, v šuplíku mentolky a kdykoliv mně někdo oblaží závanem, jdu si vypláchnout ústa (zbabělé, naprosto neúčinné, vím).
Možná se někomu zdá, že téma pro MD není vhodné, ale já myslím, že hygiena k módě patří

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Sekhmet
1918 příspěvků 07.05.13 12:54

Se zápachem z úst, pokud jde o cizí pusu, se nedá dělat skoro nic. Nejde totiž primárně o problém hygienický, nýbrž dost často zdravotní. Jen minimum zapáchajících úst je z nevyčištěných zubů. Jinak převažují: žaludeční vředy, místo snídaně cigareta s kávou (jeden z nejhorších puchů co znám), celkově a dlouhodobě špatná životospráva, nemoc (některý druh nemoci - nevím už jaký - způsobuje, že člověku páchne z úst po acetonu) či to, že „zápušník“ má v danou chvíli prostě hlad.
Pokud přesně nevíte, co u daného člověka zápach z úst způsobuje, je krajně nezdvořilé jej na to upozorňovat. Můžete maximálně nabídnout žvýkačku, ale pokud se skutečně jedná o vážný problém, nezabere to. Oni za to fakt nemůžou. Dost často o tom navíc vědí a sami jsou z toho nešťastní.
Jinak je úspěšnost nápravy „z vnějšku“ asi stejná, jako když kolegovi, co se nemyje, dáváte k vánocům antiperspirant.

llolla
2102 příspěvků 07.05.13 12:56

Pokud jde o cizí ústa, tak asi pomůže jen otočit se zády…=)

continuity
5851 příspěvků 07.05.13 13:08

@Sekhmet diabetes, ale je to uz priznak, ze je hladina cukru hodne spatne, za normalnich okolnosti by to nemelo byt tak markantni.

budox
619 příspěvků 07.05.13 13:12

@llolla
jó, kéž by to vždy šlo, ale bohužel nejsem rentiérka, s morbidními koníčky jako je jízda hromdopravou apod. adrenalinovými spor­ty

Ledvedka  07.05.13 13:34

@budox Zajděte si na ústní hygienu, popř. k zubaři ať Vám udělá rtg zda nemáte mezizubní kaz, na paradontologii a k lékaři na vyšetření zda máte v pořádku trávení.

Fretkodlak  07.05.13 13:40

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 12:09

budox
619 příspěvků 07.05.13 13:53

@Ledvedka
a jak konkrétně mi to pomůže?

Tajtrliková
188 příspěvků 07.05.13 13:54

Může to být také od jícnové záklopky, léty povoluje leccos včetně svalu udržujícího jícnovou zákopku (a zápach z trávení) tam, kde má být. Ono toho je víc; pokud máte třeba dlouhodobý kašel s vykašláváním hlenu poránu, může to být také od jícnu.

budox
619 příspěvků 07.05.13 13:56

@Fretkodlak
vyrobím a nezištně nabídnu, uvidíme.
Ale myslím, že u hladařek kuřaček to moc nezabere, ale zas mám jistotu, že cokoliv nabídku zdarma bude přijmuto

Sekhmet
1918 příspěvků 07.05.13 13:58
@budox píše:
"Zas mám jistotu, že cokoliv nabídku zdarma bude přijmuto

Moc bych na to nespoléhala. Já jsem od mala naučená vše s díky a zdvořile a skromně odmítat (třeba i vodu z kouhoutku když padám žízní). Dost těžko se to odnaučuji.

Ledvedka  07.05.13 14:07
@budox píše:
@Ledvedka
a jak konkrétně mi to pomůže?

Na dentální hygieně, Vám zuby vyčistí tak jak to sama nedokážete ani za pomoci nití a mezizubních kartáčků, zbaví Vás zubního kamene který vyvolává zápach z úst. Pokud Vám to nepomůže bude problém v dásních, kterého Vás zbaví paradontolog, pokud máte mezizubní kaz může také způsobit zápach z úst, po jeho odstranění ustoupí. A pokud nebude problém ani v tom, tak Vám lékař vyšetří trávicí soustavu, kde může být problém o kterém nevíte. Pochybuju že zapáchá z úst někomu kdo má v pořádku trávení a ústní dutinu. Pokud máte lékařem potvrzenou jistotu, že nemáte ani špetku zubního kamene a jste zcela zdráva, asi se budete muset dál spoléhat na listerinku, žvýkačky, žvýkání bazalky, petržele a ústní sprej…

Sailorette
1589 příspěvků 07.05.13 14:08

Obávám se, že zápach z úst v MHD je obvykle způsoben prázdným žaludkem a nedostatečným pitným režimem (ráno všichni vyrazí bez snídaně a odpoledne z práce hladoví). Takže pravidelná strava, dost vody a žvýkačka vždycky po ruce.

Ledvedka  07.05.13 14:12

@budox Já myslela, že se problém týká Vás, tak pardon, už jsem si to pořádně přečetla :-)

Čas na to jít dělat něco smysluplnýho a nezevlovat tu :-)

Fretkodlak  07.05.13 14:16

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 12:10

mikita.miki
1931 příspěvků 07.05.13 14:43

K výše napsanému musím podotknout, že mám vcelku citlivý čuch a na příteli poznám, kdy se na něj,,něco řítí,, ale i například jakési vyplavování nemoci. poznám to z pachu potu a zápachu z úst, takže opravdu v mnoha případech se opravdu nejedná o nedostatečnou hygienu úst, le problém spočívá poněkud hloub či níž.

Barbuchaa
211 příspěvků 07.05.13 15:06

@Fretkodlak S pozitivním vlivem hřebíčku maximálně souhlasím, já ho žvýkala kvůli bolavým osmičkám, docela to pomáhalo. Takže i na zuby dobré.

GalianosjednimL  07.05.13 15:33

@budox To jste mi připomněla sobotní cestu tramvají. Nejprve si ke mne chtěla sednout navoněná paní, ale „předběha“ ji důchodkyně v silonovém oblečení, co další zastávku vystupovala a nahradil ji silně páchnoucí starý muž, který mne donutil v přecpané MHD dýchat už jen póry, když vystupoval, chtěl jsem se zvednout, ale byla mi vražena do žeber taška, do kolene trekingová hůlka a další pán dopadl vedle mne, natlačil mne na okno a s mlaskáním se pustil do sendviče s tuňákem, asi i česnekem a cibulí, fakt mu chutnalo…tohle jsem zažil za 8 minut jízdy :).Vzpomněl jsem si na takový ten ústní sprej od Amway a přál si ho mít v litrovém balení.:) :)

Edit: překlepy

Příspěvek upraven 07.05.13 v 15:37

mikita.miki
1931 příspěvků 07.05.13 15:36

@GalianosjednimL a jdou s ním dělat divy, škoda že nemám video :-D plivat oheň a tím pádem si i opálit obočí a tak podobně :-D ale ten je jen pro vás, vám doporučuji tygří mast, za pár kaček k dostání u každého druhého vietnamského prodejce, anebo abychom se držei jedné firmy, tak osvěžovač vzduchu, alias u nás překřtěn na pi.ifuk, zvládne fakt veškerý smrad v okolí několika metrů, jen nevím jestli by tomu pánovi stále ještě chutnalo :-D

Sekhmet
1918 příspěvků 07.05.13 15:37

@GalianosjednimL Ježišmarjá, mlaskání! Já nesnáším, když si v tramvaji za mně sedne důchodce a začne si cucat zubní protézu. Přímo mně do ucha, to můžu vyletět z kůže.

Sailorette
1589 příspěvků 07.05.13 15:58

@Sekhmet Chacha, to dělávala babička. Od té doby jsem háklivá na všechny podobné projevy (jako žvýkání žvýkačky nahlas, šoupání chodidla o chodidlo, popotahování).

GalianosjednimL  07.05.13 16:11

@Sekhmet Jsem zažil jak ji vydělal a vycucával z ní zbytky jídla a ani teď při té myšlence mi z toho není dobře. Mám obavy, že to jednou nevydržím a zcela bez zábran na ně vrhnu, protože často není kam uniknout, asi to přitahuji. :(

Nixe Lulu
326 příspěvků 07.05.13 16:13

Může to být taky od usazenin, které se dělají na mandlích (tzv. mandlové kameny, není to totéž jako zánět, nejsou z toho horečky ani angíny); nedopátrala jsem se ale, jestli proti tomu existuje nějaká prevence (jen vytrhnutí mandlí, ale z toho prý jsou hrozné bolesti).

budox
619 příspěvků 08.05.13 14:38

@GalianosjednimL
hromdoprava poskytuje netušené zážitky, taky mám moc rády sexy žvýkání s otevřenou tlamičkou. Provozují všechny věkové kategorie. Miluji, když kolegyně (58, máme stoly proti sobě, zrovna mi došlo, že jsem masochistka) si načepýří květák, vyškube obočí, nahodí něco barev a pro dosažení maximální přitažlivosti vloží žvýkačku do úst. Následuje pěkný výhled na mandle dobrovázený podmanivými zvuky.

Turako
501 příspěvků 08.05.13 15:24

Je mi jasné, že za to mohou často zdravotní problémy, ale některé se dají řešit. Spoustě lidem by neublížilo zajít si k zubaři. Zrovna nedávno jsem o tom se svým zubařem debatoval. Mnoho lidí se zřejmě zubaře bojí, raději nejdou a různé záněty v ústech a afty opravdu mohou za ohavný puch.
A když už dotyční vědí, že jim z úst táhne, opravdu by se nemuseli zbytečně přibližovat k cizím lidem a dýchat na ně, jak se občas často děje.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit