Zapáchající kabelka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

yanulla
767 příspěvků 11.06.13 21:18
Zapáchající kabelka

Dobrý den, včera mi přišlo ze Zootu nové psaníčko, je perfektní, ALE…SMRDÍ. Je to jako když přijdete k vietnamcům blíže k botám, asi nějaké lepidlo?! Jak se toho zbavím? Psaníčko není kožené, je to hruhá látka zřejmě nalepená na nějakém pevném podkladu. Vracet ho nechci, chci bojovat se zápachem, protože se mi jinak fakt dost líbí. Děkuji

Reakce:

DonChichot  11.06.13 21:19

@yanulla
Vyndejte z kabelky tu mrtvolku novorozence.

Kristinule
179 příspěvků 11.06.13 21:25

@DonChichot Pěkně děkuju, teď sem se kvůli vám málem udusila kafem.. :D

real.blond
6688 příspěvků 11.06.13 21:50

@Kristinule tak na noc kafe? :-O bych nespala do rana:-D

@yanulla zkuste nechat pres noc venku na vzduchu

uu  11.06.13 21:53

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 15:11

Eila
166 příspěvků 11.06.13 22:51

Stačí týden na luftě. Občas, když mě popadně nakupovací mánie a nakupuju na ebay pásky z číny za dolar, tak pak poctivě větrám a větrám a větrám… Je to asi fakt lepidlo, protože to úplně vytěká.

yanulla
767 příspěvků 12.06.13 07:10

@real.blond, tak to teda zkusím nejdřív po dobrém vyvětrat :-)a uvidíme…
Někdo mi radil to postříkat parfémem, nebo posypat jedlou sodou pokapanou citrónem, ale to je prý spíš na koženou obuv a kabelky.

Sibyla
2639 příspěvků 12.06.13 07:52

Parfémem nestříkat, vůně se „poperou“, jako když se nemytý Rus polije tou jejich kolínskou! Otevřete a nechte vyvětrat.

DonChichot  12.06.13 08:56

To s tím novorozencem byl (nejapný) vtip. Okamžitě to vraťte a vezměte si zpět peníze. To je vada, která brání v užívání. V kamenném obchodě byste si přeci taky smrdutou kabelku nekoupila, nebo jo?
Ten smrad nezmizí, zřejmě je podstatou kabelky. Já bych to tedy neriskovala, jsou to vyhozené peníze.

yanulla
767 příspěvků 12.06.13 09:41

@DonChichot, tak já budu 2-3 dny větrat a uvidím, ale vracet se mi opravdu nechce, je moc hezká a hodila by se mi ke spoustě outfitů. Třeba ještě někdo napíše zaručený tip, jak se zápachu zbavit???

Alizon
1233 příspěvků 12.06.13 11:43

Jak radi ostatni, nechte to vyvetrat dva dny na balkone (ve stinu).
Pokud je to najeka ochrana proti molum ci vnejsim vlivum, melo by to vycichnout. Jestli to ani za 2 dny nevycichne, tak je to smejd, smrad nezmizi nikdy = poslat zpatky.
Zkusenost mam pouze s divne smrdicimi vecmi z cistirny - proste nejaka ta chemikalie co na vycisteni pouzili - povesila jsem to na noc na balkon a rano byl smrad pryc.

benyka
4240 příspěvků 12.06.13 11:45

Mám přesně stejný problém. Psaníčko z Humanicu. Koupila jsem si ho na jedno použití kvůli barvě. Uvnitř byl takový ten bílý pytlíček s čímsi, co jsem si vždycky myslela, že má pohlcovat puch. Smrděl sám jak deset čertů. Vyhodila jsem ho a dala jsem dovnitř talířek s mletou kávou smíchanou se sodou (prý káva odstraňuje pach z ledničky, tak by to mohla zkusit i s kabelkou). Pak ji budu měsíc větrat na balkóně a jestli to nepomůže, asi ji budu muset, bohužel, vrátit a hledat jinou.

Moir
1808 příspěvků 12.06.13 11:59

@benyka ten pytlíček nepohlcuje pachy, ale vlhkost

benyka
4240 příspěvků 12.06.13 12:42

Aha. Tak by tam měli strčit ještě další pytlíček, který bude pohlcovat puch toho prvního pytlíčku.

yanulla
767 příspěvků 13.06.13 18:48

Tak hlásím, že po cca 2 dnech zápach zeslábl, snad zmizí úplně! Dám pak vědět :-)

yanulla
767 příspěvků 17.06.13 13:40

…takže kabelka je po téměř týdnu větrání naprosto bez zápachu, juch!

Gräfin
2634 příspěvků 17.06.13 13:43

Tak šup s ní do CJMDNS :)

yanulla
767 příspěvků 17.06.13 13:50

@Gräfin, já bych hrozně ráda přispívala! Párkrát už jsem se tam vystavila a nelituji, kritika byla konstruktivní a pochvala potěšila. Ale problém je s focením, nemám doma místo s pořádným světlem na focení a samospoušť je taky na dlouho. S dvěma malými dětmi toho času moc není, ale pokusím se :-)

Norielle  17.06.13 13:59

Sice po funuse, ale skuste trik inac pouzivany na chladnickovy zapach: nasypte do nej trosku mletej zrnkovej kavy, alebo tu kavu dajte do gazy ci papieroveho sacku na caj a nechajte v kabelke.

benyka
4240 příspěvků 17.06.13 19:04

Tak po pěti dnech musím konstatovat, že na tu moji kabelku kafe nefunguje. Je to pořád stejné. Safra práce.

kayav  17.06.13 19:11

Větrat a dala bych pak do ní mýdlo nebo pytlík levandule. já mám mýdlo ve skříni pořád, mám ráda jak to voní:)

KlaudieS
1640 příspěvků 18.06.13 13:58

Stala se mi taková velmi nemilá věc. Na jedné akci jsem dostala od přítele takovou malou luční květinu, jenže ta akce byla do rána, alkohol tekl proudem…takže jsem květinu uložila do kapsičky kabelky. Ráno s kocovinou jsem si na to vůbec nevzpomněla a kabelku dva měsíce nenosila. No a po otevření jsem málem spadla, kytka tam totiž zetlela a ten smrad se vnitřku drží a drží. Dá se to nějak zachránit??? Tu kabelku mám ráda :(

yanulla
767 příspěvků 19.06.13 21:20

@KlaudieS a z čeho ta kabelka je? Kožená? vevnitř je látková podšívka? Pokud ano, dala bych na vlhký hadřík třeba trochu pracího gelu a pak suchým hadříkem vysušila a dala sušit naruby na sluníčko, myslím, že by to mohlo vypálit :-)

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit