Zkušenosti s čínskými kozačkami

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jiná Realita
13791 příspěvků 08.10.13 16:25
Zkušenosti s čínskými kozačkami

Možná by to bylo téma do poradny, ale vzhledem k nepružnosti onoho nástroje to dávám sem :-)

zajímalo by mě, jestli někdo z vás kupoval kozačky z ebay (.com, co.uk) od čínských prodejců, jaké má zkušenosti ohledně velikosti, kvality, tipy na konkrétní prodejce atp.

je mi jasné, že je to velká loterie, nicméně jinde jsem takový typ kozaček, který sháním, prostě nenašla.
mám problém zejména s tím, že v obchodech mi je všecko jak gumáky - moc široké v lýtku, dál je všechno moc nízké, nemá to dost tlustou podrážku a celkově se mi nelíbí design :(
konkrétně se mi líbí třeba tyto, i když už mají hodně vysoký podpatek.

díky za rady :)

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

razorblade  08.10.13 19:33

Boze, presne takovy boty potrebuju! maji je i v kozene verzi?:)

Jiná Realita
13791 příspěvků 08.10.13 20:39

@razorblade
mně se zdá, že o těch prvních tvrdí, že jsou kožené. ale věřte číňanům :)

mala.svetluska
36 příspěvků 08.10.13 20:44

Hodíte jsem odkaz prosím? také jsem uvažovala o podobné koupi - co vím, zkušenosti jsou dobré i špatné - asi závisí i na nositelce, na co je zvyklá. já sama jsem zatím kupovala jen šperky, šátky, pásky, kabelky a oblečení a jsem s tím spokojená. kvalita není dech beroucí, ale za tu cenu si můžu pořídit víc barevných možností. řekla bych, že boty alespoň sezónu vydrží

catherinne
12478 příspěvků 08.10.13 20:54

@Jiná Realita ty černé, co vypadají matně, semišově jsou krásné. Ty by se mi taky hodily. Já bych měla největší strach, aby byly pohodlné. Některé boty i v obchodě jsou tak tvrdé a nepohodlné, že jsou to mučidla. Pehot kupovala kozačky na ebay, ale ta nám neporadí.

bestia
2296 příspěvků 08.10.13 20:56

@Jiná Realita momentalne mam na ceste biker boots, sama som zvedava, co mi pride. Skus mi to pripomenut tak o tyzden-dva, budem vediet viac. Podla obrazku su presne ake som chcela a nikde nenasla. Aka bude realita uvidim…

yanulla
767 příspěvků 08.10.13 21:00

Tak jsou krásné, to jo, ale pokud v nich chcete chodit celou zimu, tak bych se čínským (stejně jako vietnamským) vyhnula z důvodů zachování zdravých nohou (následně zad atd.). Oni mají jinou stavbu chodidla než evropané, zničíte si klenbu… Ale pokud je budete střídat s dalšími 2 páry, nebo v nich moc nenachodíte a moc se Vám líbí, tak…je to na Vás :-D

AnoNe
839 příspěvků 08.10.13 21:19

@yanulla : Neberte to špatně, ale jediné boty, které řeší stavbu nohy nebo její klenbu, jsou boty zdravotní. A o těch tu myslím není vůbec řeč.
Krom toho se do bot dá koupit vložka, jakou kdo bude chtít, čímž můžete o něco vylepšit jakoukoli botu.

Mylady2
12409 příspěvků 08.10.13 23:48

Ženy myslím, že tyto boty budou pěkné smrdět…víc jak boty z CCC :-(

Jiná Realita
13791 příspěvků 08.10.13 23:52

@Mylady2
to je pravděpodobné, ale musím říct, že boty z everything5pounds smrděly otřesně a úplně vyčichly. tak třeba taky vyčichnou…

edit: jinak v ccc to podle mě smrdí čím dál víc, byla jsem tam nedávno po delší době a skoro jsem omdlela :/

Jiná Realita
13791 příspěvků 09.10.13 00:15

@mala.svetluska
http://www.ebay.co.uk/…271256818346?…

odkaz na ty první, druhé zrovna nemůžu najít :(

real.blond
6688 příspěvků 09.10.13 08:33

@Jiná Realita ja byla po delsi dobe v Humanicu a vydesil me smrad podobny jako v CCC..'

Alizon
1233 příspěvků 09.10.13 09:21
@AnoNe píše:
@yanulla : Neberte to špatně, ale jediné boty, které řeší stavbu nohy nebo její klenbu, jsou boty zdravotní. A o těch tu myslím není vůbec řeč.
Krom toho se do bot dá koupit vložka, jakou kdo bude chtít, čímž můžete o něco vylepšit jakoukoli botu.

Nejde jenom o klenbu, ale pokud ta bota bude celkove smejd, tak to proste pro nositelku moc pohodlne/zdrave nebude a zadna vlozka do bot to nezachrani. Boty od Vietnamcu jsem si jako chuda studentka koupila jednou a nikdy vice. Kdyz je ta bota celkove divne tvarovana, tak to proste problem je. Takze na botech bych rozhodne nesetrila - kupovat pres internet jedine u „klasickych prodejcu“ a tam kde se daji boty bez problemu vratit. Bota nemusi uplne sedet (kazdy ma trosku jine znaceni) a co potom.

Mylady2
12409 příspěvků 09.10.13 09:22

@real.blond jestli to byl humanic v Brně tak to věřím :-)

Jiná Realita
13791 příspěvků 09.10.13 10:23

@Alizon
což o to, já bych nešetřila, ale to by ti „normální“ prodejci museli něco normálního prodávat.
to, co se tady nazývá kozačky, jsou směšné podzimní boty. zejména kvůli milimetrovým podrážkám.

edit: paradoxně boty z everything5pounds za 5 liber od číňanů jsou všechno moje nejpohodlnější boty (s výjimkou lasocki polokozaček).

Šošanah
1222 příspěvků 09.10.13 10:27
@bestia píše:
@Jiná Realita Aka bude realita uvidim…

Doufejme, že ne Jiná :-)

Alizon
1233 příspěvků 09.10.13 10:53

@Jiná Realita
Problemy s nakupem kozacek znam - uzke lytko, takze po „normalnich“ obchodech taky litam tak 3 roky, nez neco najdu. Pokud se vam tyhle libi a nebojite se to riskovat ze vam prijde uplny smejd, tak si je klidne kupte. Snad by v pripade problemu sly vratit. Muj prispevek byl hlavne reakci na AnoNe, podle ktere je vlastne uplne jedno jake boty si koupite, protoze to v nejhorsim zachrani vhodna vlozka. Nezachrani a kvalita bot opravdu jedno neni.

panvi
249 příspěvků 09.10.13 11:14

Osobně na ebayi oblečení z číny nekupuji. Na obrázku je úplně jiné, velikosti jsou jak na panenku (ani XXL tričko jsem nepřetáhla přes hlavu, a to mám 36/38), takže bych nevěřila ani číslování bot. Na cetky, elektroniku, řetízky, šátky, ponožky apod je to úžasné, ale po třech pokusech s oblečením v této kategorii končím.

Karoleenah
2322 příspěvků 09.10.13 11:34

No, já mám zatím s věcmi z čínské sekce eBay i včetně oblečení kupodivu samé dobré zkušenosti, zatím všichni prodejci, od kterých jsem si věci objednávala, byli v popisu zboží hodně pečliví, protože jim dost záleželo na tom, aby zboží přesně odpovídalo a zákazník jim nemohl vytknout, že mu třeba nesedí velikost, a pokud jim člověk pak v hodnocení dal míň než pět hvězdiček, tak ho hned kontaktovali, proč jen čtyři hvězdy a co bylo blbě a proč s nimi případné výhrady hned neřešil, že oni chtějí být stoprocentní. Boty jsem zatím nekupovala, to je pravda, ale když už, tak bych se dívala na velikost bot v cm a ne na nějaké číslování, které by možná mohli mít rozhozené, určitě si lze od prodejce vyžádat i třeba obvod v lýtkové části boty. A jinak si myslím, že ty boty nebudou o nic horší než levné řady Deichmanna a CCC, já sama zrovna Deichmann jako zdroj levné trendové obuvi na jednu sezónu nezavrhuju, několik párů bot už jsem si tam koupila a kupodivu mi předčasně neodešly ani jedny, takže ani s tím problém nemám. Každopádně pokud už bych si ty boty z eBay objednala, tak bych k ceně rovnou připočítala i to, že bych je přímo z pošty nesla k obuvnici, aby je podrazila a rovnou i omrkla třeba jestli je podpatek připevněný nějak rozumně a tak. A pak je otázka, jestli teda nevyjde cenově líp koupit si ty boty u Deichmanna rovnou. :) Ale v případě bot, které se u nás sehnat nedají, proč ne, pokud vím, tak zrovna ty kozačky z úvodního příspěvku stojí do pětistovky, takže to by člověk ani moc neobrečel, kdyby neodpovídaly představám (o tom, že se pak určitě dají prodat na Aukru, nemluvě :D)…

Jiná Realita
13791 příspěvků 09.10.13 11:40

@Karoleenah
ha! kde jste je viděla za 500? já zatím našla nejlevnější včetně poštovného za cca 900,– kč.
edit: a bez poštovného za cca 600,– kč.

miramis
958 příspěvků 09.10.13 11:43

@Jiná Realita zajímavé, ty samé boty, o tři libry levnější… http://www.ebay.com/…121127043847
přijde mi to zvláštní, ikdyž nevím, s nakupováním na ebay nemám žádné zkušenosti..

miramis
958 příspěvků 09.10.13 11:46

Jinak jsem je teda taky hledala /líbí se mi taky a moc!/ a přesně jak říká JR, nikde jinde jsem je nemohla najít a když už tak za 500 rozhodně ne.. :D

Jiná Realita
13791 příspěvků 09.10.13 11:47

@miramis
to je normální, určitý typ bot vždycky prodávají tak tři čtyři čínští prodejci a lehce se liší cenou, někdy i více než lehce :-)
ideální je sehnat někoho, i třeba za lehce dráž, kdo je přeprodává z anglie, protože pak se nemusí platit clo a dph.

Karoleenah
2322 příspěvků 09.10.13 11:47

No, jen ty druhý , za 560,– cca… Ty první mi nějak splynuly s těmahle a teď se dívám, že to je poněkud jiná bota, error na mé straně. :)

miramis
958 příspěvků 09.10.13 11:48

@Jiná Realita díky za objasnění. :D A anglické eshopy, asi taky nic, že..
Možná ještě nějaká,,motor­kářská" kategorie? Ale to teda nevím co ten podpatek..:)
Nebo leda lolita/ghotic?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit