Zimní boty

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

angry_tapeworm
20 příspěvků 22.12.11 09:24

.

Příspěvek upraven 11.01.15 v 00:01

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

kalivrata
274 příspěvků 22.12.11 12:50

Asi moc nepomůžu, ale… taky mám široká chodidla, kupuji si kvůli tomu velikost 39 nebo 40, i když mám délku spíš na 37, u zimních bot to padání řeším u kotníkových tak, že si pořídím šněrovací, u těch vyšších tak, že si je nechám na lýtkách zúžit… Těch šněrovacích bylo loni u Bati hodně…

zelitschko  22.12.11 17:37

mně se letos povedlo nakoupit až ve Street Shoes, a to jsem podle obchodníků náročná. A současná móda šněrovaných bot by ti mohla nahrávat

angry_tapeworm
20 příspěvků 22.12.11 19:02

.

Příspěvek upraven 11.01.15 v 00:02

zelitschko  22.12.11 22:02

tyhle jsou právě spíš ve stylu oxfordek na klínku, mají tenkou tkaničku s tím klasickým šněrováním, co je na oxfordkách (trochu trvá to stáhnout), jsou dobře zateplené, mají zimní podrážku, jen nejsou kožené, zato jsem se vešla do tisícovky. Já jsem spokojena. Jsou smetanové.

MP Meri
1323 příspěvků 23.01.12 13:32

Mám jenom takovou myšlenku … v poslední diskuzi se objevil příspěvek v tom smyslu, že, kalhoty do kozaček, jsou PEKLO a uniformita. Přiznám se bez mučení, že sem se tomuhle „trendu“ dloooouho bránila a nakonec neubránila. Kalhoty, které mi nejvíc střihově sedí, jsou totiž ty proklínané skinny. Tak se ptám - jsem člověk bez fantazie, že mám samé zimní boty, které umožňují akorát variantu zastrčit jít? Co vy, co skinny/nebo jiné úzké střihy NOSÍTE?

GreatSusan  23.01.12 13:53

Uzke strihy nosim, skinny dziny nosim, do kozacek a ruznych jinych bot je zastrkavam - prijde mi to pohodlne, prakticke, citim se v tom dobre a mam postavu, ktera v tom vypada dobre.

Lama_z_Lana  23.01.12 13:55
Já se hlásím těm, pro které jsou kalhoty zastrčené v kozačkách peklo. Nosím je zásadně jen k sukni. Na kozačkách je podle mě nejhezčí to, že mají být „přiléhavé“ a kopírovat tak lýtko a dělat hezkou nohu. Když se do nich narvou kalhoty, tak se tenhle efekt se vytrácí. Letos už to asi moc nefrčí, loni to bylo horší.
Ale je to peklíčko malého kalibru, v důsledku pak stejně záleží hlavně na tom, jak vypadá zbytek oblečení.

MP Meri
1323 příspěvků 23.01.12 14:36
GreatSusan: Ta praktičnost! Nejúžasnější je, jak nemám kalhoty uválené od soli a podobně;)

Lama_z_Lana: Sukně stranou, jde mi o kalhoty a asi jsem fakt bez špetky inovace, ale mě nenapadá co se dá s úzkými kalhotami v zimě udělat jiného, pokud je chladno a chcete si vzít vyšší boty (= dejme tomu že sem dáme rovnítko s kozačkami)

Lama_z_Lana  23.01.12 14:45
Já to mám právě rozdělené;
vysoké boty=sukně
kalhoty=nižší boty a kalhoty vždycky přes. Jak říkám, ono to záleží na spoustě věcí,třeba jak napsala GS, že je vysoká a může si to dovolit. Já bych v tom vypadala ještě jako větší trpaslík.
Když už teda kalhoty a kozačky, tak to brát jako tu nudnější část modelu a zaměřit se na vršek…většinou to totiž potkávám slečny, které to berou jako hlavní módní výstřelek a proto mě to tak nebaví!

GreatSusan  23.01.12 14:58

Lama: je teda fakt, ze ja to za modni vystrelek nepovazuju, nosim to uz asi 10 let, tj. od doby, kdy jsem zacala kupovat vysoke boty. Kozacky mam ve vsech moznych vyskach a sirkach a cast z nich se k sukni ani moc nehodi. Takove ty klasicke kozacky k sukni ani nevlastnim.

GreatSusan  23.01.12 15:04

Meri: ja myslim, ze to noseni kalhot dovnitr je i „puvodni“ styl noseni vysokych bot. Treba jezdci na konich maji ty kalhoty taky vevnitr. Nebo vojaci. Nebo ruzny vyzkumnici nekde v poustich a pralesech. Ucel toho byl vzdycky, aby jim ty boty chranily nohy pred odreninama, mokrem, piskem, hadama, hmyzem a ja nevim cim jeste :-) Nehlede na to, ze mi pripada zbytecny kupovat drahe boty za x penez a pak je schovavat pod kalhotama :-)

pixie
232 příspěvků 23.01.12 15:05

No pokud nutně chceš kozačky a úzké kalhoty, tak s tím nic jiného dělat nejde, přes kozačku je prostě nepřetáhneš. Já nosím volnější kalhoty, které se přes kozačky úplně v pohodě přetáhnou a není to (aspoň doufám) moc vidět. Nebo nosím ke kozačkám sukně. A kdybych si někdy pořídila úzké kalhoty, asi bych to řešila spíš kotníkovými botami.

Lama_z_Lana  23.01.12 15:17
To by se mi moc líbilo! Potkat někoho, kdo bude oblečen třeba v tom jezdeckém stylu! Ale na to musí být opravdu trošku jiné boty i kalhoty.

ifoun
338 příspěvků 23.01.12 17:13

Já nosím do kozaček jen černé látkové kalhoty, jsou to upnuté 7/8 (nebo tak něco), takže nejsou nasoukané až dolů (nosila bych i džíny, ale nemám na to odvahu a nemám ani žádné skinny, ostatní bych dovnitř nervala). A tím, že jsou látkové, tak noze na objemu nepřidají. A jestli to je peklíčko, je mi docela jedno, protože to řeší situaci, kdy chci kalhoty, ale venku je mokro a měla bych je zarousané. Jak jde člověk mokrým, tak se to nastříká na kalhoty a je to humus. Kozačky si kdykoliv otřu.

MP Meri
1323 příspěvků 23.01.12 17:36
Mě se to totiž asi ani nelíbí, jak řekla GreatSusan, mám pocit, že mojí postavě to svědčí. Ale je pravda, že se ta doba, kdy si houfně všechny holky rvaly džíny do kozaček, skinny neskinny, byla dost děsná, na kolenou jim to dělalo boule, různě se to hrnulo … to bylo teprve peklíčko:)
Toto se mi prostě líbí (i když v tom vypadá trochu jako kocour v botách, ale pro ilustraci)
http://trendmi­ll.com/looks/8579-claudia-schiffer-in-knee-high-boots-by-lukas
Kdežto širší kalhoty, co zakrývají boty, to přijde zase trochu peklo mě …
http://strutsty­le.blogspot.com/2010/08­/hot-for-fall-wide-leg-pants.html

MP Meri
1323 příspěvků 23.01.12 17:40
Meri ha detto : Mě se to totiž asi ani nelíbí, jak řekla GreatSusan, mám pocit, že mojí postavě to svědčí. Ale je pravda, že se ta doba, kdy si houfně všechny holky rvaly džíny do kozaček, skinny neskinny, byla dost děsná, na kolenou jim to dělalo boule, různě se to hrnulo … to bylo teprve peklíčko:)

Toto se mi prostě líbí (i když v tom vypadá trochu jako kocour v botách, ale pro ilustraci)
http://trendmi­ll.com/looks/8579-claudia-schiffer-in-knee-high-boots-by-lukas

Kdežto širší kalhoty, co zakrývají boty, to přijde zase trochu peklo mě …
http://strutsty­le.blogspot.com/2010/08­/hot-for-fall-wide-leg-pants.html

MP Meri
1323 příspěvků 23.01.12 17:41
Se omlouvám, to je poprvé, co mi to takhle blbne:/

zelitschko  23.01.12 19:58

tak tohle fakt řešit nemusím, nemám totiž kozačky :) mám moc úzké lýtko. Jedny skinny jsem si pořídila - to když jsem toužila po hořčicových kalhotách a všude byly jen skinny, ale nakonec myslím, že mi dokonce i svědčí :) nosím je ke kotníkovým botám na klínku, které jsem popisovala výš, vím že ty barvy možná zní, že se k sobě nehodí, ale hodí :))))

MP Meri
1323 příspěvků 23.01.12 20:18

zelitschko, to vydržíte celou zimu v kotníčkových botách? Nerejpu, vážně se ptám, protože si to asi nedovedu představit, jsem holt zmrzlina na druhou. Je mi jedno, že je nad nulou, já už si hovím v Riekerech zateplených beránkem. Jinak mám taky úzké lýtko, právě proto jsou pro mě ty kalhoty dovnitř ideální vycpávka. Horší je to pak se sukní, když to tak divně odstává … Ale na to sem zas pořídila návleky, které nechám koukat jen tak cenťák, letos se to v krámech vyrojilo, tak aspoň něco.

pixie
232 příspěvků 23.01.12 21:12

Meri: No, ale když jsou ty široké kalhoty dost široké, jak poznáte, že nemám kotníkové boty, ale kozačky? Vždyť to vůbec nemusí být poznat. Nebo automaticky předpokládáte, že kotníkové boty nemohou sloužit jako boty zimní?

MP Meri
1323 příspěvků 23.01.12 22:30
pixie: Mě se celkově nelíbí širší kalhoty, co zakrývají boty, je samozřejmě vcelku jedno, jestli pod tím máte kotníčkové, nebo kozačky. Ano, když nad tím přemýšlím, možná sem zaujatá proti rozšířeným kalhotám:) Přestože se mi v nedávném Adině článku moc líbily, asi se mi to hodí spíš k jarním botám.
A ano, kotníčkové boty za sebe automaticky považuju za jarněpodzimní, rozhodně ne zimní (možná ještě tak na letošní zimu a někde v Praze, jinak ne).

pixie
232 příspěvků 23.01.12 23:58
Já jsem naopak trochu zaujatá proti skinny džínám, ale možná to je tím, že to teď nosí kde kdo, ať už na to postavu má nebo ne (i když ono to není asi moc o postavě jak,o spíš o schopnosti kombinovat a tu u většiny nositelek postrádám).
Já naopak spíš kozačky považuji jako městskou zimní obuv, ale samozřejmě záleží na tvaru, podpatku a podobně. Ale na nošení někde mimo běžnou civilizaci volím radši něco takového http://www.bata.cz/artikl/95108 .

MP Meri
1323 příspěvků 24.01.12 09:31
To máte rozhodně pravdu, i když jak říkám, spíš než skinny mi vadila móda „narveme do kozaček všechno, co se tam vejde i nevejde“ … Já jsem ráda, že jsme se naopak po letech váhání odvážila do úzkých kalhot jít, nohy jsou to jediné, čím se můžu chlubit;)

Tak určitě záleží na tom, co si kdo pod daným pojmem představí. Kotníčkové boty si představím spíš nějak takhle:
http://www.bata.cz/artikl/92821
Ani v těch, co jste dávala bych asi zimu nepřežila, potřebuju mít nohu v teple i výš než u kotníku:)
Takže ty zimní kozačky si představuju spíš nějak takhle:

zelitschko  25.01.12 13:09

já jsem v nich nejspokojenější, buď k nim mám u sukně punčochy, které mi stačí, nebo pod kalhoty nosím docela ráda podkolenky. Jsem taky zmrzlina, ale nemám ráda, když přijdu do místnosti a začnou mě pálit lýtka.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit