Zimní svatba

Fotoalbum tématu (23) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Chanelle
54 příspěvků 04.12.13 13:25
Zimní svatba

Ahoj děvčata

s přítelem zvažujeme svatbu v zimě - resp. rádi bychom na sněhu - ale ten v Praze nebývá v hojném množství, takže proto říkám v zimě. Koncem února, začátkem března. A tak brouzdám a brouzdám a vhodný oděv pro zimní nevěstu nenacházím.
Ráda bych nějaké hezké jednoduché, krátké šaty v jemné - opravdu jemné - růžové barvě (někde jsem se setkala s termínem popelavě růžová.
Poradíte kde by takové šaty měly, případně jestli nezvolit něco jiného.
Děkuji :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reakce:

antees
731 příspěvků 06.12.13 12:51
svatba

Asi to nebude úplně ve Vašich finančních možnostech, ale nějaká šikovná krejčová by se tím třeba inspirovat mohla - více zde
Jinak nevím, jak u Pražáků, ale zmíněné období bývá na vesnicích čas masopustu, takže proč neudělat svatbu třeba takhle? :D

stricc  06.12.13 12:58

@antees to jsou krásné šaty
Jinak mně teda nějak naskočila Popelka, jak jede na ten ples. Myslela bych, že u zimní svatby bude aktuální řešit svrchní ošacení, aby nevěsta v těch růžových šatech nezmrzla.

Chanelle
54 příspěvků 06.12.13 15:53

@antees: Ty první růžové jsou nádherné a růžová je na sněhu vidět :-)

@stricc: no bude to takové popelkovské - abychom si pojistili sníh tak jsme se rozhodli pro hory, při obřadu asi kožíšek navrch, ale potom uvnitř zase něco v čem vydržím až do té půlnoci :-)

Jiná Realita
13791 příspěvků 06.12.13 16:04

@antees
to jsou TAK NÁDHERNÉ šaty…

Betty J.
2031 příspěvků 06.12.13 17:59

@Chanelle: pokud mohu přispět radou, pak touto: hlavně nohy v teple, tedy pořádné boty, ve kterých neprochladnete. Mluvím z vlastní zkušenosti: romantický konec roku na horách, ohňostroj, čtvrthodinka na sněhu jen ve střevíčkách a výsledkem byly dva týdny s angínou v posteli. Myslete také na to, že na přelomu února a března může být na horách v podstatě jakkoli - od slunečného bezvětří po sněhovou vánici či vichřici.

Kdybych byla nucena podstoupit svatební obřad na sněhu (pro mne jako notorického zmrzlíka, roztávajícího až při teplotách nad 20 °C, je to děsivá představa), nechala bych se ve věci garderóby inspirovat u ruských šlechtičen z konce 19. století.

Giulietta  06.12.13 18:11

@Betty J. :-)

Giulietta  06.12.13 18:13

@Betty J. Ale ja by som aj napriek chladu brala radšej súčasného RL.

Betty J.
2031 příspěvků 06.12.13 18:24

@Giulietta: ne, opravdu jsem neměla na mysli kostým cirkusové krasojezdkyně.

Giulietta  06.12.13 19:29

@Betty J. viac urehotaneho smajlika ako som použila neviem dať, ale nevadí.

Kralovna Bitche
382 příspěvků 06.12.13 20:58

@Chanelle no a jakou máte postavu? bez toho se docela blbě hledají vhodné a zajímavé šaty :-)

real.blond
6688 příspěvků 06.12.13 21:41

@Giulietta oooo to je krasne!

Linie
1703 příspěvků 07.12.13 09:24

Co něco takového:

TadyATed
65 příspěvků 07.12.13 11:52

@Chanelle Se zimní svatbou rozhodně fandím. Jen radím si dobře rozmyslet ty krátké šaty. Když bude i třeba kolem nuly a bude foukat vítr jak včera, tak v silonkách a lodičkách zmrznete a jakékoliv venkovní focení nebude možné. Pod dlouhé šaty můžete dát teplé punčochy a zimní kozačky, které ani nemusí být bílé. http://www.beremese.cz/…-fot-9elz8z/

chekotay
410 příspěvků 07.12.13 12:03

@TadyATed Na to, jak se mi ten pár nelíbí, mají oba velmi krásné oblečení.
Myslím, že by nebylo od věci nechat si ušít nějaké jednoduché šaty, a v půjčovnách spíše řešit půjčení nějakého krásného kožichu.

Betty J.
2031 příspěvků 07.12.13 13:13

@Giulietta: moje chyba, já si totiž těch žlutých potvůrek v textu nevšímám.

Giulietta  07.12.13 13:39
@chekotay píše:
Myslím, že by nebylo od věci nechat si ušít nějaké jednoduché šaty, a v půjčovnách spíše řešit půjčení nějakého krásného kožichu.

Až nájdete požičovňu na kožuchy, tak dajte tip. Chcem tento. :-D

chekotay
410 příspěvků 07.12.13 16:32

OK, chci v pondělí oběhnout pár obchodů kvůli rukavicím, tak se poptám, jestli náhodou také nepůjčují kožichy. Ale hádám, že, stejně jako u svatebních šatů, bude půjčovné velmi blízké pořizovací ceně. (A čím víc o tom nápadu přemýšlím, tím naivnější mi přijde :D ).
Kožešnictví v Brně na Husitské kdysi kožichy půjčovalo, ale oni jim to lidi vraceli tak hrozně špinavé, že od toho upustili (a od té doby asi perou špinavé peníze, protože nechápu, jak se takový obchod může uživit).

Lola  07.12.13 16:47

@chekotay Já jsem měla kdysi na konci devadesátých let půjčené svatební šaty. Když jsem je vracela, omlouvala jsem se v té půjčovně, že jsou dole zaprášené - přestože jsem si dávala pozor, prach ulic brněnského horkého léta se na nich prostě podepsal. Ty dámy mě ale naprosto vyvedly míry svým údivem, že jsem je snad ani neměla na sobě, že podle nich jsou v dokonalém stavu.

Tak od té doby mi vrtá hlavou, jestli jsou v té půjčovně tak tolerantní vůči zasviněnému oblečení, nebo jim to lidi vrací v pro mě nepředstavitel­ném stavu.

Giulietta  07.12.13 16:51

@Lola Možnosť B je správna. Kamarátka vlastní požičovňu a je zázrak ak na požičaných šatách nie je diera.

real.blond
6688 příspěvků 07.12.13 17:09

@Giulietta to je hrozne :( jak pak muzou ty saty pujcit znova? Vzdyt to uz si snad nikdo nepujci, ne?

Lola  07.12.13 17:13

Napadá mě: myslíte si, že by se tak chovali i k vlastním šatům? Vždyť to by pak za chvíli neměli co na sebe?!

Giulietta  07.12.13 17:18

@real.blond Je to vyučená krajčírka a zašíva a prešíva a zase zašíva. Preto je aj požičovné také vysoké, pretože šaty sa dajú požičať tak 3 krát a sú na odpis. Ja keď som videla šaty čo doniesli nevesty, tak som bola presvedčená, že tie svadby boli v bahne a nevesty sa navzájom rvali na kusy. Ona má napríklad v tej požičovni asi 10 párov lodičiek vo všetkých možných veľkostiach, aby nevesta na seba nepozerala v čierných fusekliach v pohorkách a tých šatách. Slávka vravela, že je bežne, že sa nevesta rve do tých najmenších a v tých tlustých ponožkách aj napriek tomu, že su tam silonkové ponožky v krabičke a na každých lodičkách je výrazne uvedená veľkosť. Tu sa síce nadáva na požičovne, ale ja by som napríklad šaty za 50 tisíc pre požičovňu v inom ako hlavnom meste, ani nekupila, nezaplatilo by mi to náklady.

Linie
1703 příspěvků 07.12.13 17:36

Velkoobchodní cena značkových svatebních šatů se zhruba rovná ceně půjčovného.
Půjčovny jsou, bohužel, rozšířené jen u nás a na Slovensku, jinde, i v chudých zemích, si nevěsty šaty kupují.

Giulietta  07.12.13 17:43

@Linie Šaty s Pronovias napríklad za veĺkoobchodnú cenu dostanete až pri hodne vysokej objednavke a na to malý salon v okresnom meste nedosiahne. Kamarátka napríklad šaty z Pronovias ani nepožičiava, tie sú len na predaj.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit