Zatracování a popírání trendů na MP

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

deermark  14.07.13 10:28
Zatracování a popírání trendů na MP

Zajimalo by mne, zda jsem jedina, kdo ma pocit, ze se zde neustale opevuje prachobycejna prumernost a doslova se zde zatracuji a hani trendy? Kazdy druhy je tu odbornik, ale pravda je takova, ze do nebe se tu vychvaluji naprosto obycejne outfity na litacku do mesta a ta prava moda zustava nepochopena. Chapu, ze je tu spousta uzivatelu, kteri hledaji inspiraci atp. Ale komentujicich chytrolinek je tu prevaha…kde ale berou ten pocit, ze mode rozumi? Ucetni od nich z firmy jim 2× rekl: „Ahoj, mas peknou sukni..dnes Ti to slusi“ a ejhle razem je ze me modni policistka?
Zajima mne, co si o tom myslite Vy ostatni?..a ANO, uvedomuji si, ze nyni spustim vlnu kritiky a dohad… :)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reakce:

Giulietta  14.07.13 10:39

@deermark A v tejto diskusii si chcete pokecať o čom? O tom ake su tie čo im ten učetní pochválil sukňu chudery, keď sa vyjadrili k oblečeniu iných? Ako mode nerozumie nikto okrem vás? A akú vlnu kritiky očakávate? Čo na vašom príspevku je hodné kritizovania? To, že vy si myslíte ako nikto mode nerozumie tak ako vy? Uvedte jeden jedinný príspevok kde sa tie trendy hania. Ak teda za trend nepovažujete foto na aute namiesto na zemi a prispievateľky sa previnili len tým, že pri fotení nevisia za nohu z lustra nad zaparkovaným autom.

Sibyla
2639 příspěvků 14.07.13 10:43

@deermark Souhlasím s vámi. Velmi zřídka, poslední dobou výjimečně, se tu objeví něco krásného, elegantního, případně výstředního. Všechno je to tak nějak slušné, no, spořádané, neurážlivé… prostě střední proud.

deermark  14.07.13 10:43

@Sibyla
Ano, přesně to mám na mysli :)

deermark  14.07.13 10:46

@Giulietta
evidentně jste můj příspěvek příliš nepochopila. Tady vůbec nejde o mne jde o to, jaký mám z MP a příspěvků, popř. komentů zde pocit. A zajímalo mne, zda jsem sama nebo je nás tu více.
To, že Vy máte chuť se tady hádat a někoho napadat, to je Vaše věc, já oheň, který se snažíte založit rozdmýchávat nebudu :)))

stricc  14.07.13 10:49

To je docela složité a ty motivace můžou být všelijaké, asi to má každý trochu jinak. Za sebe můžu říct, že mě ty žhavé trendy opravdu moc nezajímají, ačkoliv ten smrtelně nudný střední proud už vůbec ne.
Totiž třeba ta holka na té fotce: vypadá parádně, jenže jednak je to celkově efektní fotka a své dělá nejen ten model, ale i aranžmá. Dál, když pominu finanční stránku věci, tak je podstatně mladší, má hezčí nohy a tak dále, navíc tahle barva a vzor by mi taky neslušely.
Nemyslím, že je nutné za každou cenu okamžitě mít každý poslední výkřik módy bez ohledu na to, jestli si to uživatelka vzhledem ke své postavě a věku může dovolit. Ale jestli může, tak proč ne? Klidně. Mně by připadalo jako pitomost vyhodit rok starou kabelku jen proto, že současná kolekce má nepatrně jiný design, ale jestli to někomu připadá tak důležité, budiž mu to přáno.
Obecně si ale myslím, že většina zdejších uživatelek módním trendům naopak podléhá, ale nejde o to, co právě slezlo z mola, nýbrž o současnou konfekci, která ty módní vlny s určitým zpožděním následuje. Zděšené výkřiky nad spoustou detailů, které momentálně nejsou v módě, od délky vlasů až po délku sukní, hovoří za vše.
Občas se tu ozývá, že někdo nechce nosit to samé, co každá druhá, a že potkat ve městě za den tři stejné halenky by je zabilo, ale mně by to bylo jedno. Já nosím, co se líbí mně, a nezajímá mě, jestli to samé nenosí nikdo nebo naopak půlka Prahy.

Akitaken
4960 příspěvků 14.07.13 10:50

Dámy.. kde brát a nekrást? Viděly jste, co je dnes v obchodech za sortiment? Včera jsem promarnila celej den ve městě tím, že jsem chtěla blbý kalhoty, co nebudou slim ani super slim cut. Jakýkoliv. Klidně i jeansy. Hádejte co? Vztekle jsem po několika hodinách odešla s tím, že to holt budu muset doklepat v tom, co mám, do doby, než se „trendy“ zase umoudří a budou myslet i na normální lidi..

Ale to už se tady taky řešilo mockrát.

Módě nerozumím, uplatňuju to, čemu se říká „common sense“, špetku estetického cítění a to, o jakou jde příležitost. Jestli je to tuctové nebo to nadchne je mi naprosto ukradené… Až si budu umět ušít sama (na svatého Dyndy, jsem manuální kopyto), začnu se konečně oblíkat podle svého. Do té doby si musím vystačit s tím, co se dá koupit..

Giulietta  14.07.13 10:52

@deermark Kde v tom vidite chuť sa hádať? Kde som vás napadla? V položených otázkach? Tak ste mala do uvodného príspevku napísať: iný názor ako ten moj nepište.

Giulietta  14.07.13 10:56

@deermark Kde je vo vašej fotke to vybočenie z priemernosti? Kde je trend? Kde ta pravá moda? Vy ste oblečená trendy? :-D 

deermark  14.07.13 10:59

@stricc
fotografii jsem vybrala jen proto, že se mi líbí nová kolekce od DKNY…) štve mě spíš, že si tady někdo obleče kraťasy, tílko a baleríny a mám stovku zelených a přitom je to spíš na stovku červených. a naopak, když si někdo oblékne něco trendy a oblékne si to skutečně dobře, tak jelikož to tady spousta přispivatelek ani nepozná, dají červené a napíší..to jste ukradla příteli ze skříně? nebo to máte po babičce? vy hrajete nějaký sport a máte dres? :D
přitom dnes se je jsou trendem oversize střihy např. a budou čím dál více, stejně tak se vrací i část devadesátkové módy a velká část oděvů už je dnes unisexová.
Mě ani tak nejde o to, aby každý trendy rozpoznával nebo jimi žil, jde mi o to, že každý kdo má ten svůj, vlastní styl - nečím rozpoznatelný, zajímavý narozdíl od toho nudného středního proudu je tady povětšinou dokonale shozen, ačkoli to jsou Ti lidé, kteří jsou hodni zelených ramínek.)

Jordaan
5563 příspěvků 14.07.13 11:07

@deermark
docela by me zajimal nejaky priklad (nemyslim to jedovate) - nemohla byste sem dat nejakou fotku nebo odkaz na fotku nekoho, kdo si obleknul neco skutecne trendoveho a obleknul si to opravdu dobre? A byl za to kritizovan neznalym davem…

ajatar
557 příspěvků 14.07.13 11:08

.

Příspěvek upraven 04.12.15 v 07:44

stricc  14.07.13 11:08

@deermark no, víte, já nemám tušení, co to je DKNY. Vlastně jsem viděla před časem v tramvaji holku s kabelkou popsanou divnými písmenky a marně jsem se to snažila rozluštit, pořád mi to nedávalo smysl. A bylo to tohle.
Volné střihy někomu sluší a někomu ne. Souhlasím s vámi v tom, že strhat každého, kdo nemá onen zprofanovaný kašmírový svetřík, jen z principu a protože vyčnívá, s tím taky nesouhlasím a taky se mnohem radši podívám na modely něčím zajímavé než na variaci posté totéž, na to mi nakonec stačí kouknout se z okna a nemusím chodit sem.
Na druhou stranu já si myslím, že důležitější než obal je vnitřek. Osobnost natolik výrazná, že snese extravagantnější model, aniž by se v něm ztratila, to je super. Zatracovat lidi, co se raději obléknou nenápadně, aby nechali vyniknout sami sebe, to se mi nechce, protože to je podle mě naprosto v pořádku.
Viděla jsem dneska skvělý kabát… a vůbec nevím, kdo ho měl na sobě - tak to je podle mě špatně. Stejně jako extrasupermini nebo ty kraťasy a v nich nohy jako složené závorky, ale nekoukejte na nohy, koukejte sakra na outfit! Tak to je taky špatně.

Korytt
271 příspěvků 14.07.13 12:02

U komentářů v galerii vyjadřuji jen svůj názor a je mi úplně jedno, jestli je něco trendy…není to jen o tom, že „musím“ nutně chválit jen „nezáživný“ střední proud a zbytek hanit. Co vlastně chcete??? Chválit všechno co je IN a negovat vše průměrné??? Každému soudnému člověku může být přece můj názor ukradenej. Mám se zbavit vlastního názoru a podporovat třeba něco, co není můj šálek kávy???
U komentářů jsou rozpory a budou, ať si každý vybere co chce, netřeba někoho do něčeho nutit…to už tady kdysi dávno bylo, ne???

999  14.07.13 12:35

@deermark Mně mluvíte z duše. Inspirativních modelů je tu strašně málo. Chápu, že existuje oblečení do kanceláře, do divadla nebo na koncert, které je formální, ale oblečení volnočasové nebo na party přeci může být hravé. Vadí mi tu ta obecná zaprděnost, která se bere smrtelně vážně.

CallMeFrankie
213 příspěvků 14.07.13 12:48
@deermark píše:
Zajimalo by mne, zda jsem jedina, kdo ma pocit, ze se zde neustale opevuje prachobycejna prumernost a doslova se zde zatracuji a hani trendy? Kazdy druhy je tu odbornik, ale pravda je takova, ze do nebe se tu vychvaluji naprosto obycejne outfity na litacku do mesta a ta prava moda zustava nepochopena. Chapu, ze je tu spousta uzivatelu, kteri hledaji inspiraci atp. Ale komentujicich chytrolinek je tu prevaha…kde ale berou ten pocit, ze mode rozumi? Ucetni od nich z firmy jim 2× rekl: „Ahoj, mas peknou sukni..dnes Ti to slusi“ a ejhle razem je ze me modni policistka?
Zajima mne, co si o tom myslite Vy ostatni?..a ANO, uvedomuji si, ze nyni spustim vlnu kritiky a dohad… :)

Hovoríte napríklad o tomto? Lebo ak áno, tak súhlasím. Toto je skutočne svetový trend a a slečna si ho ako jedna z mála obliekla na jednotku. Pristane jej to a vyzerá výborne.

ak naopak o tomto: , tak omyl. Že trend sú gumáky, kožená bunda a kabela s cvočkami, to je jedna vec, ale že jej to nepristane a vyzerá to divne splácane, to je vec druhá.
Osobne som skôr toho názoru, že trendy sú dobré na to, aby sa človek mal v čom nájsť. Ak sú trendom cvočky, tak sa ich kvantum dostane aj do bežných konfekcií, čo znamená, že konečne môžem nakúpiť to, čo sa mi páči. A nosiť to do aleluja, kým sa mi to páčiť neprestane. Nielen jednu sezónu.
Ide skôr o to, že na MP sa na jednej strane odsudzuje šeď a na druhej strane všetko, čo má potenciál vyniknúť.

Dahllie
2222 příspěvků 14.07.13 12:53

No a co že je něco trend, když se mi to nelíbí, tak se mi to nelíbí a nebudu po tom vzdychat jen proto, že je to aktuálně v módě. A když se mi něco nelíbí v inspiraci, tak to taky napíšu. Nechápu, že tady na pekle má každý potřebu všechno tak šíleně hrotit. Trendy x kašmírový svetřík a perly. světové značky x sekáč.

system_error
815 příspěvků 14.07.13 12:58

No já nevím, ale co varianta, že se mi daný trend prostě nelíbí? Například právě oversize střihy a je mi fuk, že je to trend.

stricc  14.07.13 14:08

Když ono asi nejde tak docela o trendy, není to tak? Taky mám sklon brát si to trochu osobně, když vidím něco, co se mi hodně líbí, a pod tím jednu jedovatost za druhou, zatímco s komentáři „toto není můj styl“ bych žádný problém neměla.

deermark  14.07.13 14:29

@CallMeFrankie dle mych komentu u 1.obr je to myslim jasne :) 2. jsem nekomentovala nikdy..)

ajatar
557 příspěvků 14.07.13 14:53

.

Příspěvek upraven 04.12.15 v 07:44

Alčerka
27 příspěvků 14.07.13 15:34

Mě docela unavuje ten dress code MP.

Morže
1091 příspěvků 14.07.13 18:54

Mě teď ovlivnila jedna móda a to ta móda „geek“ jak se teďka nosí ty velké černé brýle. Nechala jsem si udělat v akci dvoje brýle a nedala jsem ani dva tácy. Jedny mám klasické hnědé celoobrubové kulatší a druhé jsou ještě větší, černé, ale ty mi ještě nedorazily, protože se do nich dávaly speciální skla.

Jina na MP (ne)hodnotím podle toho, jak její šaty doplňují a zvýrazňují osobnost nositelky. Když se na někoho podívám a zaujme mě akorát její boty nebo kabát a tu osobu jakoby pominu, tak je něco špatně. Jakmile si všimnu osoby jako celku se vším, co má na sobě, tak to se mi hodně líbí. A je jedno, jestli má klasický model nebo trendy model.

Dahllie
2222 příspěvků 14.07.13 19:05

@Morže Styl Woody Allen? To se nosí už pěkných pár let, to už trend není ;-)

Morže
1091 příspěvků 14.07.13 19:33

@Dahllie To já vím, že to není žádná velká novinka. Je to asi stejný trend jako slim džíny, muší sluneční brýle, Nebo přirozeně vypadající obočí. Trend, co trvá víc jak jednu sezónu :)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit