Ženy-musí být technicky založené?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jituliiik
294 příspěvků 10.05.13 23:27
Ženy-musí být technicky založené?

Milé dámy, mám takový skromný dotaz..Jak jste na tom s technikou a manuální zručností? Umíte třeba vzít do ruky vrtačku, zatlouct si hřebík nebo si opravit kolo?

Mně nedávno přítel vyčetl, že si neumím sama zalepit kolo. Byla jsem se projet, po cestě mi prasklo a tak jsem ho dotáhla domů pěšky. Přišlo mi to líto, protože mě ani nenapadlo, abych si to sama lepila. Já taky po něm nechci, aby si něco sám zašil.

Myslím si, že žena i muž by se měli v určitých věcech umět zastoupit, to ano, ale jinak zastávám názor, že některé věci prostě náleží chlapům.

Jak jste na tom vy?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

Guinea Pig
1190 příspěvků 10.05.13 23:32

Uplně jinak než Vy…nicméně můžu vám zaručit, že do dvou stránek se to tady solidně pohádá…je Vám to jasný, že jo :-) :-)

Dahllie
2222 příspěvků 10.05.13 23:33

Co potřebuju si udělám, ale když to můžu přenechat někomu jinému, tak to udělám. Jsem totiž lemra líná.

jituliiik
294 příspěvků 10.05.13 23:34

@Borůvka19 Ale já se nechci hádat:)

DonChichot  10.05.13 23:34

Já umím úplně všechno, jsem jen limitovaná tím, co unesu. Kolo jsem si sama opravila, nebyla to duše, nýbrž rozpadlá přehazovačka, jejíž díly se rozsypaly do pangejtu. Já jsem praktická bytost, vždycky si umím poradit.
Chlapi mi imponujou, když umí řídit auto a dobře lyžovat, protože to mi moc nejde :-)
Jenže já jsem ta stará generace, kdy ještě dívkám vtloukaly soušky do hlavy, že musejí zvládnout vše, protože by se bez nich Průmysl zhroutil. Ale já jsem absolventka ČVUT, takže nejsem asi právě typická Žena, že.

jituliiik
294 příspěvků 10.05.13 23:36

@DonChichot Tak to jste dobrá, to já bych nezvládla, opravit si přehazovačku. Já právě vůbec nejsem technický typ a proto jsem i založila tuto diskusi. Ráda bych zjistila, jestli jsem jediná tak nemožná:)

bestia
2296 příspěvků 10.05.13 23:37

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 16:12

radbuza
81 příspěvků 10.05.13 23:38

A vy jste s sebou měla sadu na lepení? To já teda (tele nepřipravený) s sebou obvykle nevozím. Ideální by byla poblíž nehody i nějaká voda, aby se dalo zjistit, kde díra je :) Můj muž je vášnivý cyklista, pro kteréhož je 100 km vyjížďka, příjemným výletem (nechápu) a přesto již se párkrát stalo, že mi volal, ať pro něj dojedu, že píchnul. Aha, příště ho zjebu, že si to má zalepit :))))

Guinea Pig
1190 příspěvků 10.05.13 23:39

@jituliiik Já Vám to i věřím, ale otvíráte Pandořinu skříňku :-) Tohle je z uzlíčku diskuzí manželství/psí knížka, děti/neděti, porod/potrat, kariéra/rodina, 2 útržky toaletního papíru/4 útržky toaletního papíru…:-)

radbuza
81 příspěvků 10.05.13 23:41
@Borůvka19 píše:
2 útržky toaletního papíru/4 útržky toaletního papíru…:-)
:) :) :) :) Jednoznačně 4!!

Martini90
159 příspěvků 10.05.13 23:41

Sice bych si píchlé kolo zalepit uměla, stejně tak nemám problém s tou vrtačkou, sestavováním nábytku. Jen elektřina jde nějak mimo mne..
Ale od doby, co bydlím s přítelem, to teda vše nechávám na něm a raději se stylizuji do té ženské role v domácnosti, byť nemám problém ani s „prací pro chlapa“.

jituliiik
294 příspěvků 10.05.13 23:46

@radbuza Sadu na lepení jsem s sebou neměla. Jen jsem dovezla kolo domů a když přítel přijel z práce, tak se divil, proč jsem si to sama nezalepila.

Jak to tak tady čtu, tak jsem asi hodně neschopná :-)

ZetKa
287 příspěvků 10.05.13 23:48

Podle mně ženy nemusí být technicky založené, nicméně často jsou a ani to neví nebo nechtějí vědět :)
Doma ať si to každý rozdělí s partnerem jak chce. V práci ať mi neposouvají „ženskou“ práci, přestože dělám víceméně „mužskou“, jen proto, aby mi jako gentlemansky ulevili od těžší práce. Ona ta ženská bývá lehčí, ale zároveň také často méně zodpovědná a tudíž také méně placená.
Sorry, že je to tak všeobecně řečené, nechci být příliš konkrétní co se týče mé profese.

Sicilianwidow
505 příspěvků 10.05.13 23:52

Tak člověk když musí, tak zvládne všechno. Jsem poměrně technický typ, ale je pravda, že spoustu věcí bych jako ženská nedělala, protože by mi nedošlo, že je mám dělat, např. čistit okapy, kultivovat trávník - tohle ti chlapi tak nějak znají odjakživa.
A přiznám se, že chlapa občas zneužívám, protože se mi některé věci nechce dělat a sama sobě to zdůvodňuji, že já žehlím a on mění žárovky. Jsem prostě líná veš.

MP Barbucha
3716 příspěvků 11.05.13 00:01

Mě to strašně baví, takže jsem ráda, že můj muž na to není :-) Jak psala @DonChichot, jsem limitovaná pouze tím, co unesu. A unesu toho dost :-)

Ceresa
465 příspěvků 11.05.13 00:02

Nejsem uplne prakticka zena, ale v ramci moznosti zvladnu radu muzskych veci. Ten muj chodil tyden kolem skrine. Ja to psychicky nezvladla a postavila ji. Ovsem jeden foch jsem udelala blbe a otocila ho…jo, to bylo kecu:). Nekdy si rikam, zda to s tou emancipaci trochu neprehanime. Ted jsme se o tom bavily s kamaradkou. Vrtame si diry do zdi, v pohode si na sebe vydelame a do toho zvladame peci o domacnost. Vlastne si na sebe pleteme bic, kdy nejak tem chlapum dokazujeme, ze uz se tolik nemusi snazit…

eveK
333 příspěvků 11.05.13 00:03

Tak zvládnu toho dost, ale když nemusím, tak se tomu vyhnu. Něco mě baví, třeba nábytek jsem sestavovala všechen, ale hotové skříňky na zeď už přivrtával manžel. Baví mě natírat, vyměnit kolo zvládnu taky, ale nehrnu se do toho. Ale něco bych už nezvládla, třeba výměnu vodovodní baterie a pak cokoliv s elektrikou.

MP Barbucha
3716 příspěvků 11.05.13 00:04

@Ceresa
Blbost, vždyť my se taky snažit nemusíme, my se snažit chceme! Chlap, který se nesnaží se prostě snažit nechce a svádí to na nás. Můj muž se snaží zase v jiných věcech jako je ekologie a světový mír.
:-)

Hanc.xxx
101 příspěvků 11.05.13 00:07

Vrtačka je můj nejlepší kámoš :) hodně mi usnadňuje práci. Vyrábím takové nějaké šperky a bez ní bych se nehnula :) Jinak zvládám většinu prací a právě převážně ty mužské, než ryze ženské. Ani nevím proč. Asi holt holka z vesnice co vyrostla mezi staršími bratry a jejich kamarády. Holka co radši zajde na pivo a zahrát si nohejbal než nějaké holčičí aktivity :-D Ale ještě nedávno se mi soused divil, proč si jako sama měním kola na autě ze zimáků na letní. Na servis to není, přítele momentálně nemám a otravovat s tím okolí se mi nechtělo. Když to tak čtu, jsem asi vážně divná :-D

GalianosjednimL  11.05.13 00:11

@jituliiik U nás máme sice trochu přísnější kritéria, neboť ženy do 7 měsíce těhotenství většinou ještě pracují v kamenolomu…ale za důležitou považuji podstatu věci:
Ten Váš příklad totiž má trhlinu.Sice nejsem z těch, kdo by si neuměl zašít věci, ale být žena, nechtěl bych se táhnout několik kiláků s kolem. S roztrženou košilou to jde podstatně lépe. Existuji tři základní řešení.
1. naučit se to (výhody - nemusím zakládat příště vlákno, posilnění sebevědomí a soběstačnosti, nemusím tahat jak otrok kolo)
2. neučit se to (výhody - zachovám dekorum dámy s pocitem, že tohle je špinavá práce pro ty trubce)
3. sedět u pangejtu a plakat (výhody - zneschopněná žena zákonitě přitahuje chrabré opraváře, krásné prince a tak se dá nad pumpičkou skvěle seznámit)

Je to ve Vašich rukou. :)

indyka
625 příspěvků 11.05.13 00:11

Jsem technický antitalent. Sama od sebe bych zvládla možná výměnu žárovky, ale jinak to raději nechám na bratrovi/příteli. Kdyby nebylo zbytí a já se v tom musela naučit orientovat, zřejmě bych se naučila, ale jinak mi - pro tolik lidí zastaralý - model „já uvařím, ty to oprav“ vyhovuje. Můj přítel je na tom s vařením podobně jako já s technikou a toto je prostě nejschůdnější.

Ale zatlouci hřebík umím, jsem dávná skautka a kdysi jsem zvládla i oheň na tři sirky :-D Nemám problém s fyzickou prací jako takovou, ale pochopit všechny ty mechanismy v přístojích atd…uff.

Morže
1091 příspěvků 11.05.13 00:11

Já teda technicky nejsem vůbec založená. Radši ušiju nebo spravím kalhoty či jiný kus oděvu, pletla, namalovala obraz. žehlila, vytírala podlahu, myla okna, než abych stavěla skříň, sekala trávník nebo nedej bože opravovala třeba záchod kanalizaci nebo elektřinu a tak. Pokud je nouze největší, tak si nějak sama poradím (žárovku tedy vyměnit umím, pokud najdu vhodnou židli, abych tam dosáhla :) ) Takže takové úkony přenechávám druhým. Jsem staromódní a nemyslím si, že bych měla být superžena, která nepotřebuje chlapa - POTŘEBUJU jinak jsem bez něj nesnesitelná a to určitě nejen proto, že nevím, kdo jinej by mi stavěl skříň :))

Ceresa
465 příspěvků 11.05.13 00:12

@MP Barbucha hezky receno:) ja si jen nekdy rikam, ze bych klidne byla alespon v nekterych chvilich tou opecovavanou bezbrannou kvetinkou…jen na moment. Ze bych nemusela ja menit blbou zarovku v koupelne, protoze si nemuzu namalovat oblicej, kdyzto jemu tma na vycisteni zubu nevadi:) atd atd..

MP Barbucha
3716 příspěvků 11.05.13 00:19

@Ceresa
No jo, to já taky. Někde jsem četla fejeton nějaké těhotné novinářky, která si stěžovala, že až porodí tak už ji nebudou všichni obskakovat a oprašovat. Že je to až někdy otravné, jak ji nikdo nenechá nic dělat atd. Tak jsem si jen říkala, já už jsem byla těhotná dvakrát a neoprašoval mě nikdo, nikdo mi nebránil ve fyzické práci atd. Asi dělám něco špatně :-)

MP Barbucha
3716 příspěvků 11.05.13 00:20

@Morže
To mi připadá úplně v pohodě, já se některé věci, které mě nebaví doslova nechci naučit :-)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit