Zimný kabát

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

anicka  08.09.11 10:28

Kde kúpiť kvalitný vlnený !teplý! zimný kabát? Moj starý už je nepoužiteľný :-/ Cenu vidím tak do 7-8 tis., a rada by som nieco vlneno-kašmírové, a aby to fakt hrialo, pražská zima je na mňa nejaká príliš studená…

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

GabrielaCharlota
114 příspěvků 08.09.11 17:25

Tuhle otázku si kladu už pár let… Minulou zimu jsem pomalu rozthala starý kabát po mamince z Escady, ale to se asi pohybujeme někde cenově jindy…
Zkusila bych Zaru, Next, možná Orsay - pokud je možnost tak nejlépe vyjet do německa nebo kamkoliv za hranice.

coralline
822 příspěvků 08.09.11 17:37

Já bych doporučila Debenhams (v Praze na Václaváku), minulou zimu jsem tam viděla moc hezké kabáty. Složení jsem sice nezkoumala, ale podle hladiny cen by vlněné být mohly.
Z Orsay mám krátký kabátek s 50 % vlny (+ polyester) a taktéž podle cen bude zbytek sortimentu podobného složení.

Black Diamond
81 příspěvků 08.09.11 18:24

Já plánuji v Ostravě zavítat do obchodu „Styl a móda“, který je v centru na rohu Zámecké a Tyršovy. Letos na jaře jsem přišla zrovna v den, kdy odváželi spoustu barevných (!) teplých kabátů - myslím, že mi paní prodavačka říkala, že jsou z vlny a kašmíru. Původní ceny byly okolo těch 6 tisíc, v tu dobu zlevněné na polovinu. Bohužel jsem přišla pozdě a to, co z obchodu ještě neodvezli, mi bylo velké. Celkově tam mají hlavně větší velikosti, 36 a 38 se taky najdou, jen se rychle vyprodávají. Tak třeba to někomu z Ostravy pomůže, nebo jestli tam budeš mít někdy na podzim cestu…

anicka  08.09.11 19:50
No, Orsay a podobne mi nepripada ako obchod, ktoremu by som sa odvazila zverit svoje pohodlie v zime :-D A co si pamatam, tak ceny za kabaty boli minuly rok skoro polovicne ako to, co do kabatu chcem investovat, tak snad najdem za tie prachy nieco lepsie.
Dik za tip na Debenhams. A planujem sa vydat do Fashion Areny (v Prahe), ale nemam momentalne ani sajnu, ktore obchody tam su. Ale zlavy mavaju obcas celkom pekne, tak uvidim, mozno sa tam objavi nieco zaujimave…

anicka  10.09.11 17:49

Nerozmyslali ste nad tym, ze by ste si dali kabat usit? Mam ponuku od krajcirky, ktora sije historicke kostymy, ale nie som si uplne ista tym, co z toho moze vypadnut…

JK
56 příspěvků 10.09.11 18:18

Ja mam teply zimni dlouhy kabat 100% vlna (z toho 30% merino, dokonce), podsivka 100% hedvabi, dlouhy ke krku, cerny, z Pietro Fillipi (Brno Vankovka). Prodavacky me taky velmi dobre poradily, jsem velmi spokojena.
Je v nem teplo, akorat teda stal 10 tis. Ale me je v nem teplo, takze pro me jsou to velmi dobre investovane penize:)

coralline
822 příspěvků 10.09.11 21:42
JK ha detto : Ja mam teply zimni dlouhy kabat 100% vlna (z toho 30% merino, dokonce), podsivka 100% hedvabi, dlouhy ke krku, cerny, z Pietro Fillipi (Brno Vankovka). Prodavacky me taky velmi dobre poradily, jsem velmi spokojena.
Je v nem teplo, akorat teda stal 10 tis. Ale me je v nem teplo, takze pro me jsou to velmi dobre investovane penize:)
a měli v tom PF i jiné barvy kabátů než černou? třeba já v ní vypadám jak zombie :)

anicka  10.09.11 23:40

Jop, este by to chcelo inu ako ciernu :-) Na tak velkych plochach sa mi na mne vobec nepaci, to uz aj ten moj ex-kabat, ktory bol tmavomodry, bol lepsi… Mojim idealom je nieco bezove (??) alebo taka ta tavia/velbloudi farba mozno…neviem pomenovat take tie odtiene typu „mango“, „granatove jablko“, „kafe s mliekom“ a „kafe s mliekom a cukrom“ a podobne :-D

JK
56 příspěvků 11.09.11 07:23

Ja jsem chtela cerny nebo cerveny, ale kupovala jsem ho pred dvema lety, tak ted muze a bude samozrejme vsechno jinak. Na webu maji fotky kolekce, kouknete tam.

Dahllie
2222 příspěvků 11.09.11 18:07

Plánuju, že si nechám ušít. Mám dost velká prsa, takže do konfekce se téměř nikdy nevejdu (takže zatím mám dva kabátky z C&A, za pár šupů z výprodejí, kde jsem si musela přešívat knoflíky, aby to jakžtakž sedělo). Jen najít krejčovou, které bych se svěřila, bohužel v LBC nemám na nikoho dobré reference.

anicka  11.09.11 18:41

Je to neuveritelne, ale zohnala som, hned na prvej vyprave za kabatmi :-) V Debenhams, je malinovy, 70% vlny a 10% kasmiru, vyzera byt teply (ale to dnes asi vsetko, tak snad aj bude :-D) A aj cena potesila - povodne stal 6 tis, po zlavach ho mam za 3,3 tis :-) A maju tam par inych celkom peknych kuskov, a nastastie nie len v ciernej.

rafej
16 příspěvků 12.09.11 22:24

Dnes jsem byla v Pietro Fillipi a mají pěkné kabáty směs vlna s kašmírem. Barvy černá, jasně světle červená a černobílé piké.

Brambora
42 příspěvků 14.09.11 17:18
Dahllie ha detto : Plánuju, že si nechám ušít. Mám dost velká prsa, takže do konfekce se téměř nikdy nevejdu (takže zatím mám dva kabátky z C&A, za pár šupů z výprodejí, kde jsem si musela přešívat knoflíky, aby to jakžtakž sedělo). Jen najít krejčovou, které bych se svěřila, bohužel v LBC nemám na nikoho dobré reference.
Dahllie, nezkoušelas někdy něco z Pepperberry (www.bravissimo.com )?

sasha
171 příspěvků 14.09.11 18:44

a nejaky takyto ulet? http://www.sewologylab.com/…ay-coat-belt

Dahllie
2222 příspěvků 15.09.11 12:44
Brambora ha detto :
Dahllie ha detto : Plánuju, že si nechám ušít. Mám dost velká prsa, takže do konfekce se téměř nikdy nevejdu (takže zatím mám dva kabátky z C&A, za pár šupů z výprodejí, kde jsem si musela přešívat knoflíky, aby to jakžtakž sedělo). Jen najít krejčovou, které bych se svěřila, bohužel v LBC nemám na nikoho dobré reference.Dahllie, nezkoušelas někdy něco z Pepperberry (www.bravissimo.com )?
Nezkoušela, jen na to oblečení koukala v obchodě (super curvy by mi snad být mohlo). V Bravissimu kupuju prádlo, ale většinou nemám pak už dostatek financí na oblečení. A v létě, když jsem byla v Londýně zimní kolekci ještě neměli. Uvidím za měsíc.

Brambora
42 příspěvků 15.09.11 14:06
Dahllie ha detto :
Brambora ha detto :
Dahllie ha detto : Plánuju, že si nechám ušít. Mám dost velká prsa, takže do konfekce se téměř nikdy nevejdu (takže zatím mám dva kabátky z C&A, za pár šupů z výprodejí, kde jsem si musela přešívat knoflíky, aby to jakžtakž sedělo). Jen najít krejčovou, které bych se svěřila, bohužel v LBC nemám na nikoho dobré reference.Dahllie, nezkoušelas někdy něco z Pepperberry (www.bravissimo.com )? Nezkoušela, jen na to oblečení koukala v obchodě (super curvy by mi snad být mohlo). V Bravissimu kupuju prádlo, ale většinou nemám pak už dostatek financí na oblečení. A v létě, když jsem byla v Londýně zimní kolekci ještě neměli. Uvidím za měsíc.
A koukala jste na to v tom Blondýně, či jinde ve Velké Pritánii, nebo mají obchod někde na kontinentu?

Dahllie
2222 příspěvků 15.09.11 16:29
Brambora ha detto :
V Londýně. Obchody na kontinentu nemají, pokud vím.

kalivrata
274 příspěvků 25.09.11 09:21
Já nedám dopustit na českou značku Lantea, kabáty jsou pěkné, teplejší i méně teplé a pokud se vypravíte do vzorkové prodejny v Pardubicích, tak nejsou ani drahé, není problém sehnat dobrý teplý kabát za 3000 korun, můj dlouhý podzimní tvídový kabát tam stál 1100 a už bez problémů slouží třetí sezónu na jaře i na podzim. Je to sice pro většinu lidí trochu z ruky, ale vyplatí se to.
A, upřímně, je fajn, že tím zákazník podpoří české výrobce a nemá na kabátu cedulku Made in China.

Cinkitoo  25.09.11 10:55

kalivrata: Já jsem od Pardubic, kde přesně se nachází vzroková prodejna?

kalivrata
274 příspěvků 25.09.11 20:29
http://lantea.cz/mapa.html

Je to schované za nádražím, ale dá se to najít. A myslím, že se tam vyplatí zajet, i když je člověk z větší dálky. Jenom škoda, že na stránkách nemají katalog.

ziginka
75 příspěvků 07.10.11 07:46

Podařilo se mi včera koupit kabát v Tescu na Národní. Je to značka Odemat ze Slovenska, složení je prý 70% vlna, 20% polyester a 10% kašmír. Cena byla ovšem podezřele nízká - 2790 Kč - 30% sleva (mají tam teď akci na zimní bundy a kabáty jiných značek než je jejich F&F). Četla jsem tady už hodně o tom, že složení látek často neodpovídá skutečnosti. Já se bohužel v látkách nevyznám. Myslíte, že to může být tenhle případ? Máte vůbec někdo s touhle značkou zkušenosti?

modra_kocka
903 příspěvků 10.10.11 21:07
ziginka ha detto : Podařilo se mi včera koupit kabát v Tescu na Národní. Je to značka Odemat ze Slovenska, složení je prý 70% vlna, 20% polyester a 10% kašmír. Cena byla ovšem podezřele nízká - 2790 Kč - 30% sleva (mají tam teď akci na zimní bundy a kabáty jiných značek než je jejich F&F). Četla jsem tady už hodně o tom, že složení látek často neodpovídá skutečnosti. Já se bohužel v látkách nevyznám. Myslíte, že to může být tenhle případ? Máte vůbec někdo s touhle značkou zkušenosti?
*Ono to může klidně odpovídat skutečnosti, ale není vlna jako vlna. Za tuhle cenu bych čekala recyklovanou vlnu *. *Koukni se třeba MP na tento článek: http://modnipeklo.cz/…ialy-2-vlna/#… Kvalitní materiál poznáš snadno, chce to jen trochu „osahat“ - zajít do dražších obchodů, kde najdeš prakticky zaručeně kvalitní materiály (stačí třeba Pietro Filipi, ty jsou snad ve všech velkých městech), sáhnout si na ně, zjistit, jak se chovají, a pak do levných (levných kvalitou) - H&M, M&S, Zara, Tesco - prostě co najdeš ve svém okolí.
Vlna je kouzlená v tom, že nekvalitní nebo méně kvalitní se pozná už na ramínku v obchodě - je tuhá, kouše, případně pouští chlupy, a už v obchodě se na ní chytá všechno možné - prach, nitky, vlasy… *

Viktorie H.
664 příspěvků 12.11.12 15:03

Nechce se mi zakládat nová diskuze, tak se zeptám zde, doufám, že nevadí. Chystám se pořídit si nový zimní kabát, problém je s barvou, nosila bych k němu barevnější kalhoty (petrolejová, vínová, tlumená oranžová…), barevné kabelky i další doplňky, mám si tedy pořídit kabát černý? Zase nechci působit jako šedá myš, ale příjde mi, že barevné kalhoty s barevným kabátem by se tloukly. Poradíte mi někdo?
Předem říkám, že béžová ani hnědá se mi na kabátu moc nelíbí. A dva kabáty si pořídit nemůžu.
 Děkuji

GreatSusan  12.11.12 15:11

@Viktorie H.

docela dobra neutralni barva je taky tmava modra. Ale tezko rict :-). Jake mate boty?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit