Zaprděné Peklo

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hell-no
177 příspěvků 11.04.13 09:28
Zaprděné Peklo

Po přibližně několikaměsíčním pročítání modního pekla jsem došla ke dvěma poznatkům. Zaprvé, že je super, že Ada u mnohých probudila zájem o zevnějšek svůj i těch ostatních a zadruhé, že průměrné čtenářstvo pekla je sice módně uvědomělé, ale zvláštnosti a neobvyklosti módy toleruje jen „vocaď pocaď“.

Lze to vidět třeba u fotek z inspirace, kdy nejvíce ramínek dostávají jednoduché modely, které jsou z většiny neutrální a obsahují jen nějaký ten zajímavý prvek. U zajímavějších fotek se neustále objevují komentáře typu „vyměnila bych toto a toto za něco střízlivějšího, s jiným střihem, jinou barvou“, jako např. u fotek z Paříže, protože nevěří, že móda je sranda, je legrace vytvářet neobvyklé kombinace z věcí, které se k sobě jakkoliv nehodí, protože být dokonalý je nuda. A určitě ne inspirativní.

Přijde mi, že typické čtenářstvo není nakloněno experimentům, neocení ulítlejší kombinace barev a stylů, střihů a prvků, umí se sice decentně obléct, ale nechápe módu jako hru, kde nejsou (téměř) žádná pravidla a naopak bere oblečení vážně a dělá tím Peklo takové…zaprděné?

Jaký máte názor vy? Myslíte, že móda je svázaná pravidly nebo je naopak dobře, když se někdo umí shodit tím, že obleče vzory, které se k sobě nehodí nebo např. určitý zajímavý střih, přestože ví, že jiný by slušel víc? Úplně vědomě a prostě jen proto, že může a chce?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »

Reakce:

Uživatel je onlinePirek
6768 příspěvků 11.04.13 09:36

Hell no

GalianosjednimL  11.04.13 10:06

Jakmile se Izrael dohodne s Palestinou, i my zde určitě postoupíme. Dejte jim tam na Východě prosím čas :) :)

Kokoska1  11.04.13 10:10

@hell-no Jsem pro experimenty, průkopníci jsou vždycky potřeba! I průkopníci slepých uliček :D Nebýt odvahy měnit módu, tak nosíme dodnes šněrovačky, honzíky a dlouhé sukně - v lepším případě. Nevadí mi neobvyklá kombinace barev a vzorů, ale trošku soudnosti to určitě chce.

kočičííí  11.04.13 10:12

@hell-no
Já třeba miluju tenhle vzhled a podobné kombinace občas použiju, jsem ale jednou tak stará, tak se musím mírnit, pro mě je to už zu moc, ale chtěla bych, aby se tak oblékaly moje dcery. Ona má i lepší kreace, třeba kombinace modré s fialovou, nemůžu to nikde najít. Jestli jste ale tenhle seriál někdy viděla, pak víte, že i ve Francii je tahle holka tak oblečená proto, že je tak trochu exot pro své okolí. Nejsme zaprdění jenom v Česku. Jsem pro módu jako hru, ať si každý vezme, co chce, když ho to těší - ale když se mi to nelíbí a zdá se mi, že v tom má takříkajíc děsnou prdu, pak si chci ponechat právo to kritizovat v Pekle. Když si takovéhle punčocháče obleče nějaká, která má stehno jako 3 moje, pak je to nechutné, už to není hra, ale naprostá nesoudnost.

GalianosjednimL  11.04.13 10:12

@Kokoska1 A co máte proti šněrovačkám a honzíkům :)bych raději potkal deset takových než v bezprdelních džínách :) :)

Betty J.
2031 příspěvků 11.04.13 10:16

@hell-no: móda, respektive oblékání, stejně jako každá jiná hra, má svá pravidla - a když je hráči přestanou dodržovat, je po zábavě.

Kokoska1  11.04.13 10:19

@GalianosjednimL Prý to nebylo úplně pohodlný a asi by se mi v tom blbě jezdilo na kole a na lyžích :D Ale doba krinolin by mi vyhovovala, možná by se mi díky sešněrování, vycpávkám a obručím povedlo vypadat IN.

ještěřička
2363 příspěvků 27 inzerátů 11.04.13 10:20

Někdy je lepší „nudná móda“ než „neobvyklé kombinace z věcí, které se k sobě jakkoliv nehodí“.Nevím, jestli je dobré, když se někdo umí shodit tím, že „obleče vzory, které se k sobě nehodí nebo např. určitý zajímavý střih, přestože ví, že jiný by slušel víc“.Asi patřím do kategorie „zaprděných“,ale nesnáším nevkus a splácání všeho možného za cenu jakési originality, jakou tyto šílené kreace obvykle mívají.

gudrun  11.04.13 10:24

Hranice NEEXISTUJI! Dulezita je ESTETIKA a ta se ridi, svymi postaleti stejnymi, nami neovlivnitelnymi zpusoby.

JedovatéHádě
350 příspěvků 11.04.13 10:27

Tak já opravdu věřím, že i „Houmles stajl“ je vypiplaný módní počin a pokud je z něj vynechán smrad, tak se mi to může líbit, protože móda by měla být bez hranic.

Přesto myslím že ještě poznám, když někdo nemá vůbec vkus, natožpak styl a montuje páté přes deváté a snaží se ostatním namluvit, že je jedinečný, nepochopený módní guru.

Ale teď je to moje slovo, proti jeho :)

Kokoska1  11.04.13 10:29

@gudrun Ale taky se během staletí mění náhled na to, co je estetické. V době secese by to určitě nebyla žena v kalhotách a s ostříhanými vla­sy.

Sekhmet
1918 příspěvků 11.04.13 10:31

@JedovatéHádě Homeles style = hipster style. Opravdu to existuje.

JedovatéHádě
350 příspěvků 11.04.13 10:34

@Sekhmet myslím, že to není přesně to samé, mám pocit, že bezďáckou módu jednu dobu nosily sestry Olsenovy. Hipster je spíš divná móda(něco co co je tak nevkusné, až je to zajímavé), nebo se pletu?

gudrun  11.04.13 10:34

To neni pravda tomu o cem mluvite se rika TRend a ten se meni. Esteticno je nemenne jakesi, vnimani krasy a oku lahodici, neco s cim se rodime je dano prirodou. Muze byt trend jakykoliv ale vzdy rozlisime krasna zena oskliva zena. stejne jako v umeni krasna simfonie stejne jako krasna pisen od Rihanny. Ty krasne veci prezivaji osklive zapadaji do propadliste dejin… Reakce na kokoska

Sekhmet
1918 příspěvků 11.04.13 10:36

@JedovatéHádě Nevím, já to vždycky chápala tak, jak jsem uvedla. Což neznamená, že se nemůžu mýlit. V těch názvech módních stylů dost plavu…

Betty J.
2031 příspěvků 11.04.13 10:37

@gudrun: děkuji za osvětu - dodnes jsem se, ovlivněna studiem zjevně nesprávné literatury, domnívala, že estetika je produktem lidského myšlení a vnímání.

Amonute
360 příspěvků 11.04.13 10:37

Mám takú teóriu prečo v galérií dostávajú najviac zelených tie kombinácie, ktoré by sa dali považovať za jednoduché. Povedzte, koľko takých jednoducho, neutrálne a pri tom zladene pôsobiacich ľudí denne stretávate? V tejto nekončiacej zime - ja teda minimum… a presne toho štýlu v opozeranosti mám, tak povediac, akútny nedostatok. Keď teda na to príde, ja sama dám prednosť jednoduchosti, na ktorú sa dá nabaľovať zložitosť ako prvotnú prečačkanosť, s ktorou sa už nedá robiť takmer nič. Tie čo to dokážu dostanú odo mňa zelené.

P. S.: názov ‚zaprdené peklo‘ ste si mohli odpustiť…

Uživatel je onlinePirek
6768 příspěvků 11.04.13 10:38

@Betty J.
Vy jste! To je přece vesmírný zákon :D

Sekhmet
1918 příspěvků 11.04.13 10:39

@kočičííí Tohle považujete za divočinu? Co byste říkala na mně včera: neonově žluté šaty (ale fakt jak ten zvýrazňovač), tyrkysové doplňky (šála, náramek, naušnice). Šedé krátké sako s neonově žlutou květinou na klopě. Boty a kabelka tedy nudně černé, to je fakt. Dva lidi mi řekli, že vypadám jako sluníčko, jedna dáma mi sdělila, „že se nestydím“ a jiná, že absolutně nemám vkus, že nic tak hrozného už dlouho neviděla :)

Alizon
1233 příspěvků 11.04.13 10:40
@hell-no píše:
Myslíte, že móda je svázaná pravidly nebo je naopak dobře, když se někdo umí shodit tím, že obleče vzory, které se k sobě nehodí nebo např. určitý zajímavý střih, přestože ví, že jiný by slušel víc? Úplně vědomě a prostě jen proto, že může a chce?

Asi jsem zaprdena, ale nevim proc si oblekat treba strih o kterem vim ze mi neslusi? Ale to asi neni na vasem dotazu to hlavni.
Pokud jde o „modni trendy“, nevzala bych si na sebe neco co mi vzhledem k postave atd. nesedi, jen proto ze je to zrovna IN a nechapu to ani u ostatnich. V mode je forforove zluta, takze ji vsichni budou nosit.
Co zase ocenuji je urcita nestadnost - ackoliv sama vyznavam elegantni modu, libi se mi kdyz je nekdo svuj a nosi neco jineho (co se hodi treba ke stylu muziky kterou posloucha nebo nejakemu hnuti ktere sleduje).
Casto jsem tu nadsena z modelu, ktere bych si na sebe nevzala ani za nic, ale k dotycnemu mi sedi.
Pokud jde o pravidla - neni je urcite potreba slepe dodrzovat, kombinovat se da i nekombinovatelne, casto tu takove obrazky (prevzate z modnich blogu) jsou, ovsem maler je kdyz se nekdo snazi byt originalni za kazdou cenu, coz bohuzel vetsinou je pripad tech „radoby originalnich“ modelu na Pekle. A dotycna se potom citi urazena, ze ji nekdo vytkne ze se ji pruhovane tricko nehodi ke kvetovane sukni, kdyz prece blogerka XY mela neco podobneho a vsichni delali ach. Problem je ze blogerka XY dotahla cely outfit a cele to melo smrnc, kdezto dotycna uzivatelka proste na sebe dala svuj normalni nic moc outfit a k tomu hodila kvetovane puncochace aby byla oribinalni.

Uživatel je onlinePirek
6768 příspěvků 11.04.13 10:40

@Sekhmet
Styďte se, Majere, styďte se, Majere, styď-te-se-Ma-je-re!

abcdefg
75 příspěvků 11.04.13 10:43

@gudrun Estetika je humanitni veda vyuzivajici mimo jine serii norem (tykajicich se at uz „krasna“, „vznesena“, nebo „umeni“), ktere se samozrejme historicky (a obcas velmi radikalne) promenuji. (a sebedovzdelat se da i na wikipedii, kdyz uz nekdo nechce cist knihy).

Sekhmet
1918 příspěvků 11.04.13 10:48

@Pirek A ne a ne a ne. Mně se to líbilo. Hlavně jsem byla nadšená z toho, že se mi tento týden podařilo v Reserved urvat se slevou látkové květiny do klopy v neonových barvách - žlutá, korálová, zelená (kus za 89,–kč z původních myslím dvou stovek) - přesně k mým šatům. Takže dnes v korálové, s šedým sakem (jiné než včera), korálovou květinou, bronzovými doplňky a tmavě modrým trenchcoatem. Kytku přehazuju ze saka na kabát.

Uživatel je onlinePirek
6768 příspěvků 11.04.13 10:51

@Sekhmet
Dneska prší! Už vím, kam se půjdu cestou domů ukrýt :D Já nepřehazuju, na to nemám nervy.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit