Zdraví/zima vs. móda

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Helena8
26 příspěvků 17.12.12 20:49
Zdraví/zima vs móda

Dobrý večer!
Zajímalo by mě, jak jste na tom s módou teď v zimě. Pracuji totiž celoročně venku - denně i 4 hodiny (což je super v létě, protože se krásně opálím:)), ale zimě je to…no prostě zima, žejo:)
A tak v listopadu mi vždycky něco přecvakne v hlavě a je mi v celku jedno, co mám na sobě, hlavně, když je v tom teplo. I proto nemám kozačky, ale pořádné zateplené boty s beránčím kožíškem (mohu jen doporučit) a pohledy obyvatel jsou mi docela jedno. Takže v zimě, když jdu do práce, vypadám občas i jako sněhulák. (pak si to musím vynahrazovat, když vím, že budu v zimě jen přebíhat(
Snad se můj postoj změní se změnou práce:)
Máte to také někdo takto?

Reakce:

Sibyla
2639 příspěvků 17.12.12 20:54

Ne docela. Protože bydlím na venkově a topíme dřevem, vnímám počasí víc než lidi ve městě a víc si vážím tepla. Znám ten pocit: hlavně se zahřát! když se přijde do nevytopeného domu. Ale těší mě oblékat se zimně: dlouhé vlněné kabáty, kožich, barety, klobouk, barevné rukavice… Se zimní módou si člověk vyhraje. Zima mi v tom není, ale nevím, jak bych na tom byla ve vaší situaci.

system_error
815 příspěvků 17.12.12 21:55

Jo, přesně. Jeden čas jsem si přivydělávala na předvánočních trzích a to mě bylo jedno jak vypadám, hlavně, že je mi teplo. Ok, tak ne úplně jedno, ale rozhodně funkce vítězila.

viktorka_od splavu
7430 příspěvků 17.12.12 23:33

@Helena8 tepelná pohoda a zdraví je rozhodně přednější než móda, ale možná byste mohla specifikovat, co vlastně děláte - fyzická práce v terénu/ve městě/postává­ní/pochůzky po městě aj.
jestli teda krom zkušeností stojíte i o nějaké tipy, např. teplé kozačky, silné punčocháče, teplé sukně, dlouhý vlněný kabát a slušivá čepice, třeba i typ „ušanka“ může být pro to město vhodné, do terénu to ale budou jistě spíš „sněhule“ a zimní sportovní výbava bez ohledu na to, jestli se tam musíte propracovat cestou městem. na to bych pak vůbec nebrala ohled.
z vl. zkušenosti: vloni jsem začátek dvacítkových mrazů strávila shodou okolností v horách, a pak mi pár dnů to teplé lyžařské oblečení docela po cestě do práce chybělo (ale nedospěla jsem k cestě mhd v lyžařských kalhotách:-)), než jsem zjistila, že vhodné oblečení dokážu seskládat i z více „dámských“ kousků, které doma mám, včetně třeba kabátu po paty, který obvykle nosím jen přes šaty do divadla/na plesy, jen bylo nutno víc (pod)vrstvit. užila bych i štucl:-)) (bohužel nevlastním).
na větší pohyb či fyzickou práci se to ale samozřejmě nehodí. takže zvažte a pokud měníte zaměstnání, tak hodně úspěchů!

Sibyla
2639 příspěvků 17.12.12 23:47

Přesně: z tenkých vrstev se dá poskládat velmi teplé oblečení a člověk nemusí vypadat jako Michelin. Ale co mi rozum nebere, když jsem v minulých mrazech vídala holky v bundách michelinkách do pasu - a dolní část těsné džíny, pod nimiž měly stěží kalhotky, víc nic. Kolem krku šálu jak mlýnský kámen, ale hlavu i ruce holé. A my žasneme nad stupiditou dam doby empírové, které hromadně podléhaly zápalům plic v tenkých antických šatech, chabě doplněných přehozem! Nene, naše pošetilost je stále stejná!

bestia
2296 příspěvků 18.12.12 00:08

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:51

Helena8
26 příspěvků 18.12.12 07:54

Díky holky! tipy ani nepotřebuji, už takhle pracuji nějáký pátek.:) jen jsem si chtěla přečíst, že v tom nejsem sama a teplo vítězí:)
@viktorka_od splavu štucl je bezva nápad!

Sibyla
2639 příspěvků 18.12.12 08:45

Jé, štucl je báječný, na ten jsem zapomněla! Nosívala jsem ho, když jsem chodila retro - dá se sehnat v bazarech - a byl prostě báječný, ruce teplé i v největších mrazech, a měl kapsičku na drobné a klíče.

MUDr.Lant
389 příspěvků 18.12.12 10:24

Samozřejmě se snažím chodit oblečená hezky a tak, aby mi mé oblečení činilo radost, ale mé zdraví je důležitější než móda. S nátupem chladnějších teplot vytahuji košilku z Icebreakeru, mohu vřele doporučit, fakt hřeje úžasně a neškrábe, střih má také dobrý. Poslední dobou mám ale problém sehnat zimní sukni či kalhoty, asi se s chladem nepočítá.

Khajka
506 příspěvků 18.12.12 10:30

Štucl mi upletla k jedněm Vánocům kamarádka, v těch největších mrazech se fakt hodil :)

Sibyla
2639 příspěvků 18.12.12 10:37

@MUDr.Lant Zimních, opravdu teplých sukní mám z Aukra dost - problém je jen, že nějak pořád kupuji stejné: jak je to new wool, hrubá vazba, hnědavé tóny, nemůžu to tam nechat. Mám jednu báječnou Ralph Lauren: vypodšívkovaná, úžasně hebká, že je radost ji hladit, silná a teplá jak deka. A do mrazů je nejlepší vlněná kalhotová sukně, pod tu ani netáhne!

MUDr.Lant
389 příspěvků 18.12.12 10:38

@Sibyla na Aukro jsem se ještě neodhodlala, v obchodě je to ale opravdu běs. Tenké hadry, nic, co by jen čistě teoreticky mohlo hřát. Nicméně děkuji za tip, prozkoumám Aukro a třeba se odhodlám.

kayav  18.12.12 11:04

Já jsem letos, možná i díky Peklu, začala strašně moc nosit šaty a zjistila jsem, že je to velmi praktický kousek i do velké zimy. Léta před tím jsem nosila spíš kalhoty a pod ně punčochy, ale stejně mi byla zima. Letos jsem nakoupila tlusté punčocháče, vlněné šaty a svetry, kabát, kvalitní kozačky s kožíškovou vložkou s je mi hej (teda, -20 ještě nebylo, žejo). Takže ano, řeším jak vypadám i ve velké zimě, ale stát celý den na mrazu, vnímám to asi jinak.

Dorenika
464 příspěvků 18.12.12 12:24

Ja si oblecenie skor poskladam s tensich vrstiev potom to nevyzera tak mohutne a je to velakrat farebnejsie:)

kajiksuk
143 příspěvků 18.12.12 12:42

Ve velké zimě nosim dvoje punčocháče na sebe, třeba dvoje 60 den hřejí víc než jedny o tloušťce 120 den. A důsledně se vyhýbám džínám. Neznám nic studenějšího.

ionicera
4547 příspěvků 18.12.12 15:28

Také mám ráda pletené šaty, ale problém jsou boty k nim. Mám hezké kozačky z Beltissima, ale je v nich zima.No a pak mám sportovnější Tommy Hilfiger-tolik se nehodí, ale zas je v nich teplo a nekloužou. Kolikrát vím, že to není ono, ale i k těm šatům si vezmu ty teplé-v rámci zachování zdraví a nezlomené nohy.

DanielaS
4599 příspěvků 18.12.12 16:39

Ano, vymenila jsem elegantni, ale tenke semisove kozacky za bytelnejsi s vlnenou vlozkou. Porad je to kulturni obuv mezi lidi, ale takovy kompromis. Pokud nepracujete nejak extra fyzicky (coz asi ne, to by krasa obleku neprichazela na pretres), zamerila bych se na vlnene kalhoty treba se vzorem rybi kosti (rika se to tak?) - dostatecne dlouhe schovaji i mene krasne boty, kdyz vykukuje jen spicka, snese se kde co. Kabat misto sportovni bundy (klidne dvourady, at se da fazonka zapnout ke krku) a PEKNE RUKAVICE A CEPICI. To podle me udela strasne moc, misto pleteneho/flisoveho kulicha neco vlneneho, plsteneho pres usi a misto pletenych rukavic kozene (s teplou vlnenou podsivkou samozrejme).

Sibyla
2639 příspěvků 18.12.12 16:53
@DanielaS píše:
Kabat misto sportovni bundy (klidne dvourady, at se da fazonka zapnout ke krku) a PEKNE RUKAVICE A CEPICI. To podle me udela strasne moc, misto pleteneho/flisoveho kulicha neco vlneneho, plsteneho pres usi a misto pletenych rukavic kozene (s teplou vlnenou podsivkou samozrejme).

Absolutně! A všude mají kožené rukavice tolika barev za nějaké 200-300, že se dá namíchat spousta zajímavých kombinací.

Harmonika
244 příspěvků 18.12.12 21:52

Ano, v zimě chci, aby mi bylo teplo, takže co se módy týče, jdu rapidně dolů a nemůžu se dočkat března. Je to v zimě i obecným vnitřním nastavením, nemám chuť módu řešit, nějak se extra strojit a experimentovat (ne nechodím jako hastroš), zkrátka ani zdaleka si tak nevyhraju, oblečení mi tak obecně nepřináší tolik radosti (to vymýšlení novým kombinací a doplňků) jediné kritérium je být v teple…

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit