Ženy 40+, 50+ a dále

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tanini
7 příspěvků 06.01.15 11:20
Ženy 40+, 50+ a dále

Milé dámy (převážně ty zralé 40+ a výše),
zajímalo by mne, jestli navštěvujete kurzy, účastníte se setkání, workshopů apod., určených zralým ženám. Případně, kterých akcí se účastníte nebo které byste uvítaly. Chci založit klub, který by byl místem odpočinku, relaxace, poradenství v oblasti visáže, ale i místem navazování nových kontaktů se zajímavými lidmi a možností pro rozvoj osobnosti, to celé v příjemném komorním prostředí. Po dlouhém každodenním prokrastinování na Módním pekle jsem nabyla dojmu, že i ty „zralejší“ ženy chtějí pracovat na sobě, na svém stylu, image a chtějí si dělat radosti, cítit se přitažlivými… Pomozte mi myšlenku více uchopit a dát jí konkrétní rysy. Děkuji moc.

Přiložené foto je čistě ilustrativní - upravená žena středního věku, která o sebe pečuje:-)
Také za mou otázkou nehledejte žádnou reklamu, podnikání, dealerství produktů apod. Jen mám moc ráda módu, pěkné (nechápej luxusní) stylové doplňky na sobě i kolem sebe, ráda o sebe pečuju a snažím se být nejen matkou a hospodyňkou, ale i ženou, a chtěla bych spojit ženy stejného zaměření:-)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Eden_Prime
3472 příspěvků 06.01.15 12:55

Nevim, jestli je uplne stastne prezentovat vas zamer jako klub pro zeny stredniho veku. Mozna jsem mimo, do ctyricitky daleko, ale asi bych si rekla, za na podobny babsky spolek mam jeste desitky let cas. Mozna je to tou fotkou, kterou jste pouzila, ta pani mi pripada o dost starsi nez je spodni hranice, takze by me to na prvni pohled asi demotivovalo. V cem by tahle vekova kategorie mela byt specificka?

Moje babicka (85) chodi do spolku, kde je hlavne cviceni pro duchodce, vyuka jazyku a pc gramotnosti pro duchodce, vylety. Spolecnym rysem ucastniku je to, ze uz maji artrozu a ruzne dalsi choroby, takze cviceni je pod dohledem fyzioterapeuta, na vylety se voli destinace, kde se da v pohode chodit s hulkama, u vyuky se pocita s tim, ze pamet uz neni to, co byvala. Ale u skupiny definovane 40+ si neumim predstavit, v cem by to melo byt specificke a odlisne od zajmovych spolku, ktere se nevymezuji na zaklade veku.
Tim vas nechci nijak kritizovat, jen presne nechapu, co to vlastne planujete.

yako
3224 příspěvků 06.01.15 12:59

@Tanini takový klub je v každém městě a jmenuje se kavárna.

bertulka  06.01.15 13:03

@Tanini no já nevím, pokud žena 40+ o sebe chce pečovat, tak už dávno chodí ke kadeřníkovi, na kosmetiku a pod, takže nějaký speciální spolek k tomu nepotřebuje. Já bych aspoň do ničeho takového nechodila. Zvlášť, když v dnešní době je kolem nás rad, jak o sebe pečovat, všude přehršel- internet, časopisy, TV, často v kadeřnictví nebo kosmetickém salonu je vizážista atd atd…

prirodnizrzka
162 příspěvků 06.01.15 13:09
.

Takovému klubu bych se vyhla mílovými kroky. Uskupení starších žen, které chtějí být miloučké hospodyňky mi nahání zcela reálnou hrůzu.

Eden_Prime
3472 příspěvků 06.01.15 13:19

@bertulka ta nase babicka by do takoveho spolku urcite chodila, kdyby o nejakem v okoli vedela :-D A to chodi ke kadernikovi cely zivot, taky na kosmetiku a ruzne zkraslovaci procedury. Ale asi prave proto, ze ji je 80+, v padesati by na to nemela cas a asi ani chut. Mozna je to tim, ze uplne stari lide tolik nepouzivaji internet. Kdyby se na to dokazala soustredit (pamet ma dobrou, ale uz u niceho nevydrzi sedet), asi by porad krafala na MP :-D

Lola  06.01.15 13:21

Souhlasím s @bertulka a @prirodnizrzka. Jako potenciální cílovka bych měla obavy, že půjde o uskupení postklimakteri­álních diblíků, snažících se předstírat, že při pohledu na kalendář nepropadají panice.

Já jsem asi před 10 lety po mateřské nabyla dojmu, že potřebuji upgradovat z dob šťavnatého dívčího rozpuku do role „použitá, ale funkční“. Zajistila jsem to s pomocí stylisty a vizážisty k naprosté spokojenosti. Jsem prostě vyznavačkou individuálních řešení.

Eden_Prime
3472 příspěvků 06.01.15 13:23

@Lola pouzita, ale funkcni :-D :-D

vaanavi
61 příspěvků 06.01.15 13:25

@Tanini myslím, že tzv. ženy stredného veku, o ktoré Vám ide, zvládajú úpravu zovňajšku, starostlivosť o domácnosť a pod. už dávno a aj sa stihli nájsť v istých koníčkoch a priateľstvách. Frázovito povedané, taká žena je už ako osobnosť +/- „hotová“. Tie, ktoré nie, zrejme nechceli (a o tie, myslím, nejde).
Toto smrdí stádovitosťou - tej sa zrejme nielen ja vyhýbam ako čert krížu :)
Chápem, že niekedy sa človeku veci zosypú a nezvláda nič, ale to už chce odborníka a čas, a nie klub

Ikeya-Seki
1090 příspěvků 06.01.15 17:03

@Tanini Tak já asi budu ta cílová skupina 50+. To, že je třeba navštěvovat kadeřnici, kosmetičku, pedikérku a švadlenu už vím. Podobnému babinci nebo workshopu bych se vyhnula velkým obloukem.

iga
1470 příspěvků 06.01.15 17:13

@Tanini
Já tedy nevím, nejsem zatím cílová skupina, ale mám pocit, že institucionali­zované holčičí, dámské, babské atp. kamarádství jaksi ztrácí kouzlo. A o nic jiného než o nějaký ten babinec asi v tom vašem dotazu nejde. Prokrastinujte dál:-)

stricc  06.01.15 17:19

Mírně mě zamrazilo. Představila jsem si, že bych opravdu byla tak strašně osamělá, že by mi nezbylo nic jiného, než se vydat do klubu a snažit se tam seznámit s nějakou jinou zoufalkou, se kterou mám společný jen věk, abych nějak zabila čas. To je příšerná představa. Pak bychom si společně mohly jít koupit inkontinenční vložky a vesele si na ulici zadíblíkovat, jak to ukazovali v nějaké reklamě.

LCH  06.01.15 17:25

.

Příspěvek upraven 15.12.15 v 18:40

SagaN  06.01.15 17:28

@Tanini
Připadá mi to jako předstupeň domova důchodců. Tam se také chodí až od určitého věku.
Budete též kontrolovat občanské průkazy, aby se mezi frekventantky nedejbože nevloudil někdo mladší?!

Já bych se vám sice věkově hodila, ale mohu vás ujistit, že za těch pět (a něco :-) ) desetiletí života jsem si dokázala ty zajímavé lidi už dávno vyhledat sama a osobnost mám rovněž rozvinutou až až :-)
Co si myslíte, že kýžená členka dělala dosud? Osaměle živořila v kanálu?

Giulietta  06.01.15 17:42

Ja by som sa vekovo tiež vmestila do limitu, ale rozhodila ma ilustračná fotka. Tie modré tiena čo má pani, ma navracajú do minulého storočia. :-D

Brunhilde  06.01.15 17:44

Tak ony tyhle ženy do různých klubů chodí, ale říkají jim „práce“.

Ikeya-Seki
1090 příspěvků 06.01.15 18:36

Ještě bych dodala, že ačkoliv se již dokážu přiměřeně postarat o svou domácnost, termín hospodyňka mě dosti děsí. A ilustrační foto té modré paní taky.

MP_kosatka  06.01.15 19:07

Ja si zase myslim, ze i takovy, podle vas podivny, klub muze najit cilovou skupinu – zeny, ktere si nejak nedokazi vyplnit volny cas samy. Podle me i takove jsou, ale asi bych necekala jejich uplne nejvetsi koncentraci zrovna tady na Pekle ;)

SagaN  06.01.15 19:16

@MP_kosatka

No, s touhle charakteristikou je ovšem může verbovat rovnou na ulici:
mám moc ráda módu, pěkné (nechápej luxusní) stylové doplňky na sobě i kolem sebe, ráda o sebe pečuju a snažím se být nejen matkou a hospodyňkou, ale i ženou, a chtěla bych spojit ženy stejného zaměření

Totiž - která žena není stejně zaměřená? Snad i šílená vědkyně se cítí být ženou, i kdejaká nebohá bezdomovkyně :-)

MP_kosatka  06.01.15 19:30
@SagaN píše:
Totiž - která žena není stejně zaměřená? Snad i šílená vědkyně se cítí být ženou, i kdejaká nebohá bezdomovkyně :-)

On by to mohl byt nakonec i dobry slogan. Neco jako: ‚Zeny cele Prahy 4, spojte se!‘

MP_kosatka  06.01.15 19:32

Sorry, melo tam byt: Zeny cele Prahy 4 ve veku 40+, spojte se!‘

Jiná Realita
13791 příspěvků 06.01.15 19:32

Doufám, že až budu o sebe pečující žena 40+ nebo 50+, nebudu vypadat jak ta příšerně vyumělkovaná modrá paní. pod pojmem „pečovat o sebe“ vnímám něco méně násilného.

MP_kosatka  06.01.15 19:34

@Jiná Realita Ano, taky doufam, ze nebudu ve ctyriceti vypadat na petasedesat.

colette11
362 příspěvků 06.01.15 20:17
@Giulietta píše:
Ja by som sa vekovo tiež vmestila do limitu, ale rozhodila ma ilustračná fotka. Tie modré tiena čo má pani, ma navracajú do minulého storočia. :-D

Ta paní mi připadá, že se chystá na casting do seriálu Denver (nebo jak se jmenoval, hrála tam Joan Collins tu mrchu bývalou manželku a dávali to těsně po sametu). Takhle si představuji svoji maminku až bude ještě o 20 let starší. A sebe vůbec nikdy

Kammila
465 příspěvků 06.01.15 20:40

Vekove splnuji vasi cilovou skupinu a tim to asi konci. Vezmu-li v uvahu, ze 50+ muze byt taky 80 let, povazuji pani v bledemodrem za adekvatni ilustracni obrazek. Matka jsem dvojnasobna, na domacich pracech se podili vsichni clenove rodiny a jako zena snad vypadam taky. Nove kontakty a pratelstvi navazuji jak v profesnim, tak soukromem zivote tak nejak kontinualne. O sebe pecuji cely zivot a tak nejak vlastne nechapu, co bych ve vasem klubu delala a kde bych na to pri svem aktivnim zivote vzala cas. Obavam se, ze na MP zrovna moc nepochodite…

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit