Zimní kraťasy - slehla se po nich zem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nanjua
960 příspěvků 21.12.13 12:11
zimní kraťasy - slehla se po nich zem

Můj styl je asi nejvíc podobný viz fota. Kožená bunda nebo kabát, „hutné“ pletené doplňky v tmavých sytých barvách, spíš než legíny tak pletené punčocháče, boty nízké nebo na klínu a hlavně v pohodlí. Za minulou zimu jsem odvařila dvoje zimní kraťasy a letos jsem chtěla dokoupit nejaké další ale ouha, prostě se po nich slehla zem. V obchodech je prý nemají a prý nejsem jediná kdo se ptá. Na eshopech jsem taky nic závratného nenašla ale zase nevím, jestli dobře hledám. Možná by to chtělo nějaký výprodej ze zásob minulého roku. Na co ale narážím strašně často jsou kalhoty z divných elastických materiálů. Jsem zoufalá, tak nějak na mě dopadá depka že nemám co na sebe a tak přemýšlím jestli můj vkus je špatný nebo co…

Reakce:

peace
11 příspěvků 22.12.13 00:30

http://www.pietro-filipi.com/…kalhoty.html, http://www.pietro-filipi.com/…3EO1C002_026 Snad Vám některé z nich vyhovují. :)

nanjua
960 příspěvků 22.12.13 11:29

Nojo, jsou super…ale cena :-( Nad dva litry za kraťasy už je pro mě docela dost. Děkuji

xmarkeeex
125 příspěvků 22.12.13 12:15

A co se takhle vyprdnout na kraťasy a pořídit si sukni? Stejně mi to přijde pitomí - nosit v zimě kraťasy :D

Martini90
159 příspěvků 22.12.13 12:18

Ona se slehla zem i po pořádných zimních sukních v obchodech. Já tyhle kousky nejčastěji nakupuji v sekáčích, protože v řetězcích je to buď stylem „zimní“ sukně s celými 5% (!!) vlny, většinou ještě za docela vysoké peníze, nebo sice materiál a střih super, ale už za extra nekřesťanské peníze, na které nemám.

Takže za sebe doporučuji prolízt SH ve vašem okolí, případně koukněte na votocvohoz.cz, na pár zimních kraťasů jsem tam narazila.

Jetthro
1129 příspěvků 22.12.13 12:28

@xmarkeeex Proc pitomy? Jsou lidi (treba ja :D) kteri se v suknich neciti nebo jim z nejakeho duvodu vadi, ale chteji treba i v zime ukazat nohy, vyvetrat ty uzasny barevny puncochace a podobne..pro takovy jsou zimni kratasy super vec :)

nanjua
960 příspěvků 22.12.13 12:39

@xmarkeeex Po praktické stránce to u mě moc nelze vzhledem k mé práci. Sukně nosím spíše „v civilu“ ale za poslední měsíc jsem „v civilu“ byla asi cca 4 hodiny. A taky se mi to líbí. Já zas nevidím moc rozdíl v tom proč sukni jo a kraťasy ne, když je to vesměs stejné, jen u kraťasů se nemusím tolik hlídat:-)

@Martini90 Souhlasím, výběr je bída a všude jsou místo toho hromady napůl lesklých legín, které máme asi nosit s odkrytým zadkem nebo co..

nanjua
960 příspěvků 22.12.13 12:39

@Jetthro Tak tak :-)

xmarkeeex
125 příspěvků 22.12.13 12:50

To bude takovej můj osobní problém… kraťasy mi evokují horké letní počasí. Jasně - k létu patří i sukně, čímž mi samozřejmě můžete oponovat. :)

nanjua
960 příspěvků 22.12.13 13:11

@xmarkeeex Já rozumím jak to myslíte. Pokud by se měla celkově rozebrat filozofie a funkčnost nejvhodnějšího oblečení tak šortky jsou úplný nesmysl.

Já teda ale přesně napíšu svou obhajobu ať jde vidět, že si můžu odškrtnout i kolonku „účel“ :-D

Tak pro představu dělám v práci hodně s barvama a strašně často jsem od akrylu, který už nevyperu a protože chci i v práci vypadat trošku slušně, volím šortky a punčochy protože punčochy můžu zničené vyhodit a tolik mě to neštve, přes vrchní část kde končí šortky mám plášť nebo dlouhé tričko :-) V sukni se necítím, při práci snadno zapomenu, že mám na sobě něco, kdy si musím dávat pozor. Když dělám velké věci, tak klidně i na zemi a nerada bych poskytovala všechny možné i nemožné „průzory“ :-D

catherinne
12491 příspěvků 22.12.13 19:43

@nanjua a co teď jak začnou slevy koupit kalhoty a šmiknout je?

nanjua
960 příspěvků 22.12.13 19:56

To jsem taky přemýšlela ale asi kdybych náhodou někde sehnala kalhoty z teplého materiálu a širokýma nohavicema, asi bych jich rovnou nakoupila hromadu a nic bych nestříhala :-)

guinejske_prase
178 příspěvků 22.12.13 23:04

@Martini90
zrovna tento týden jsem si v Reserved koupila sukni s 50% vlny za 399,– ;)

nanjua
960 příspěvků 22.12.13 23:11

@guinejske_prase Tak to byl perfektní kup. Nemáte foto?

Martini90
159 příspěvků 23.12.13 11:12

@guinejske_prase : Je pravda, že do Reserved moc často nezabrousím :) Nějak mě ten obchod nikdy moc neoslnil.
Na druhou stranu před 2-3 týdny jsem v Textile Housu ukořistila dvě sukně ze 100% panenské vlny za 30 Kč/kus, takže mě to vlastně ani moc nemrzí :D Ale děkuji za tip!

dagur
263 příspěvků 23.12.13 12:04

Narazit na vlněnou sukni v přiměřené velikosti a ceně je opravdu téměř nemožné. Letos jsem musela kvůli tomu po dlouhé době oprášit Burdu a sukni ušít. Jinak kraťasy jsou prima, zespoda nefouká a v teplých punčocháčích je teplo i na nohy. Když je venku zimní čvachtanice, punčocháče se perou snáze než kalhoty s vlnou.

Eleanor Rigby
552 příspěvků 23.12.13 13:37
@nanjua píše:
@xmarkeeex
Tak pro představu dělám v práci hodně s barvama a strašně často jsem od akrylu, který už nevyperu a protože chci i v práci vypadat trošku slušně, volím šortky a punčochy protože punčochy můžu zničené vyhodit a tolik mě to neštve, přes vrchní část kde končí šortky mám plášť nebo dlouhé tričko :-) V sukni se necítím, při práci snadno zapomenu, že mám na sobě něco, kdy si musím dávat pozor. Když dělám velké věci, tak klidně i na zemi a nerada bych poskytovala všechny možné i nemožné „průzory“ :-D

Na takové typy prací se tradičně nosí montérky.

Matmys
1597 příspěvků 23.12.13 14:00

Něco k diskuzi: Jakou kombinaci u takových zimních kraťasů preferujete - myslím kombinaci kraťasy kontra punčocháče.
Jsou podle vás lepší/hezčí kontrastní barvy nebo se snažíte o „tón v tónu“?

Denyna
4101 příspěvků 23.12.13 15:50

@xmarkeeex mám se zimními kraťasy úplně stejný problém. Móda zimních kraťasů se mi vážně nelíbí

nanjua
960 příspěvků 23.12.13 18:06

@Eleanor Rigby To souhlasím. Mám v práci převlečení ale nebaví mě vypadat celý den jak hastroš:-)
@Matmys Hodně ve zkratce: nosím v zimě tmavé a neutrální „hlavní kusy“ oblečení (což teda platí i o kraťasech) a dolaďuju barevnými punčochymi, šálami, kabelkami a šperky (dřevěné a mohutné). Barev snesu na sobě hodně ale všechny v sytých tonech.

Korytt
271 příspěvků 03.01.14 18:06

HM černý, šedý a károvaný - výprodej za 150,–Kč. V liberci, dost přebraný velikosti, ale našla jsem. A hodně chápu Vaši oblibu v šortkách, sama je upřednostňuju před sukněma kvůli praktičnosti,

nanjua
960 příspěvků 03.01.14 19:46

HM Opava…taky tam byly ve výprodeji ale netrefila jsem velikost :-( Díky :-)

nanjua
960 příspěvků 04.01.14 15:08

Já si nakonec koupila tyto. Dávala jsem to už na CJSDK. Riskla jsem to protože se ma na fotce nezdály úplně 100% ale v reálu jsou fain. Líbí se mi, že nejsou úplně obeplé a nevypadám v nich jak „sexice“. Někdy dám foto.

http://www.botyk.cz/…Q000032.html

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit