Život na jedno použití

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Jezinka
101 příspěvků 22.09.11 14:03

Ahoj,
dnes jsem celkem náhodou narazila na serii celkem povedených článků o životním stylu. Pro zajímavost posílám odkaz s přehledem všech sedmi dílů:
http://www.zi­votnistyl.cz/se­rial/5/zivot-na-jedno-pouziti.html
Tento z dílů je věnovaný i pomíjivosti módy a špatné kvalitě
Život na jedno použití II. - Móda - rychle a zběsile:
http://www.zi­votnistyl.cz/clan­ky/bydleni/883/zi­vot-na-jedno-pouziti-ii---moda-%E2%80%93-rychle-a-zbesile.html
Ještě nemám přečtené všechny, ale pár z nich, co jsem četla, jsou zajímavé.

Reakce:

MP Jezinka
101 příspěvků 22.09.11 14:37

Právě jsem dočetla poslední z článků. Autor mi mluví z duše, jak za poslední dobu málokdo …

seznam.mih  22.09.11 21:01

No četla jsem ty články.
Nevím proč, ale ten styl, forma nebo co to je, textu se mi nesympatická. Ano autor má zajímavý názor a jistě se najdou lidi, kteří s ním budou souhlasit. I já si myslím že má v něčem pravdu, ale prostě ta forma článků není taková, abych si chtěla přečíst další jeho články. Příjde mi to takový … Jiráskovitý? :))

MP Jezinka
101 příspěvků 23.09.11 07:07

On autor není úplný mladík, je to psychiatr, který přešel do jiného oboru. Dál už jsem nesledovala, jestli se k psychiatrii vrátil nebo co zrovna aktuálně dělá. Sloh by asi potřeboval vylepšit, protože je to někdy kostrbaté.
Ale přesto mne to nadchlo, tak jsem to sem postla, ale asi jsem jediná :))) No nic, každý jsme jiný a líbí se nám něco jiného :)

FoxInTheBox
278 příspěvků 23.09.11 08:26

Jezinko, mně se to líbí moc, i slohem:) Trend zjednodušování veškerého psaného textu do poslední mrtě mě tolik nebere - když má autor myšlenku na nějaké úrovni, tak se na té úrovni i vyjádří:)

FoxInTheBox
278 příspěvků 23.09.11 08:35

Nesouhlasím jenom s tím, jak v tom druhém článku (Změna je život) tvrdí, že nakupovat v secondhandu je „konzumní retardace“, protože stejné nekvalitní zboží si můžu koupit i v diskontu.
No to jo, asi můžu (když pominu, že věci v SH pochází sice třeba z řetězců, ale z kolekcí, které se u nás nikdy neprodávaly). Ale co když si kupuju věci z druhé ruky, protože chci recyklovat? :) Myslím, že s touhle motivací ani zdaleka nejsem sama…

MP Jezinka
101 příspěvků 23.09.11 08:39

FoxInTheBox: Tak to jsem ráda, že nejsem se svým vkusem osamocená :)

kolasice
138 příspěvků 23.09.11 09:06

jezinka: Nejste, taky se mi to líbí, mám za sebou 3 články. Jsem ve svých necelých třiceti zřejmě již tak mimo realitu, že jsem díky tomu objevila i některé „nové“ pojmy, jako např. sexting (ještě, že nejsem mladá dneska).

Ani  23.09.11 14:09

Autor píše (z většiny) zjevná fakta, ale nevím, jestli jen konstatuje, nebo kritizuje. Článkům chybí pointa a jako duševní strava pro zamyšlení mi to připadá málo. Takže po půlce úvodního článku a celém o módě znuděně končím…

seznam.mih  23.09.11 16:09
jezinka ha detto : On autor není úplný mladík, je to psychiatr, který přešel do jiného oboru. Dál už jsem nesledovala, jestli se k psychiatrii vrátil nebo co zrovna aktuálně dělá. Sloh by asi potřeboval vylepšit, protože je to někdy kostrbaté.Ale přesto mne to nadchlo, tak jsem to sem postla, ale asi jsem jediná :))) No nic, každý jsme jiný a líbí se nám něco jiného :)
To spíš já jsem jediná, komu se ten styl nelíbí :) Ale autor psychiatr se nemůže zavděčit všem že.

MP Jezinka
101 příspěvků 23.09.11 17:33

Ani, mně právě přišlo, že je tam spousta témat, nad kterýma se dá zamyslet. Což je zároveň špatně, vzhledem k tomu, že autor nemá úplně vytříbený styl psaní. Např. článek o bydlení ( http://www.zivotnistyl.cz/…na-vice.html ), mobilech ( http://www.zivotnistyl.cz/…-mobilu.html )- tak ty se mi skutečně líbily! Ten úvodní článek není úplně ono, zkuste tomu dát ještě šanci :) A samozřejmě když nedáte, o nic nejde, i bez těchto článků jde život dál :)))

Beru
34 příspěvků 26.09.11 18:57

Článek o mobilech se mi docela líbí, ale článek o módě a pro mě nepřináší nic nového a ve článku o bydlení se mi nelíbí autorův pohled na minimalismus, asi protože já chápu minimalismus úplně jinak než on (a mám ho ráda).

Elvie
4 příspěvky 28.09.11 07:47

Také nesouhlasím s autorovým pohledem na minimalismus. Nemůžu si pomoct, ale jeho názor mi přijde hodně „úzký“, jestli víte, co tím chci říct :).
Článek o módě je podle mne takové konstatování moderního konzumu.

Ani  28.09.11 17:12

V případě bydlení ani autor neví, o čem píše. Minimalismus přece není spojován se syntetickými materiály a minimalistické interiéry nemusí být citově prázdné. Autor buď neví, co je minimalismus nebo nikdy žádný pěkný minimalistický byt neviděl.

Karin
3401 příspěvků 17.04.12 13:17

Mně se líbí ten článek o kupování aut. Přesně vystihl moje pocity, mluví mi z duše. Málem bych byla podlehla dojmu, že jsem možná divná nebo hloupá, když si nechci každé dva, tři roky kupovat fungl nové auto, nýbrž jezdím v panáct let starém autě a nechci ho vyměnit, když spolehlivě slouží… A on to trefil.

Cassandrah
3 příspěvky 01.10.13 01:56
@MP Jezinka píše:
On autor není úplný mladík, je to psychiatr , který přešel do jiného oboru. Dál už jsem nesledovala, jestli se k psychiatrii vrátil nebo co zrovna aktuálně dělá. Sloh by asi potřeboval vylepšit, protože je to někdy kostrbaté.Ale přesto mne to nadchlo, tak jsem to sem postla, ale asi jsem jediná :))) No nic, každý jsme jiný a líbí se nám něco jiného :)

Pokud vim tak se nevratil.

zwedavka
677 příspěvků 01.10.13 07:17

Ať souhlasím nebo ne, stojí to za přečtení

Go-lightly
3428 příspěvků 01.10.13 08:32

Já jsem to nenašla, zato jsem tam narazila na pěknou pasáž:

Módní komentátorky vykreslují sociální svět jako minové pole kdykoli připravené odpálit váš pracně sestavený outfit. Klíčová slova v módních rubrikách vytvářejí, na ženský svět, nezvykle militantní atmosféru. Nejfrekventova­nějším spojením je příkaz „zapomeňte“. Abyste byla IN musí umět zapomínat na stará pravidla, na loňský model co máte v šatníku ( ostatně co tam máte byste „rozhodně měla věnovat nenáročným kamarádkám). Měla byste zapomenout na dlouhé věci, krátké věci protože jsou už definitivně pasé. Naopak jsou věci na které zapomínat nesmíte –na diktát módy, na nové trendy, které jsou neotřelé a odvážné (oproti těm usedlým, které jste si koupila loni), na to bez čeho se letos neobejdete a co vám nesmí chybět. Nesmíte zapomenout podtrhnout svoji ženskost a to ani doma v posteli, kde byste mohla být „nečekaně zaskočena svým idolem“… Ostatně trochu zlověstně působí i často opakovaná výzva aby se ženy nebály. Čeho se nemáte bát? Bát se nesmíte mírné extravagance, neobvyklých kombinací, ženské rafinovanosti a odvážných barev co z vás udělají nebezpečnou šelmu. Bát se nesmíte také sáhnout hlouběji do úspor, ale z těch úspor nemusíte utrácet mnoho. Přestaňte si konečně říkat „tak tohle už si nemůžu dovolit“.Teď už je to tady! Konečně už je jasné v čem zazáříte a tato investice se opravdu vyplatí, protože podobný nadčasový model můžete nosit skoro věčně. Chcete být přece moderní a vkusná zároveň a vyhnout se kritice všudypřítomné módní policie, nebo kamarádkám ve totožném outfitu. Lehce se Vám může stát, že se proměníte v šedou myš.

stricc  01.10.13 08:42

@Go-lightly to je dokonalý

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit