Žehlit či ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eeny-meeny
119 příspěvků 09.08.12 22:59
Žehlit či ne?

Omlouvám se za ten hloupý dotaz, ale nedá mi to. Žehlíte? Spousta mých kamarádek v poslední době totiž tvrdí, že žehlení není nutné, je to prý mýtus, prádlo prý stačí správně pověsit, uhladit, poskládat…tak nějak. Jasně, žehlení taky nesnáším a hromada nevyžehleného prádla u nás nebezpečně narůstá, nikdy nemizí, ale nějak se nedokážu přimět k tomu, abych žehličku zahodila a nechala nás všechny chodit v těch pomačkaných hadrech. Možná mi ale jen něco uniklo a opravdu trávím ty hodiny u žehlícího prkna zbytečně. Tak se ptám: jak je to u vás?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reakce:

kacenka.smile
427 příspěvků 09.08.12 23:03

Já žehlím jen to, co žehlení vyžaduje (třeba pánské košile, jemné sukně apod.)nebo to, co je zmuchlané. Prádlo se snažím „hezky“ pověsit a nechat usušit a pak toho opravdu můžu většinu sklidit, žehlit netřeba. Tam, kde vidím, že je to zmuchlané, žehlím.

uu  09.08.12 23:05

Ii

Příspěvek upraven 03.11.12 v 13:33

uu  09.08.12 23:05

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 13:50

jumbee  09.08.12 23:06

@eeny-meeny Žehlíme jen věci, které se žehlit musí :). Většinu věcí tedy ne. Sušíme v sušičce, takže prádlo je měkké a většina opravdu už žehlení nevyžaduje.

Jiná Realita
13791 příspěvků 09.08.12 23:10

Taky nějak nežehlíme…jen mačkavé materiály. rozhodně ne trička, ručníky, povlečení…to všecko jen skládám. jen věci z viskózy, pánské košile a některé halenky. stačí pěkně pověsit a poskládat. zmuchlaní nechodíme :)

Jiná Realita
13791 příspěvků 09.08.12 23:12

V této souvislosti mě napadá otázka: žehlíte pánské košile na rukávníku, nebo na rukávech žehlíte puky? jsem totiž asi jediná v okolí, která má rukávník. puky na rukávech vůbec neoblibuju.

FoxInTheBox
278 příspěvků 09.08.12 23:13

Jenom pánské košile, moje věci jsou skoro všechny z materiálu, který nežehlenost unese :)

Mám pocit, že pro spoustu lidí je žehlení zvyk, pro ně čisté prádlo = vyžehlené. Takže si pak žehlí i bavlněná trika, pyžama a div ne i kalhotky :D A protože si zvykli na tu svoji rovnici, tak nežehliví jsou pro ně šmudly :))

CandyKendall
1164 příspěvků 09.08.12 23:19

Má maminka odjakživa razí názor „není potřeba žehlit, stačí to správně pověsit.“ Ale možná je to dané tím, že jsem z velké rodiny, kde se pere téměř každý den, a tak by ani nic jiného nedělala. :)
Myslím si, že tento přístup k žehlení si do života asi ponechám.
Ze všeho nejméně pochopitelné je pro mě žehlení trenýrek, ponožek, ručníků a podobně. Nevím, kolik takto svědomitých hospodyněk po světě ještě běhá, ale vím naprosto jistě, že nikdy nebudu jedna z nich :)

jumbee  09.08.12 23:21

@CandyKendall Dokud jsme neměli sušičku, maminka skutečně trvala na žehlení všeho… A zvlášť pyžam a spodního prádla! Protože to přeci má být měkké, příjemné… Pravda, kdybych nesušila v sušičce, asi v tom pokračuji :).

Dahllie
2222 příspěvků 09.08.12 23:27

Když nemusím nežehlím. Takže maximálně ty košile, nebo něco hodně zmuchlaného. Kdysi jsem mandlovala ložní prádlo, ale to už pěkných pár let taky nedělám. Chápu když někdo žehlí kapesníky, že to je ještě z hygienických důvodů, ale já je nepoužívám, takže mi odpadá i to. A k otázce Jiné Reality, rukávník mám, ale nepoužila jsem ho ani nepamatuju.

mikita.miki
1931 příspěvků 09.08.12 23:31

Žehlím jen to nutné, takže… skoro nic :-D přítelovi košile a to jen některé, má několik volnočasových, kde to není třeba, ale zase já žehlím na povětří a spoustu toho strkám na ramínka, všechno věším přepečlivě a skládám přepečlivěji. občas něco ytáhnu, sprásknu ruce, protože to vypadá jak když to krávě vytáhnu z huby (mamčin oblíbený citát) a přežehlím, u trik z bavlněného úpletu mi stačí přichystat si to o něco dřív a rozprostřít to na posteli na přehozu a uhladit dlaněmi, vyrovná se to a pak už to dojde na mě. a pak žehlím ubrusy a ubrousky, povlečení mám krásně vyfoukané od větru a žehlím jen sváteční damaškové

modra_kocka
903 příspěvků 09.08.12 23:39

@Jiná Realita rukávník bych moc ráda měla! Ale nějak mám pocit, že ho nikde nemaji. Možná jen nehledám dost důkladně. Rozhodně nechodím po obchdoech a neptám se po rukávniku. Ale když občas zabloudím do takového, kde by ho mohli mít, podívám se po regálech. A nic. Fňuk

Jinak: žehlím to, co žehlit musím. Košile, halenky, sukně, šaty, kalhoty apod. Nevyžehlené nevypadají dobře. Nežehlím povlečení, ručníky, spodní prádlo, utěrky a takové věci. Takže vlasně většinu oblečení žehlím skro všechno (ano, i některá trička).

Příspěvek upraven 09.08.12 v 23:43

Jiná Realita
13791 příspěvků 09.08.12 23:41

@modra_kocka
U nás ho mají, ale teda fat hloupé kusy. starý se rozpadl a ty nové jsou na houby! moc krátké a široké rameno, žehlí se na něm hůř. ať žije pokrok :)

radussskaaa
106 příspěvků 09.08.12 23:44

Moje mamka je schopná vyžehlit mi i džíny :D Jednou mi dokonce vyžehlila mačkanou halenku do rovna :D. Jinak žehlíme skoro všechno, přestože to viselo předtím na vešáku. Hlavně pro pocit že se to žehlilo prostě.

modra_kocka
903 příspěvků 10.08.12 00:13

@Jiná Realita aha. Tak ten nechci :D

analfabet
49 příspěvků 10.08.12 00:47

U nás doma, hlavně pro mámu, bylo žehlení vždy úplná obsese. Jak už zaznělo výše, pro některé lidi „čisté = vyžehlené“. Když jsem byla na studiích v zahraničí, kde jsem neměla žehličku ani čas, poznala jsem, že to jde i jinak… Pokud to nejsou třeba ty zmiňované pánské košile nebo šaty z určitých materiálů, stačí hezky věšet nebo rovnat. Nicméně obléknout si třeba čerstvě vyžehlené obyčejné triko nebo se zavrtat do vyžehlených cích je podle mě SLAST, takže těžko říct, jak to budu dělat, „až budu velká“.

seznam.mih  10.08.12 04:13

Mám ráda, když mám vše hezky vyžehlené. Hlavně povlečení, když vyžehlím. Akorát v tutěch vedrech na to člověk nemá náladu, je takovej línej z práce a tak je pak rád, když to akorát správně pověsí a hned to jde do skříně. Žehlím kalhoty, halenky, ručníky, šátky, sukně a čehokoliv, co je pěkně zmuchlané a většinou bavlněné. prádlo vyžehlením pěkně změkne.
S rukávníkem jsem se rpvně setkala na škole na praxích, ale v obchodech jsem ho nikdy neviděla. Až nedávno jsem si všimla, že už ho prodávají v albertu hypermarket.

Alhambra
861 příspěvků 10.08.12 07:25

I když žehlím jen to nejnutnějši, rukávník používám už roky. Na manželovy i moje košile a na svůj kroj.

prusovka
117 příspěvků 10.08.12 07:49
Díky za tip, už ho sháním dlouho…:-D
@seznam.mih píše:
Mám ráda, když mám vše hezky vyžehlené. Hlavně povlečení, když vyžehlím. Akorát v tutěch vedrech na to člověk nemá náladu, je takovej línej z práce a tak je pak rád, když to akorát správně pověsí a hned to jde do skříně. Žehlím kalhoty, halenky, ručníky, šátky, sukně a čehokoliv, co je pěkně zmuchlané a většinou bavlněné. prádlo vyžehlením pěkně změkne.
S rukávníkem jsem se rpvně setkala na škole na praxích, ale v obchodech jsem ho nikdy neviděla. Až nedávno jsem si všimla, že už ho prodávají v albertu hypermarket.

Moir
1806 příspěvků 10.08.12 08:03
@modra_kocka píše:
@Jiná Realita rukávník bych moc ráda měla! Ale nějak mám pocit, že ho nikde nemaji. Možná jen nehledám dost důkladně.
Příspěvek upraven 09.08.12 v 23:43

Nehledáte ;), například v kauflandu jsou stále, na aukru také a tam mají také sem tam starý, neskládací a mnohem šikovnější typ.

Z prádla žehlím výjimečně jen věci, co se žehlit musí, takže lněné věci, sem tam sukně a kalhoty do práce, ale ty povětšinou stačí pověsit hned po doprání a uhladit. Žehlím nejvíc, když šiju, tam se to bez toho neobejde. Co mi uniká, to je žehlení povlečení, stejně si do toho jednou lehnu a je po efektu, tak proč plýtvat časem a energií, něco jiného to bylo, když máti měla doma malý mandl, do toho se to strčilo a bylo to hned. Ručníky taky nežehlím a spodní prádlo bych byla ochotna žehlit jen z nějakých nepravděpodobných hygienických důvodů.

cibetka 1  10.08.12 08:18

Většinu prádla narvu do sušičky a to pak žehlit není třeba. Ale na košilích manžela si „smlsnu“, musí být skutečne tipťop a mívá dvě denně včetně víkendů. Myslím, že jsem vyžehlila už tisíce košil. Sobě pak „přelíznu“ halenky, nebo co se mi nezdá. Sláva tomu, kdo vymyslel sušku, to ubylo práce a hlavně vše je měkké a bez chlupů.

666mahu
1490 příspěvků 10.08.12 08:25

Patřím k té menšině, která stále žehlí většinu věcí. Miluju svá bílá povlečení vyžehlená, nažehlené ubrusy. Žehlím i trička a plno dalších věcí. Jen když opravdu nestíhám, redukuju na nejnutnější (košile). Na sušáku pečlivě rovnám, ne abych nemusela žehlit, ale aby mi pak žehlilo lépe a rychleji. Vím, že mám možná trochu úchylku, ale nemůžu si pomoct. Je to se mnou trochu lepší než kdysi, kdy jsem žehlila úplně všechno.:))
Kamarádky na žehlení převážně kašlou.

Lola  10.08.12 08:31

Mám kvalitní sušičku (Miele) a leckteré prádlo, které z ní lovím, vypadá skoro jako vyžehlené, ale… JEN skoro.
Takže žehlím, žehlím jak zběsilá, žehlím všechno, co mi přijde pod ruku. Včetně froté ručníků, spoďárů mých dětí, dokonce i některých ponožek. Nesnesu nevyžehlené prádlo. Žehlení je pohoda, nastavila jsem si na sušičce příslušný žehlicí program, takže je pak prádlo mírně vlhké a žehlím ho vždy večer po vyprání u televize. Protože se jinak živím duševní prací, je pro mě žehlení relax, kdy můžu vypnout mozek a oddávat se nějaké monotónní činnosti, která mi jako bonus přinese uspokojení v podobě komínku prádla ostrého jako žiletka.

sekaclady  10.08.12 09:11

Já žehlím všecho.. i povlečení i ponožky.. jsem zvyklá na práci, ale nikomu to nenutím, ami moje dcera nechce žehlit..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit