Zase ŠATY: mám neexistující pas

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

boulette
1 příspěvek 23.01.13 12:14
zase ŠATY: mám neexistující pas

Dobrý den milé pekelnice,

mám dotaz který tu snad ještě nebyl. Pokud ano, omlouvám se.

Momentálně se tu hodně řeší šaty (na plesy a jiné společenské akce) a ráda bych si taky několik šat pořídila, jelikož to prostě jedna z nejkrásnějších věcí co si žena může vzít na sebe. Jak casual tak i slavnostněji do divadla apod. Bohužel nakonec vždy vyrazím v kalhotech (v kombinaci s dlouhým vrškem pod zadek, mám dojem že mě to opticky prodlužuje).

Moje postava je totiž dost neženská, typ postavy něco mezi „H“ a „I“. Tuk se mi ukládá zejména kolem břicha (takzv. „muffin top“), zadek je plochý a prsa jsou tak nanejvíš košíček B, k tomu poměrně masivní hrudník. Jinak celkem vše normální, výška 166 cm, váha 58 kg, dalo by se tedy tedy podle BMI tvrdit že jsem štíhlá, poměr tuku a svalů je taky ok, dost cvičím. Bohužel ve všech šatech které jsem zkusila vypadám krabicoidně nebo jako válec, protože tam opravdu výrazně chybí ten pas a příjde mi to pak jako nějaká parodie na ženskost když si na sebe vezmu šaty. Působí to neharmonicky.

Fígle jako si vzít výrazný pásek bohužel nefunguje a třeba takové inspirace jako jsou zde http://www.insideoutstyleblog.com/…hapes-h.html jsem si vzala k srdci ale taky to není ono, i v tom vypadám širší a neexistující pas to nevyřeší.

Nepotýká se tady jedna z Vás taky s tímto „problémem“? Jaké střihy to řeší? Asymetrické například? Vyřeší to třeba korzet / stahovací prádlo?

Nebo se s tím prostě smířit?

Děkuji za jakýkoliv konstruktivní nápad

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

TulaJ
254 příspěvků 23.01.13 13:10

Ja mám podobný typ postavy - vždy som mala; som relatívne štíhla (o kúsok nižšia - 160 cm), ale pás som ani v ranej mladosti veľmi nevlastnila. Nemám však dojem, že som „krabicoidná“ - to je asi skôr Váš subjektívny dojem, resp. nesprávny výber oblečenia, s týmto parametrami myslím naozaj nemusíte mať mindráky. Mne sa osvedčili nasledovné triky: zdôraznené ramená (v prípade saka, samozrejme, prípadne by ste si mohli zobrať bolerko - aj keď zvyčajne sa mi moc šaty s bolerkom nepáčia), lodičkový výstrih (ktorý tiež opticky rozšíri hornú časť postavy), v prípade šatov prestrihnutie resp. zúženie pod prsiami (t. j. strih, ktorý sa od miesta nad pásom - pod prsiami - mierne rozširuje, zvolila by som splývavý materiál). V dlhých šatoch vhodného strihu a farby budete určite pôsobiť veľmi elegantne a žensky, rozhodne viac ako v nohaviciach. Korzetom ani sťahovacím prádlom sa možno dá pár cm ubrať, ale keď si pomyslím na to nepohodlie, tak to radšej neskúšam.

Betty J.
2031 příspěvků 23.01.13 14:11

Tento problém se dá snadno vyřešit setkáním princesového či empírového střihu se šikovnou švadlenou.

Len
476 příspěvků 23.01.13 14:18

Se šaty vám asi neporadím, ale myslím, že dlouhý vršek pod zadek vás bude spíš opticky zkracovat…

PythonRegius
286 příspěvků 23.01.13 14:37

Já tedy nevím, jak moc krabicoidně vypadáte, ale pokud chcete pas, dalo by se to vyřešit postupným tvarováním pomocí korzetu. Myslím tím skutečným s pevnými kosticemi, šitý na míru. Takové dělá velmi kvalitní např. Riwaa Nerona. Ale ne každý to snese, to je fakt (já na sobě korzet ještě neměla, možná někdy zkusím, ale ne kvůli tvarování).

Veselý Puntík
223 příspěvků 23.01.13 14:50

Taky si myslím, že empírový střih šatů a lodičkový výstřih by mohly pomoct. Odvede to pozornost od pasu, který „nemáte“, a prodlouží vám to linii. Jestli máte široký hrudník a menší poprsí, tak bych to ani nezdůrazňovala velikými výstřihy, spíš střízlivě tou lodičkou, nebo výstřihem blíže ke krku, který ten hrudník tolik neodhalí. Ale nejsem žádný expert, jen odhaduji :)

sorpresa
8 příspěvků 23.01.13 15:01

A co takle módu let 20.? Kdy byla modní chlapecká postava a prsa a pas nebyly v „kurzu“. Vidět je to například ve filmu http://www.csfd.cz/…ravna-divka/. Kdy si například hlavní hrdinka stěžuje, že nemá plochy rovný hrudník a že jí ty korály nevisí rovně:) Ty šaty se dělaly rovné a klasickým ženským postavám vůbec nesluší.

Veselý Puntík
223 příspěvků 23.01.13 15:15

S těmi dvacátými léty máte recht! :) To by mohlo být ono, tam ten pas byl kdesi v nedohlednu a prsa na dovolené :)

Sibyla
2639 příspěvků 23.01.13 23:40

Máte postavu typu Kim Cattrall (Samantha ze Sexu ve městě) - a jaká to je kočka! Shlédněte pár dílů a inspirujte se.
Jinak mi váš nadpis připomněl povídku o dívce, chystající se na ples - není to ne vás, neberte si to osobně.
„Nemám ho!“ - „Co nemáš?“ - „Pas! Ještě před týdnem jsem ho měla, a teď zmizel, mami!“ - „Nesmysl! Prostě se přeměř, a tam, kde jsi nejtenčí, tam máš pas.“ - „To už jsem udělala, jenže na tom místě mám prsa.“

Veselý Puntík
223 příspěvků 23.01.13 23:45

:D :D :D dobrý vtip :-D

TulaJ
254 příspěvků 24.01.13 09:13

@sorpresa To je síce fakt, že táto móda pás akosi nebrala do úvahy, ale nemyslím, že to nutne musí byť vhodné pre takéto postavy (ako som už vyššie spomínala, jednu takúto vlastním aj ja :-)), to by som práve považovala za krabicoidné; sedí to myslím viac takým éterickým postavám (nechcem povedať vychrtlým), aj keď je boulette štíhla, nemuselo by to byť úplne vhodné (ale treba vyskúšať - ale neviem, či sa dnes takéto niečo vôbec predáva). Priznám sa tiež, že sa mi tento štýl (20-te roky) veľmi nepáči a snáď by som si to zobrala len na nejaký retro-maškarný ples, dnes to ani nie je príliš aktuálne.

chinin
2788 příspěvků 24.01.13 11:45

@boulette
Zena s jakoukoli postavou muze nosit slusive saty, jde jen o to, najit lichotivy strih satu. :-)

Doporucuji vam, podivat se pro inspiraci na blog supervizaz.net/blog. Dle popisu vasi postavy budete dle typologie postav pouzivane na tomto blogu nejspis bud sloup, nebo cihla. (Sloup, pokud jste spise „symetricky rovna“ = priblizne stejne siroky trup a boky, neznatelny pas, stihle nohy. Cihla, pokud mate siroka ramena - sirsi nez boky, ploche bricho a svalnatejsi nohy.)

K postave sloupu jsou nazorne zejm. clanky o Gwyneth Palthrow ci Nicole Kiddman. K postave cihly pak clanky o Kim Cattrall ci Serene Williams.

Pri volbe vhodneho strihu satu/obleceni jde vzdy o to, potlacit nedostatky postavy a zvyraznit jeji prednosti.

DanielaS
4599 příspěvků 24.01.13 11:56

On ten pas ani byt nemusi, staci, kdyz je dost latky nad a pod urovni, kterou za nejuzsi zvolite. Ony ty empirove saty v podstate dost povlavaly kolem.

Co rozsirit opticky ramena (rozbihajicimi se sirokymi raminky) a pres bricho nejake raseni? Snad nemate pod prsy tolik co pres boky.

No anebo kdyz sloup, tak sloup!

chinin
2788 příspěvků 24.01.13 11:57

@boulette
K satum a la 20. leta: pokud se vam rovna silueta libi, muzete jit pri vyberu satu timto smerem. Osobne ale souhlasim s @TulaJ, jednak mi styl a la 20. leta prijde dost neaktualni (retro moda se v poslednich letech zameruje spis na zenskou siluetu 50. let, popr. na leta 60., 70. nebo - mnou neoblibena - 80. ci 90. leta), jednak slusi pouze utlym sloupum a na silnejsim sloupu nebo cihle bude vypadat „krabiciozne“.

LaalaB
708 příspěvků 24.01.13 12:25

Já jsem v poslední době zamilovaná do šatů, které jsou v pase nařasené k jedné straně. Ty sbíhající se záhyby vytvářejí zužující dojem. A podle mě tenhle typ sluší každému typu postavy, kdo by taky pohrdl štíhlejším pasem, že? A potom už záleží na konkrétním typu postavy, jestli bude vhodnější rozšiřující se sukně (třeba pro hrušky) nebo rovny střih. A podobně v oblasti prsou a ramen - s výtřihem do V pro větší prsa a širší ramena nebo ke krku, kde je potřeba přidat na objemu.
Případně ještě pro jablka to řasení může být v užším místě - spíše pod prsama.

Summ
2 příspěvky 24.01.13 16:27

Mám prakticky stejnou postavu a ze zkušenosti můžu říct, že se mi (trochu paradoxně) nejlépe osvědčily šaty a sukně pouzdrové a áčkové, s pokud možno co nejvíc propracovaným střihem - ta padesátá léta, co teď jdou do módy, by mohla být dobrá volba. Naproti tomu splývavé modely, tenký úplet, takové ty jednoduché šaty na ramínka prakticky bez střihu v oblasti pasu, a zde zmíněné rovné střihy dvacátých let spolehlivě vytvoří vzhled krabice. Střih empírový se dá, ale taky ne vždy - je tam někdy trochu riziko vzhledu krabice těhotné :) Ale mám dvoje se zavazováním za krk a pasem posazeným někam na spodní část žeber a sedí dobře.

Nyxx
512 příspěvků 24.01.13 17:30

Tím oxymoronem v nadpisu jste mi připomněla Máchu :-D. S tímto problémem se potýkám také. Pro začátek zkuste empírový nebo princesový střih, vypasované sako a topy se zavinovací optikou. Dál si pak můžete koupit prádlový korzet. Jeho výhody spočívají v tom, že zpevní a oploští břicho a mírně vytvaruje pas. Nebo si nechte ušít stahovací korzet. Sukně zkuste pouzdrové, které jemně obkreslí křivku boků a stehen. Moje oblíbená kombinace jsou jednoduché pouzdrové šaty a široký pásek z černé pruženky s ozdobnou sponou, kterým přepásám šaty těsně pod prsy, čímž odvedu pozornost od pasu.

kappa  24.01.13 21:40

Mozno by stalo za to najst saty, ktorych vzor vytvara nejaku opticku iluziu, napr. toto , toto , stredne z tychto , tieto, alebo tieto (tie dlhe, tie kratke su podla mna uz nevkusne)

TulaJ
254 příspěvků 24.01.13 23:57

@Summ Myslim, ze pri empirovom strihu je dolezite prave aby saty neboli na bruchu nariasene - v podstate je asi najlepsi strih do A zacinajuci tesne pod prsiami. Osvedcili sa mi tiez niektore typy puzdrovych siat (mierne vytvarovane s lodickovym vystrihom) a uzka sukna s kratsim chanelovskym kabatikom. Vo vseobecnosti lepsie vyzeram v saku ako tricku ci pulovri, uplet mozemmlemvelmim­vynumocne

MP estate
150 příspěvků 27.01.13 00:07

Ja mam rovnaku krabicoidnu postavu tj. bez pasu, maly zadok a velky hrudnik. Osvedcili sa mi strihy do A = sukne i saty. Naznaci to neexistujuci pas a rozsiri to dolnu cast tela, ktoru mam oproti hornej casti tela uzsiu. K sukni a satam do A nosim svetriky na zapinanie. Inak nohavice moc nehosim, zvyraznuje to krabicu (horna cast tela) a tenke nozicky :-))) rifle mam jedny z Nextu „high waits“.

MP estate
150 příspěvků 27.01.13 00:10

Este ma napadlo, padli tu rady, ze saty prestrihnute pod prsami. To absolutne nosit nemozem, pretoze v tom vypadam ako tehotna a zvyraznuje to velky hrudnik, naopak moj maly zadok a tenke nozicky to uplne zakryje :-)
Najviac sa mi osvedcili pouzdrove saty, myslim, ze to tu uz niekto spominal…

firefly
527 příspěvků 27.01.13 01:57

Osobně si myslím, že by vám mohly slušet šaty výrazně střižené co nejblíže pod prsy (ne až v pase!) a rozširující se do áčka - pokud dobře chápu, že i když jste štíhlá, působíte v oblasti břicha masivněji, tato oblast bude zamaskována rozšířením, to navíc ještě vykouzlí iluzi boků a zadečku. Stažení pod prsy vykouzlí zúžení, navíc to bude kontrastem i k partii prsou, která vynikne. pokud bude živůtek ještě nařasený, také přidá na objemu a podpoří iluzi. Zkusila bych podobné střihy (u některých obrázků mi to nechce zobrazit náhled, budete muset kliknout na odkaz):

http://www.zoot.cz/…ge-cache.php?…

http://images.asos-media.com/…mage1xxl.jpg

(i když tady u těch „jahodových“ je možná střih už moc nízko)

A ze zvědavosti bych možná zkusila něco takovéhleho, buď to bude katastrofa, která vše negativní ještě zvýrazní, nebo to naopak v šatech zanikne a bude to vypadat jako nklasická postava v „neklasických“ šatech: 

isko
507 příspěvků 27.01.13 20:05

Asi bych Vám doporučila se změřit. Pod hrudníkem, na žebrech, v pase… Jedno z těch míst bude nejútlejší a tam máte pas, tam si ho umisťujte. Rady typu „pod prsy“ jsou příliš obecné. A pokud je to opravdu všude stejné, tak bych řekla dávat si ho tam, kde ho mají ostatní lidé.

Chinin už zde zmínila supervizaz.net a doporučila Nicole Kidman: http://www.supervizaz.net/…-kidman-st-p-
a Gwyneth Paltrow:
http://www.supervizaz.net/…paltrow-st-p-

Pokud nejste příliš silná v pase, doporučila bych Vám šaty přes boky nadýchané - balónové sukně atd. Nebo 50. léta - ty široké sukně.

Mohlo by dobře zafungovat i peplum, viz fotka Jessicy.

Hrušky nedokáží docenit, co mají…

isko
507 příspěvků 29.01.13 09:48

Ještě jsem našla fotografii, která by Vás možná mohla inspirovat. Myslím šaty Mrs. Obama, růžové. Paní prezidentové je tedy hodně „křivkatá“ žena, ale možná by to šlo použít i zde. Širší sukně se spodničkou by mohla nahradit zadeček a boky, které nejsou, voda na hrudníku by mohla nahradit poprsí (podobně jako volánky na lososových šatech postnutých firefly).

TulaJ
254 příspěvků 29.01.13 15:37

@isko no neviem, také niečo mi nikdy nesedelo (ako som už spomínala, tiež som „stĺp“ a navyše so širokým hrudníkom - nie prsiami, hrudným košom, obvod pod prsiami 85 :-(), takéto šaty ma veľmi rozširujú; u M. Obama je výhodou relatívne útly pás, ktorý tú líniu vyformuje. Puzdrové sú OK, ale tiež nie všetky - musia mať širší výstrih. To prestrihnutie pod prsiami resp. o niečo vyššie ako „normálny“ pás fakt funguje, len šaty nesmú byť pod tým prestrihom/pásom naberané. Peplum by mohlo fungovať, neskúšala som.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit