Živočišná kosmetika

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

HertaDeOran
866 příspěvků 09.06.13 11:50
"Živočišná kosmetika"

V drogerii mě zaujaly norkové krémy a na netu jsem pak našla pochvalné komentáře, ale i informaci, že je tam opravdu „norkový olej“ z norka z farmy. Měly byste etický problém při koupi?
Skvěle prý funguje také vepřové sádlo - máte zkušenosti?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Lachenauerin
544 příspěvků 09.06.13 12:30

@HertaDeOran
S krémy s norkovým olejem zkušenosti nemám, ale se sádlem jsem shodou okolností nedávno trochu experimentovala. Mám vždycky šíleně zrasovanou (vysušenou) pleť po každé rýmě, tak jsem se tím posledně a předposledně zkusila párkrát namastit. Nevím, nakolik je to placebo, ale byla jsem vcelku příjemně překvapená (ven bych s tím asi nešla, ale stejně jsem trčela doma, tak co, že).
Etický problém bych s norkovým olejem asi neměla. Možná jsem necita, ale ta zvířata se chovají jako užitková – stejně jako kravičky, prasátka, slepičky etc. Nikdo je nehoní po lesích nebo kde (jako např. slony kvůli slonovině nebo žraloky kvůli žraločí polévce), aby je bídně zlikvidoval pro pár kapek olejíčku. Teoreticky ten krém může být dobrý, protože živočišné tuky – aspoň matně tuším – zužitkuje lidská pleť údajně lépe než rostlinné.

Gräfin
2634 příspěvků 09.06.13 12:38

Norkový krém je super, používám ten hydratační a ještě jsem neobjevila jiný, po kterém bych měla tak hebkou pleť

078796
270 příspěvků 09.06.13 13:55

Asi tři měsíce dozadu jsem si koupila norkový krém (ten hydratační), mluvila o něm tehdy moje teta, která trpí na atopický ekzém a tenhle krém si dává pod make-up, aby se neloupala.

Já mám pleť normální až smíšenou, lehce se mi mastí čelo. A bohužel, po dvou dnech používání se mi udělaly právě na tom čele ošklivý a bolestivý pupínky, což už se mi stává spíš výjimečně, takže jsem ten krém musela nechat babičce.

Možná se hodí spíš pro suchou nebo zralou pleť???

Jamain
34 příspěvků 09.06.13 14:40

Co se týče složení, to sádlo obecně je určitě dobrý hl. na suchou nebo zralou pleť. Myslím, že vzhledem k tomu, jak moc má blízko člověk k praseti (teď to myslím seriózně, co se složení těla týče) si myslím, že je to lepší než nějakej norek. To je spíš nový výkřik módy..

@Lachenauerin píše:
Etický problém bych s norkovým olejem asi neměla. Možná jsem necita, ale ta zvířata se chovají jako užitková – stejně jako kravičky, prasátka, slepičky etc. Nikdo je nehoní po lesích nebo kde (jako např. slony kvůli slonovině nebo žraloky kvůli žraločí polévce), aby je bídně zlikvidoval pro pár kapek olejíčku.

Jinak nedá mi to, ale etický problém mám s norkovým olejem tedy velký. Oni obecně žádné velkochovy zvířat, nejsou žádná velká bomba. Ale norek není domestikované zvíře jako kráva nebo prase. Je to šelma, nedá se to s tím srovnávat. A ty podmínky chovu, kdo někdy viděl jsou dost hrozné. Jsou tam i velké zdravotní problémy u těch zvířat. A neříkám to jako jen tak nějaká „fanatička“ (i když je mi jasné, že si to asi leckdko stejně bude myslet :-) ), ale jako člověk s medicínským vzděláním v tomhle oboru, takže mám opravdu reálné informace. Ráda bych tedy touto formou řekla, těm, které to zajímá a kteří mají informace jen zprostředkované, že zprostředkovaná informace ode mě je: oleje ano, ale když živočišné tak od domestikovaných zvířat chovaných na celkovou spotřebu, ne podporovat už tak dost „problematické“ chovy kožešinových zvířat..

666mahu
1490 příspěvků 09.06.13 17:43

Sadlo se pouziva jako zaklad delanych masti v lekarne, lide se s nim mazou, co pestuji prasata. :-)
Kosmetika s norkovym olejem vcetne mydel neni zadna novinka, prodavaji se nejmene od Prvni republiky.

HertaDeOran
866 příspěvků 09.06.13 18:08

@666mahu
Co zinková? Zkoušela jste? Prý je hlavně na akné a opruzeniny :), ale někdo jí používá i jako masku na noc nebo prostě noční krém. Já se právě snažím dopátrat těch prapůvodních složek kosmetiky, těch účinných látek.

666mahu
1490 příspěvků 09.06.13 18:21

@HertaDeOran, ne tu jsem nikdy nepouzivala /ani na jedno nastesti netrpim/, vim jen, ze to je take stara vec.
Zaklady kremu to muze byt zajimava zalezitost, jsou na to kurzy, ne?

HertaDeOran
866 příspěvků 09.06.13 18:26

@666mahu
No já až taková léčitelka nejsem, ale přijde mi to jako logická cesta, navíc jsou tyhle věci mnohem levnější a prostě „čistý“.
A pozor, mrkněte na tohle, ale je to z Blesku, tak těžko posoudit Šokující test kosmetiky: Krémy jsou z močoviny, šampony z mletých kopyt
http://www.blesk.cz/…h-kopyt.html
Moji „favoriti“
Ambra
Pevná voskovitá substance, která vzniká v trávicím traktu vorvaně obrovského. Někdy je vyloučena z těla vorvaně spolu s trusem, jindy se získá pouze ze zabitého vorvaně. Najdete ji i jako usazeninu na skaliscích.
Cibet
Je to výměšek kočky cibetové a ukládá se ve váčcích poblíž řitního otvoru. Zvířata zejména v Asii jsou pro cibet držena v krutých podmínkách. Rozhodně nepříjemné je pro ně i jeho získávání.
Mošuš (pižmo)
Je získáván z kabara pižmového, který žije v Asii. Samci mají u pohlavních orgánů váček naplněný páchnoucím sekretem, kterým si značkují území, z něhož se pižmo odebírá. Pižmo vůni fixuje.
Kastoreum
Jde v podstatě také o pižmo, ale v tomto případě se žlázy i sekret nazývají kastoreum a produkuje ho bobr evropský. Je odebíráno z váčku u pohlavních orgánů a zvíře tím velmi trpí.

z_dediny
1034 příspěvků 09.06.13 18:37

Kolegyně chovala nutrie. Aby měly kvalitní kožich, musely být dobře krmeny a nesměly být ve stresu. Jejich maso prodávala do nemocnice na dietu. Její manžel měl krásně hebké ruce z toho, jak je stahoval z kůže a přicházel do styku s podkožním tukem.

666mahu
1490 příspěvků 09.06.13 18:53

@HertaDeOran, no jo, nase kosmetika je plna zvirat a chemie. Lepsi je nevedet, z ceho co je. Zkousela jsem ruznou kosmetiku, bohuzel mi ta prirodni, relativne nejzdravejsi a nejetictejsi, moc nevyhovuje. U slozeni mam nejvetsi prehled asi u prirodnich mydel z olivoveho oleje, ktera vyrabi dcera kamaradky me maminky.
Ambra, pizmo atd. se, mam pocit, dava do vonavek cim dal mene, protoze jsou to nejdrazsi slozky, vyrobci je nahrazuji levnejsimi.

Jamain
34 příspěvků 09.06.13 19:51

Lepší je nevědět z čeho co je, je rozhodně dobrá strategie. Nikdo neříká nekupujte to, ale, když nemáte žaludek na to vědět, co si patláte na obličej, protože pravda je hnusná, je to fakt komický. ;-) - pokud ste to tedy myslela vážně. Nejsem žádná ekožena, přírodní kosmetiku používám jen částečně, ale rozhodně se ráda nechám o těhle věcech poučit a to, co je pro mě největší hardcore, tomu se prostě vyhnu. Jinak děkuji za info o norcích, že se to používá už od První republiky jsem opravdu netušila. Ačkoli to pro mě stejně na věci nic nemění.

666mahu
1490 příspěvků 09.06.13 20:31

@Jamain, myslim, ze 99% lidi nevi, co znamena ta rada uvedena nejmensimi pismeny na obale a ani je to nezajima. Prirodni kosmetika take neni ve vetsine bez chemie, byva to jen reklamni trik a zivocisne slozky jsou prece prirodni bez ohledu na to, co znamenaji. Pro moje svedomi a pocit nemusim vedet vse. Vy to urcite take nevite, jinak byste si kosmetiku komplet vyrabela sama. ;-)

Curry
65 příspěvků 09.06.13 21:28

@Jamain Evropani se dozvěděli o norkovém oleji díky zámořským objevům, a to pravděpodobně od indiánů. S těmi norkovými farmami je to docela složité. V případě jejich zrušení, je otázkou, co s norky dělat. Vypustit je do volné přírody není dobrý nápad. Evropští norci, kteří jsou po generace chovaní v zajetí, na svobodě s vysokou pravděpodobností uhynou. V Evropě pro evropské norky výrazně ubyla vhodná stanoviště a přibyli nepůvodní, agresivnější nepřátelé. A na druhé straně už tu jsou určité problémy s americkými norky, kteří poměrně efektivně likvidují původní (a mnohdy i ohrožené) živočišné druhy.

Yla
81 příspěvků 10.06.13 01:44

Zinková mast je skvělá na akné a opruzeniny (což je taky její originální určení). Potom ještě Sudecream, základ je zinková mast+má hojivé účinky.
Sádlo jsem zkoušela, ale nezvládla jsem na obličeji ten pach… Přesedlala jsem na přírodní oleje, většinou nějaké s certifikátem a extra panenské (kokosový-to je věc!). Norkový krém jsem si nepořídila právě kvůli té etické otázce-pravý kožich bych si na sebe taky nevzala a nechci to podporovat. Teď používám Extrémně hydratační krém od Cannabis a jsem spokojená.

alda
42 příspěvků 10.06.13 04:52

Sádlo používám několik let a můžu jen doporučit. Náhodou jsem o tom četla v nějakém blogu a rozhodla se vyzkoušet, výsledky dobré. Tak dvakrát týdně se namažu před spaním, pleť mám pak ráno krásně vláčnou, s žádným krémem co jsem zatím vyzkoušela se to nedá srovnat. Přes den pak používám normální hydratační krém, to sádlo se dá opravdu jen na noc.
Lidi to trochu šokuje - nedávno jsem nějaké paní v supermarketu, která se mě snažila nalákat na nějaký nový krém, řekla že krémy nepotřebuju, neb používám sádlo. Paní zalapala po dechu a došly jí reklamní průpovídky a jen mlčela :)

alda
42 příspěvků 10.06.13 04:54

A jako tělový krém jsem začala používat kokosový olej, krásně to voní a kůže je po tom tady dobrá. Jen si tedy člověk musí zvyknout na ten prvotní pocit mastnoty. Kokosový olej se ale rychle vsákne.

Dragon01
187 příspěvků 10.06.13 07:33

Kokosový olej používám taky, ale na vlasy, po umytí do ještě vlhkých konečků trochu vetřu, vsákne se to parádně a vlasy jsou lesklé (nesmí se to přehnat, fakt jen trošku). Na tělo používám co se najde, kokosák je na mě moc slabý:). Noční krém nepoužívám, mažu se lenienskou (kelímek z lékárny, na suchou a citlivou pleť), s tou si mažu i krk a ruce. Je to mnnohem levnější než drahé krémy. Na suchou pusu používám med.

Dragon01
187 příspěvků 10.06.13 07:34

Jo a sádlem si mažeme jizvy:-)

antees
731 příspěvků 10.06.13 07:55

Myslím, že problém s živočišnou kosmetikou tady moc lidí nemá, protože se materiál z mrtých zvířat používá v kdejaké kosmetice - přes mýdla, sprchové gely až po rtěnky a různé masti nebo krémy.
Občas projedu kolem kafilérky a vidím, jak odtud odjíždí kamion Fa apod. :)
Takže na otázku, zda vepřové sádlo pomáhá - jednoznačně ano! :D

Sicilianwidow
505 příspěvků 10.06.13 08:08

Mám hodně suchou pleť a v zimě se mi žádný krém neosvědčil tak jako norkový. Používám ho jako noční krém a mažu si s ním občas i ruce a hodně mi pomáhá. Zkoušela jsem i přírodní oleje, ale žádný mě nehydratuje v zimě dostatečně a mám po nich i tak hodně napnutou pleť. Sádlo jsem vyzkoušela, ale zvedá se mi po něm žaludek.
A ano, etické problémy s norkovým olejem trochu mám, ale v tomhle jsem sobec a nehodlám proto ten krém měnit. Moje pleť je mi prostě v tu chvíli přednější. Navíc jde o druhotnou surovinu, takže de facto jde jen o maximální využití veškerých surovin. Norci se přece chovají kvůli kožichu, ne kvůli oleji.

Karin
3401 příspěvků 10.06.13 08:59

S výrobky z kožešinových zvířat problém mám, zkrátka se mi hrubě nelíbí, v jakých podmínkách žijí (což samozřejmě nevím z osobní zkušenosti, ale jen z toho, co se tak dozvím z médií), takže takovéhle věci ani nechci zkoušet, neměla bych dobrý pocit z toho, že to vlastně podporuju… Ale nikomu nic necpu, to musí mít každý nějak srovnáno sám.
Ale vepřové sádlo je pro mě o. k., nejsem extrémista :D

DruI
348 příspěvků 10.06.13 09:21

Vepřové sádlo je na suchou kůži bezkonkurenční. Jednu nevýhodu ale má, (kromě toho, že když se jím namažete, tak se od vás následně omastí tak půlka bytu ;) jak prohlásila moje spolubydlící držící toho času dietu: „Přestaň se tím sádlem mazat, jak tu vůni neustále cítím, tak z toho dostávám hlad!“

notrends
514 příspěvků 10.06.13 09:27

@HertaDeOran zinková mast? to je podle mě vyloženě léčebná věc na opary a jiné dermatologické problémy. To fakt někdo dává na obličej jako masku?

notrends
514 příspěvků 10.06.13 09:30

Jo a ještě k tomu názoru : suchá pleť - sádlo je nejlepší. To může fungovat ale bacha: opak suchý není mastný ale mokrý, to znamená že kdo má suchou plet má používat hydratační krém a výživný který mastný sice je ale prvotně by to měl být hydratační. Jinak dojde k momentálnímu promastění pleti ale problém se suchostí přetrvává.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit