Zdravější obuv

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Karlota
8 příspěvků 05.06.12 23:03
zdravější obuv

Nemáte nějaké tipy na zdravotní/orto­pedické sandále, co dobře vypadají? Existuje vůbec něco takového (aby to nevypadalo jako pro babičku, abych je mohla nosit k sukni, atd.)? Nemám žádné extra požadavky, ale obecně většina bot, které se mi líbí, mají plochou podrážku a to mi na dlouhé chození nevyhovuje. Ráda bych také něco, co neničí nohu. Moc se v této problematice nevyznám, takže veškeré rady jsou vítané.

Reakce:

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 05.06.12 23:50

Karloto, kupuju v lékarně boty zn. Scholl, některé jsou docela pěkné a nositelné, často lze sehnat ve slevách, pokud nemáte nejčastěji frekventovanou­/nejdřív vyprodanou velikost. V běžných obchodech třeba zn. Rieker, většina je více ve „sportovním“ stylu, ale taky se dá vybrat. I u Bati mají nějaké řady bot s „antistress“ podrážkou různých značek. Placatky s tenkou podrážkou obcházím obloukem, bolí z toho nohy. Někdy se to dá řešit ortopedickou vložkou z lékárny, ale většinou je lepší/finančně výhodnější pořídit boty vyhovující bez úpravy.

Bon.naa  06.06.12 08:40
Kovyst-medistyle

Zkuste mrknout sem www.medistyle.cz - i ty botky na klinku jsou jak papuce a maji zdravotni stelku, jsou kozene. Sezenete v lekarnach, nebo pokud jste z Brna, vidavala jsem je na kolisti vedle pracovnich odevu.

top topic
949 příspěvků 06.06.12 08:53

V několika lékárnách jsem viděla i jedny z medistyle.cz, tyh­le:

http://www.medistyle.cz/…7-Viki-zluta

mají je ve více barvách a přijdou mi hezké, jsem byla celkem překvapená, neb většina těch bot v lékárnách mi přijšla z kategorie značně papučoidní. Stojí mezi 8-9 stovkama a na noze se mi fakt líbily.

daniela11  06.06.12 13:43

Perfektní jsou ECCO.Zrovna dnes jsem jedny vyhazovala,protože mi praskly,ale stalo se to po 5 letech intenzivního nošení.Bylo v nich jak v bačkůrkách

Aijin
5 příspěvků 06.06.12 14:34

Taky si ráda kupuji ECCO. Sice jsou dražší, ale na botách nešetřím, za pohodlné boty jsem ochotná dát víc peněz. Bohužel boty, které se mi líbí, vyrábějí jen do velikosti 41, tak mám dost problém si vybrat z těch typů, které se vyrábějí ve 42.

Zoe
316 příspěvků 07.06.12 15:50
pohodlné boty

Boty z firmy Rieker mohu doporučit. Jen je třeba si dobře vybrat a vyzkoušet. Nedávno jsem před dovolenou potřebovala sandály, ve kterých bych mohla chodit po městě třeba celý den. Připadala jsem si trochu naivní, a tak jsem přibalila náplasti. Jenže sandály Josef Seibel byly měkké, pohodlné a přitom ještě hezké (béžové páskové, s gumičkou za patou). Nosila jsem je k dlouhým i 3/4 kalhotám i k dlouhé sukni. Celý týden jsem v nich chodila bez problémů. Dívala jsem se na internet: prodává je řada menších prodejen po celé republice.

Dahllie
2222 příspěvků 07.06.12 18:53

já si na léto koupila tyhle

continuity
5851 příspěvků 07.06.12 21:00

nebo jeste ara, uz jsou trochu drazsi nez Rieker, ale fakt hezke a i lodicky jsou jak papuce.

lilip  07.06.12 22:43

Gabor, Ara, Rieker, Joseph Siebel, Hartjes,Fly Flot. Měkké, široké, nohy nebolí. Žádné jiné boty už nekupuji - nejvíce mámd od Riekera, Gabor a Ara balerínky na menším podpatku. Ty na obrázku od Dahlie mají v nejrůznějších variantách a barvách -tenhle typ je na celodenní nošení naprosto pohodlný.

daniela11  08.06.12 08:55

A podzimní boty od riekru se vám hned nepromáčí?Mně říkalo pár lidí,že jakmile zaprší jsou hned promočené.

lilip  08.06.12 10:11

Vůbec, mám kotníčkové kožené (už druhé) a žádný problém - musejí se prostě naimpregnovat jako každá kůže a kozačky z umělé kůže a ani ty nemají chybu. I ta umělá kůže je velmi kvalitní, přestože jsem měla nedůvěru. Osvědčila se. @daniela11

Kevinka  08.06.12 12:50

@Daniela/PROMOČENÉ BOTY: Funkčnost bot zničíme velmi rychle tím, že boty nebudeme nechávat přirozeně vyschnout, dáme je schnout nejlépe k topení, budeme je nosit denně (pot přece musí do rána vyschnout) a nebudeme boty impregnovat, případně to budeme provádět příliš často, nesprávným postupem a nevhodnými prostředky.
Tady nezáleží na „značce“.

daniela11  08.06.12 14:05

Tak jsem to nemyslela.Promočily se jim téměř nové a ve švech a opravdu stačilo jít v dešti,ne loužemi

Dahllie
2222 příspěvků 08.06.12 23:41
@daniela11 píše:
A podzimní boty od riekru se vám hned nepromáčí?Mně říkalo pár lidí,že jakmile zaprší jsou hned promočené.

Mám zimní a zimu přežily v pořádku. Ale pravidelně jsem impregnovala, hlavně všechny švy a špičku

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit