Zdejší módní inspirace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

stes  21.11.12 12:51
Zdejší módní inspirace

Zdravím všechny. Dnes jsem po delší době prolétla rubriku Inspirace a u většiny zveřejněných musím konstatovat, že je rozhodně nelze považovat za inspirující. Proč? Téměř každá slečna, cca měsíc zpět, má na sobě krátký barevný kabát, černé legíny (nechce se mi rozepisovat mutace legín)nebo skinny či slimky a k nim kotníkové boty, šálu, m tam vylepšeno baretem. Pominu fakt, že mně osobně se to nelíbí - ty kotníčkové boty a do nich kalhoty, to už se mi líbí víc slimky v kvalitních vysokých kozačkách, ale to je zas můj názor - prosím za něj nelyčovat, ale prostě nesouhlasím s tím, že je to inspirace.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

llolla
2102 příspěvků 21.11.12 12:55

Tak tam nechoďte. Ono asi není taková sranda sehnat někoho, kdo je parádně oblečný a ještě se chce nechat vyfotit. Vám se to nelíbí- mně třeba jo. Ale souhlasím, že automatiké zařazení všech fotek z ulice do Inspirace je mimo.

yanulienka
382 příspěvků 21.11.12 13:16

Inspirací ale přece nemusí být všechny kusy oděvu, které má dotyčný na sobě, popř. jeho celkové působení. Inspirovat se můžeme třeba i nějakým detailem, ne?

Andrássy  21.11.12 13:22

Zaprvé je zima - proto ten kabát a šála:-))
Zadruhé „nejsou lidi“

Kjersti
11 příspěvků 21.11.12 14:30

Bohuzel, nemam dokonale nohy jako ty krasne slecny/damy na fotkach, ale zase dostatek soudnosti, abych chodila v upnutych kalhotach. Prosim, prosim, primlouvam se za inspiraci pro burtikate nozky a tlusta kolena.

PS: Omlouvam se za ignoraci diakritiky, ale nemam ceskou klavesnici.

Grete
797 příspěvků 21.11.12 14:42

@Kjersti To je dobrá připomínka! I mně by se líbilo, kdyby Lovec zalovil v méně modelkoidních vodách a vyšších konfekčních velikostech :)

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 21.11.12 14:49

@Kjersti, @Grete - pripajam sa :-) Na krasne vysoke slecny s dlhyyymi stihlymi nohami a hustymi vlasmi sa sice pozera velmi dobre, ale ako inspiraciu z toho mozem pouzit maximalne tak farebnu kombinaciu (inac by som sa ocitla na opacnej strane barikady, a ludia by si ma fotili ako exemplarny priklad ne-sebakritiky).

pehot
685 příspěvků 21.11.12 14:53

@stes to, že pro Vás zveřejněné modely nejsou inspirativní, neznamená, že pro někoho jiného jsou. Jestli máte něco lepšího, této rubriky hodné, můžete se vyparádit, na ty Příkopy si stoupnout sama a čekat, až Vás lovkyně osloví. (otázkou zůstává, zda ve Vašem outfitu zrovna ony spatří TO, co by rády do inspirace zařadily)

@yanulienka to vystihla:
„Inspirací ale přece nemusí být všechny kusy oděvu, které má dotyčný na sobě, popř. jeho celkové působení. Inspirovat se můžeme třeba i nějakým detailem, ne?“

stes  21.11.12 15:39

@pehot nechápu, proč jste jedovatá, že by potrefená husa? opět jsem zapomněla, že za vlastní - jiné - názory se tu snaží.

llolla
2102 příspěvků 21.11.12 15:43

@MP alex
Tak s tema modelkama mate pravdu. Jsem mlada a postavu mam asi tak jako ty slecny, tudiz mi to nedoslo. Ale byly by fajn i jine vekove a velikostni kategorie.

eva64  21.11.12 16:07

Taky se přimlouvám za fota žen různého věku a různých výšek a tvarů.
Jak říkal Werich : Mladý / a hezký, dodávám/ umí být každý blbec.
Taková hezká slečna - kdyby si na sebe oblékla třeba pytel od brambor - bude pořád hezká. Ta nemá problém. Poradit potřebují spíš ty z druhého konce.
Už se těším na jiná fota a předem děkuji.
P. S.: Proč nevyfotit i to PEKLO a v diskuzi nepopsat slovně, co je na tom ta hrůza? I to je hodně poučné.

llolla
2102 příspěvků 21.11.12 16:10

@eva64
To s tím peklem je sice zajímavý nápad, ale asi poněkud neproveditelný- musíte někoho na ulici zastavit a říct mu, kam ho chcete vyfotit a proč a začít tuto konverzaci slovy: „Dobrý den, vy jste ale hnusně oblečená/ý, můžu si vás vyfotit…“ by asi nebylo ideální=)

Lamari
17 příspěvků 21.11.12 16:29

Taková nová uniforma :-) - barevný kabát, černé nohy, kotníkové boty…

eva64  21.11.12 16:34

@llolla
No to je fakt. Já sebou dost často nosím foťák a někdy mám strašnou chuť si extrémně oblečenou dámu / extrémně plus nebo mínus/ vyfotit. Sama však nesnáším, když mě někdo bez dovolení fotí, takže nakonec nefotím, anebo jen zezadu nebo zdálky, a to už není ono. Někdy by to ale byly fotečky…

ionicera
4561 příspěvků 21.11.12 16:34

@eva64 No nechci být jedovatá, ale někdy stačí galerie-vaše outfity a máte peklo hned a ještě ho tam daly dámy dobrovolně

Dahllie
2222 příspěvků 21.11.12 16:35

Je fakt, že mi modely posledních dnů docela splývají.

ionicera
4561 příspěvků 21.11.12 16:36

@eva64 A ještě bych ráda věděla, co je extremě oblečenou? Pokud nekoukají špeky a jiné části těla, které by mohly pobuřovat, tak mi to není jasné.

yako
3224 příspěvků 21.11.12 17:08

Také mě už nebaví se dívat na stále stejné slečny, navíc je to i má oblíbená uniforma a tak už přemýšlím, co na sebe jiného, abych nebyla chodící nohy s kopýtky v kabátku :). Takže inspirace naruby.

pehot
685 příspěvků 21.11.12 18:07

@stes ale já nechtěla být jedovatá. Jen bych ráda věděla, jak si tedy tu správnou inspiraci představujete Vy. Protože stále trvám na tom, že pro každého je inspirující něco jiného.

Sibyla
2639 příspěvků 21.11.12 18:29

Je to pořád stejné, to je pravda. Lovkyně má zjevně tento ideál a za inspiraci pokládá, co se mu blíží. Myslím, že je velmi mladá. Kde jsi, Scotte Schumanne?

Admin Módnípeklo.cz
1009 příspěvků 22.11.12 15:46

Jak už někteří z vás poznamenali, počasí má velký vliv na to, co se může zobrazit v Inspiraci z ulice. Nastala doba sychravých podzimních dní předjímající asi ještě nevlídnější zimu. Většina populace se zahalila do městských uniforem a splynula s davem.

I tak se Lovec snaží dokumentovat (momentálně) pražské výjimky. Přesto se často setká se zdvořilým odmítnutím, ne každý je nadšen myšlenkou nechat se fotit cizí osobou na ulici - a když se navíc dozví, že se objeví na Módním Pekle, kde dočká propíchnutí pekelným trojzubcem se slovy o příliš tlustých nohách v malých kalhotách narvaných do malých bot držíc v ruce snad uzený prasečí měchýř… často mává s úsměvem na rozloučenou.

Také to, nad čím kroutí jeden hlavou, může zaujmou někoho dalšího a ten se bez potíží outfitem/detailem inspiruje. Každý čtenář se nemůže cítit jako pupek módněpekelného světa, jemuž osobně jsou fotografie servírovány. Myslete také na ostatní.

Co se týká poznámek o postavách (věku, pohlaví) focených osob na Inspiraci, naší snahou je obsáhnout veškeré kategorie – zatím se však jedná pouze o záměr, kterého je těžké dosáhnout. Osoby větších konfekčních velikostí nejsou k focení většinou svolné (možná si už přečetly pár neuvěřitelně drzých komentářů o „prasečích nohou“ a nemají potřebu si je přivlastnit pod svou podobiznu). Muži po městě korzují velmi zřídkakdy v něčem jiném než business hávu a starší ročníky často spíše oblékají již zmíněnou uniformu. Pokud tedy vyfotíme cizince prahnoucím po našich památkách, schytáme to zase s tím, že se to u nás koupit nedá a jak se tedy může kdo inspirovat.

No, nemá to Lovec inspirace vůbec jednoduché :think:

adminka Tereza

Dorenika
464 příspěvků 22.11.12 16:00
@Lamari píše:
Taková nová uniforma :-) - barevný kabát, černé nohy, kotníkové boty…

no to molzno ano ale myslim ze je to stale lepsie ako cierna spinava bunda a nejake strasne rozsmatlane hnusoboty

Admin Módnípeklo.cz
1009 příspěvků 22.11.12 16:47

Samozřejmě rádi uvítáme Vaše tipy a konkrétní náměty, odkud byste si přáli dokumentaci outfitů (i kulturní, módní akce…), kde by bylo focení povoleno.

Také můžete navrhnout, jaký styl oblékání/typ postavy byste v Inspiraci uvítali - zda pro někoho bude muž v obleku jdoucí po ulici inspirací nebo ho červenoramínkáři ukamenují atp.

Díky za odezvu,
adminka Tereza

Curlygirl
1901 příspěvků 22.11.12 16:56

@Admin Módnípeklo.cz byla bych ráda, kdyby ty fotografie byly především různorodé - stylově, věkově, různé postavy a i různé příležitosti

levandula  22.11.12 17:01

@stes a prečo sa neodfotíte sama aby sme videli ako taká inšpirácia má vyzerať, lebo sa mi zdá že najviac kritizujú tí, ktorí sami žiadnymi foto neprispejú

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit