Zásnubák - vhodnost

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

HonzaMayer
2 příspěvky 07.07.16 00:13
Zásnubák - vhodnost

Už asi čtvrtý den v kuse řeším zásnubní prsten (upřímně už si s tím dost ukrajuju z času, kdy bych měl pracovat, ale kupodivu mě to začalo docela bavit).
Z českých obchodů jsem prošel snad úplně všechny (internetové) od těch největších až po ty úplně nejmenší, nakonec jsem se dostal až k českým designerům, jako je třeba Hanuš Lamr apod. A pak jsem se dostal i k Londýnským designerům a vůbec jsem se do toho tak strašně zamotal, že jsem začal mít tak specifickou představu, až jsem si prsten sám nakreslil, jenže je tak specifický a nevšední, až se bojím, aby se vůbec na zásnuby hodil. A zde bych potřeboval vaši radu (nejlépe žen).

Abych vás zasvětil do situace -
Jsme velmi mladý, lehce alternativní pár takových přírodních intelektuálů (to znamená že máme rádi dobrodružné výlety stopem po evropě se spaním ve špíně pod širákem, ale zároveň doma chodíme každý týden do divadla, občas na opery, výstavy apod)
O tom, že chci požádat o ruku se ví, akorát se neví kdy přesně a jak. A moje milá mi jednou trochu pod vlivem alkoholu začala ze srandy ukazovat, jaký prsteny se jí fakt nelíbí. A jaké ano. Rozhodně nechce nic obřího, nepotřebuje žádný drahý kamen, ani obří diamant, nejradši by něco minimalistického, klidně jen obroučku bez ničeho, nebo s něčím malým, vkusným. Rozhodně žádný z těch futuristických designů, které jsou teď v módě (viz přidaný obrázek masivního prstenu z bílého zlata). Říkala, že jí klidně stačí co nejjednodušší prsten třeba odněkud ze zastavárny, že na tom zas tolik nezáleží, naopak by měl ten prsten alespoň nějaký příběh (to jen abych vám přiblížil, jak zhruba přemýšlí).

Pak narazila na google obrázcích na nějaký prsten s luční květinou a vykřikla „Jo, Karle, kup mi prsten s kytkou!“.

Vypadal ale jako kdybych ho koupil na pouti a nevím, jestli to říkala jen ze srandy pod rouškou alkoholu, nebo ne.

Každopádně jsem hledal prsteny s kytkou. Všechny vypadají buď jak pro britskou královnu s květem nějaké obří růže a když hledám s milým jednoduchým lučním kvítím, tak zase vypadají trochu infantilně, jak prsten pro dvanáctileté dítě a rozhodně ne jako zásnubák. Mojí milé by to asi bylo jedno, ale já bych nerad, aby si z toho třeba ostatní dělali srandu, nebo měli sem tam nějaké nevhodné připomínky, aby se z toho necítila špatně a nemrzelo jí to a netrápila se pak tím, že by se styděla ten prsten nosit (ale bála se mi to říct apod.).

Zkoušel jsem navrhnout co nejminimalistič­tější prsten s jednoduchou, ale malou luční květinou. Zavrhl jsem jakýkoliv briliant a nechal bych si jej vyrobit na zakázku jen ze žlutého a bílého zlata. Bílé zlato by se použilo na okvětní lístky. V podstatě to vyhovuje požadavkům, které kdysi pronesla. Je to minimalistické, jednoduché, milé a navíc i s příběhem emoticon.

Jenže - ženy. Vy „normálnější“ ženy. Nepřišlo by vám to třeba trochu infantilní? Zvlášť, kdybyste to měli mít na ruce třeba i v pozdějším věku? Přijde vám to vůbec vhodné jako zásnubní prsten? Já už viděl od nejrůznějších designerů tak prapodivné prsteny, že už ani nemám soudnost, zda-li se to na zásnubák hodí, nebo ne. Kdybyste takový prsten dostali, styděli byste se za něj. Případně, kdybyste se s námi jako s párem někdy v budoucnu setkali, neříkali byste si potají „co to má ta holka za divný zásnubák“?

Fakt nechci, aby z toho měla špatný pocit, nebo aby se jí lidi za zády smáli. Kdyžtak prostě sáhnu po nějaké tenké obroučce s kamínkem, čímž nic nezkazím.

Můj návrh je také v příloze (ten prsten na malíčku).

Děkuji opravdu mi to moc pomůže a omlouvám se za tak dlouhý text.

Reakce:

HonzaMayer
2 příspěvky 07.07.16 04:50
Detail

Ještě jen přikládám fotku, jak bych si ho představoval v detailu.

Betty J.
2031 příspěvků 07.07.16 09:47

@HonzaMayer: prsten je krásný, pochybnosti pusťte z hlavy a poohlédněte se po šikovném zlatníkovi, který představu Vaší nastávající zhmotní v drahém kovu. Domnívám se, že je zbytečné dumat o tom, co takovému zásnubnímu prstenu řekne okolí nebo jak bude prsten vypadat na zralejší ruce. Jde přece o vyjádření toho, co ke své budoucí ženě cítíte, nakolik jste schopen jí naslouchat a číst její tajná přání.
Pokud bych si mohla dovolit jednu praktickou připomínku: matné zlato je krásné, ale častým nošením se vyleští, takže kroužek bude čas od času potřebovat údržbu ve zlatnictví.

ming_xing
1099 příspěvků 07.07.16 10:08

@HonzaMayer na me pusobi kyticka skutecne poutove a jaksi lacine, (nehlede na fakt, ze za listky bude vsechno zachytavat) - ale to je ciste muj nazor, do ktereho se promita zjevne odlisny zivotni styl.
pokud jste alternativni par, jak popisujete, tak si myslim, ze Vase nastavajici neni typ, ktery by prilis resil, co o prstenu „reknou lidi“. takze vyberte podle toho, jak to citite a co si myslite, ze by se ji libilo.

999  07.07.16 11:10

A kde je psáno, že ho ve zralém věku nemůže vyměnit za jiný? Bude se měnit váš životní styl, finanční možnosti… Pak jí koupíte jiný, třeba nějaký Eternity…Můžete si potvrzovat lásku do nekonečna a ten s kytičkou nechat třeba pro dceru. Já žiju s jedním mužem už skoro 30 let a máme třetí snubní prstýnky :-).

Kewina
3 příspěvky 07.07.16 11:34

A koukal jste na Pandoru? Tam maji spoustu krasnych prstenu s kytickama…jak s kaminkama, tak bez. Nektere zdobnejsi, ale i minimalisticke…
http://m.pandora.net/…ngs/190932cz
http://m.pandora.net/…s/190899en12
http://m.pandora.net/…s/190879en40
Tak jen pro inspiraci…

girlie
91 příspěvků 07.07.16 11:35

Myslite to dobre, super ze nad tym rozmyslate.. ale podla mna ste to uz prekombinoval. Resp. tento konkretny s kvetinkou za mna nie, aj ked sa naozaj snazim odosobnit a predstavit si ho na Vasej snubenici ako takej vile.. tak proste nie, takto nie. Ale bohuzial, konkretnu radu „ako“ nemam

Zorča
140 příspěvků 07.07.16 11:45

@Kewina Ty jsou ošklivé :(

Azallea
477 příspěvků 07.07.16 13:05

Já souhlasím s @Betty J., pokud jde o výrobu - doporučuji nechat vyrobit na zakázku. Mou sestru a švagra výroba na zakázku vyšla i levněji, než kdyby koupili prsteny hotové (porovnávali cenu s těmi prsteny, které by se jim líbily).
Jinak já ze svého osobního úhlu pohledu říkám, že mně se Vámi navržený prsten líbí moc a květina mi připomíná heraldické růže a nijak infantilní mi nepřijde.
A kritizovat zásnubní prsten někoho jiného mi přijde minimálně pitomé, je to symbol vztahu těch dvou lidí a jejich vkusu, a pokud na prstenu není vyložená vulgarita nebo hákový kříž, tak to považuju za čistě jejich věc.

A mimo téma prstenu Vám i Vaší snoubence přeju hodně štěstí :)

Qara
1066 příspěvků 1 inzerát 07.07.16 14:03

.

Příspěvek upraven 20.10.16 v 21:56

stricc  07.07.16 14:12

Prstýnek je moc hezký a to, jak nad ním přemýšlíte a vymýšlíte, z něj dělá právě ten jedinečný a nezaměnitelný. Ten se jí líbit musí :-)

LCH  07.07.16 23:42

@HonzaMayer Mám pro to pochopení, osobně mne při těžbě šutru do zásnubáku málem zabil blesk :) a když ho zpracovával známý brusič, nechal mi vzkázat, že až se budu ženit, mám mu na ty další dva poslat raději křemen :) :).

Těžko mluvit za ženy, ale myslím si, že v takový okamžik spíše půjde o to rozhodnutí, než design prstenu. Každopádně máte možnost buď plně vyhovět, nebo to upravit dle obrazu svého.

Když píšete o tom, jak jste založení, možná by neškodilo vybrat méně tradiční materiál, třeba kvůli neopakovatelné kresbě damascenskou ocel a květinu do ni nakombinovat razidlem a malým bílým kamínkem, nebo poskládat z kamínků. Ale to je jen taková poznámka. Hodně štěstí.

DanielaS
4599 příspěvků 08.07.16 07:44

Je pekny, ale jsem nechutne prakticka, takze takovyhle prsten by mi na ruce vadil - ty listky se budou o vsechno zachytavat, spoj bude namahany a trnula bych, kdy to ulomim, do zahybu poleze spina… Samozrejme neni receno, ze bude zasnubni prsten nosit do konce zivota, nekdo ho sunda na svatbe a nosi jen snubni. Na kazdodenni noseni bych zvolila styl bez cehokoliv vystupujiciho, tu kvetinku tam treba vyryt nebo zalit jinou barvou zlata. A kdyby se s rozevlate divenky jednou stala seriozni pani, muze to otocit obrazkem do dlane a nosit dal. To by s touhle 3D kytickou moc neslo.

Tiena
23 příspěvků 08.07.16 10:22

Možná by pomohlo, kdyby ty okvětní lístky netrčely do prostoru, ale ohýbaly se zpět k prstenu, tolik by se to nezachytávalo…

Mysh_me
6 příspěvků 18.07.16 13:40

Možná už reaguju pozdě, ale napadlo mě, jestli by tomu nežádoucímu vyznění kytičky nepomohl přece jen malý kamínek doprosřed - podle mě by to pak vypadalo víc jako zásnubák a míň jako pro dvanáctiletou z pouti. Jinak já šperkům nijak zvlášť neholduji, ale pro kytičky mám slabost a vámi navržený prsten by se mi líbil. Co se týče praktických připomínek, na obrázku na prstu vypadají lístky hodně odstátě, to by mohl být problém, ale na detailu mi připadají spíš placaté, v rovině prstenu. Záleží tedy která fotka klame :-)

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit