Zkušenost se šitím na míru / švadlenam

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zuzajdik
14 příspěvků 29.08.14 21:22
Zkušenost se šitím na míru / švadlenam

K založení tohoto tématu mě inspirovala rada na Peklo radí v tématu kde koupit košili. Já si nedovedu představit jít ke švadleně s tím, že ji chci ušít. Všechno, co jsem kdy od švadlen viděla, na mě působí strašně amatérsky. Sama mám jedny večerní šaty - ne, že by byly špatné, ale kvalita zpracování např. v porovnání s oblečením z lepší konfekce (např. Pietro F.) moc oslňující není. Je to špatným výběrem švadleny? Máte zkušenost s tím něco si nechat ušít a pak to nepřevzít z důvodu nespokojenosti s výsledkem?

Reakce:

Kaama
116 příspěvků 29.08.14 21:46

Řekla bych, že jako v každé profesi, tak i mezi švadlenami jsou dobré a horší. Já mám zkušenost opačnou, ale bohužel paní už nešije, protože se tady na vesnici neuživila. Ale mamka od ní má ušito několik šatů a kostýmků a jsou ušité výborně, až jí závidím :)

EsperanceM
386 příspěvků 29.08.14 22:10

Mám více-méně stejnou zkušennost jak vy, ač jsem si nechala šít věci u švadlen, které byly vychvalovány:( Oblečení bylo ušito sice přesně na mě… ale… No, však to znáte, právě v tom Pietru třeba natrefím na šaty, ve kterých mám pocit, že tu postavu modelují a vypadám hubenější/mám úzší pas/vetší prsa… u švadleny se mi to bohužel nikdy nestalo, i když jsme vybíraly střih, který měl toto vykouzlit…

Guinea Pig
1190 příspěvků 29.08.14 22:19

Já měla švadlenu dobrou, ale zpětně musím uznat, že kdykoli zapracovala moje požadavky do nějakého zadání, vždycky to dopadlo hůř, než její věci z kolekce. Třeba jsem viděla její triko a vymyslela jsem si svoje barvy a nějakou změnu ve střihu- výsledek…jako dobrý, ale její původní triko lepší. To samé kalhoty, to samé šaty (až na jedny, které jsem vymyslela já a ona si je pak doplnila do kolekce). Takže nakonec si kupuju spíš její věci přímo z kolekcí, i když nejsou šité konkrétně na mou osobu (mám ale štěstí, že šije na můj nestandardní typ postavy, takže mi vše sedí i tak).

Curry
65 příspěvků 31.08.14 17:28

Pokud má švadlena ve svém portfoliu amatérsky zpracované oblečení, tak je naivní si myslet, že ji při Vaší zakázce osvítí „duch svatý“ a vytvoří mistrovské dílo. A to ani v případě, že o ní Jarka z práce mluví jako o reinkarnaci Coco Chanel.

dost_bot
2070 příspěvků 01.09.14 20:32

Na druhou stranu, dobrá švadlena je splněný sen pro laždou nekonfekční postavu. Mívala jsme švadlenu, která mi šila všechno od triček po kabáty. Bohužel, rozestěhovaly jsme se příliš daleko od sebe. A velmi po ní teskním…

queenmargot
1106 příspěvků 02.09.14 08:40

Mám velmi dobrou švadlenu, chválím ji kde můžu. V obchodech už kupuju jenom svetry, trička, boty, džíny a spodní prádlo. Všechno ostatní jako saka, sukně, šaty včetně večerních, kalhoty, kabáty a jiné moje výmysly perfektně zvládne ona.

Rahja
164 příspěvků 02.09.14 20:41

.

Příspěvek upraven 27.12.15 v 13:04

Esmee
4372 příspěvků 03.09.14 11:15

Já mám na švadlenu štěstí, chodím k ní v podstatě od malička. Jelikož jsem vyrostla do nekonfekčních tvarů a oblíbila si hodně nestandardní styl oblékání, nedám na ni dopustit. Koupím látku, donesu obrázky šatů, typu výstřihu, délky rukávu a vše ostatní a ona z toho na mě udělá střih, teď mi šije jedny retro pouzdrovky s tříčtvrtečním rukávem a atypickým límcem, za chvíli budu mít doma látku na zimní retro šaty s kolovou sukní, zavinovacím vrškem a tříčtvrtečním rukávem. Přemýšlím i o kabátu, ale musím sehnat vhodnou látku.

Příspěvek upraven 28.02.15 v 11:37

Allania
424 příspěvků 03.09.14 11:30

@Esmee Trochu se obávám, že budeme mít stejné šaty, jelikož se obě inspirujeme na stejných místech. Naštěstí nehrozí, že se potkáme a vy na tento styl šatů máte přeci jen lepší postavu.

Abych to nezakecala. Já mám švadlenu babičku, která byla hlavní střihačkou v tehdejší Pragomódě a pak ještě v různých salónech. Takže převážně mi šije ona. Už je ale starší a hůř vidí, takže jsem našla jinou švadlenu. Mám jí sice daleko, ale na ty tři zkoušky k ní dojedu vždycky. Šije perfektně, precizně, je levná a vždy udělá přesně to, co si přeju a když to technicky není možné, vymyslí alternativu (většinou ještě přijatelnější). Jediné, co mě zarazilo je to, že se tím neživí, protože by prý umřela hlady. V porovnání s různými šičkami, co se prezentují na internetu jako návrhářky, je ta moje 1000krát lepší.

Zoe
316 příspěvků 03.09.14 11:41
…pak to nepřevzít z důvodu nespokojenosti s výsledkem?

Kdysi mi jedna švadlena měla ušít krátké společenské šaty bez rukávů s bolerkem. Ptala jsem se jí, jestli by mohlo být bolerko s podšívkou a ona řekla, že to není problém. Při zkoušce se ale ukázalo, že je mi bolerko malé. Řekla mi, že je to moje vina, protože jsem chtěla podšívku. Nakonec jsme se domluvily, že já dokoupím látku a ona mi zadarmo ušije nové bez podšívky. Pak už jsem u ní nešila.
Podle mé zkušenosti je třeba hledat. Mám už 7. švadlenu ve svém životě a ta je skvělá (severní Morava).
Jinak tu už bylo 2× téma o švadlenách, zkuste si to najít a pročíst.

Esmee
4372 příspěvků 03.09.14 12:59

@Allania Já se pravidelně kochám na facebooku Lazy Eye a nikdy mi nedá, abych si podle nich nenechala něco ušít, upravené tak, aby mi to vyhovovalo. Ale tak pořád to není konfekce, záleží na výběru látky a detailech, které chce člověk jinak.

Moir
1800 příspěvků 03.09.14 14:53

Budu slovíčkařit, ale u švadleny bych až tak dobré výsledky nečekala, kdyby něco špatného vyprodukovala krejčová, je to už na pováženou. (krejčová si musí umět sama zkonstruovat střih, nikoli jen upravit již existující, třeba z Burdy)
Z krejčových doporučuju Anique, holčina trochu výstřední, ale dostane se vám péče nebývalé.

queenmargot
1106 příspěvků 04.09.14 12:47

@Rahja Brno

snížek
13 příspěvků 10.09.14 10:16

Zní to jako reklama, ale není, chodím nakupovat látky k paní co má krejčovství v Kyjově na náměstí, je vyhlášená v okolí.
Není zrovna nejlevnější, ale propracovanost, nadčasovost a to jak umí zakrýt nedostatky na klientkách, obdivuji ji, čekací doba je snad tři měsíce, ale za kvalitu se platí.

Adéla93
11 příspěvků 28.02.15 11:15

Já mám skvělou zkušenost se švadlenou Danielou Baslovou z Prahy. Ušila mi krásné šaty, které mi krásně padnou, i když nemám postavu modelky, vypadám štíhle. Šaty a sukně jsem nikdy nenosila, ale nějak mě poslední dobou chytly a cítím se v nich skvěle. Šije podle svých vlastních návrhů i kabátky, kalhoty, trika, halenky, sukně. Mám od ní i několik halenek a sukní do práce. Musím říst, že není nad padnoucí oblečení. Bohužel nemám,,tabulkovou postavu'' a jsem menší postavy, takže mi běžná konfekce nesedí.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit