Žluté šaty s motýli - jaké zvolit boty a doplňky

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

simona25
2 příspěvky 29.06.12 18:16
Žluté šaty s motýli - jaké zvolit boty a doplňky

Ahoj, už pár týdnů mi visí ve skříni tyto žluté šaty se zeleno-tyrkysovo-šedo-černými motýli. Nemám absolutně tušení, čím je doplnit, jakou zvolit barvu pásku nebo saténové stuhy (aby se zakryla guma), kabelky, boty, naušnice. Jediné hezké letní botky, které mám jsou bílé (viz. foto). Poraďte prosím, léto je tu a ráda bych šaty začala nosit, jak do práce, tak na případné rande :-) Předem moc děkuji za každou použitelnou radu..

Najdete v encyklopedii: Žlutá barva

Reakce:

Harmonika
244 příspěvků 29.06.12 19:06

Na tyhle šaty jsem zrovna dnes koukala v Orsay. Nakonec jsem je tam nechala, protože jsem si nebyla jistá, s čím je kombinovat (a pořízení doplňků včetně bot by mě stálo víc jak samy šaty). Nebo takhle - líbily by se mi k nim silonky v námořnicky modré barvě, ve stejné barvě i pásek a klidně i světřík. Samy šaty jsou ale letní, do veder, kdy v silonkách nemá člověk šanci vydržet a přišly mi zkrátka „bledé“, nevýrazné pouze jen na samostatné nošení. Asi bych zvolila modrý pásek, modré krátké korále na krk, to bude hlavní základ, ideálně i modré boty i kabelku.
Bílé boty k nim jsou ok, červené doplňky půjdou taky, i zelený svetřík, samy o sobě mi ale šaty opravdu přijdou nevýrazné, bohužel.
Ráda si přečtu další rady.

mikita.miki
1931 příspěvků 29.06.12 19:41

Tak, drahou variantou by byly nějaké fialové botky a tyrkysové šperky, asi romantické plandací náušnice a masivnější tyrkysový náramek. k tomu fialový tenčí páseček a psaníčko třeba krémovo-něco, doladit k další barvě šatů…
levnější varianta je dokoupit bílý slamák, tenký pásek taky bílý a jako šperky použít něco jemného například do zlata. k tomu by byly fajn ty botky, protože jinak jsou to hezké botky…

Jiná Realita
13791 příspěvků 29.06.12 19:42

Mně se k nim naopak ty bílé boty vůbec nelíbí - ani odstínem barvy, ani stylem.

pokud světlé boty, tak béžové. nebo žluté, modré (je nutné respektovat odstín na šatech).

souhlasím s harmonikou - dívala jsem se na ně taky, ale přišly mi tak „zbleďující“, a volba doplňků tak úzká a k jiným věcem se nehodící, že jsem si je ani nezkusila.

na každé fotce mají úplně jiný odstín (já už si je přesně nepamatuju), ale pokud jsou ty kytky na nich šedé, tak bych zkusila i šedé boty/kabelku. ne černou, ne tmavěšedou.

drENT
593 příspěvků 29.06.12 20:06

Ach, to jsou nádherné šaty! Znám je naživo, má je moje kamarádka, a proto vím, že žlutá je trošku výraznější, než se zdá zde na fotce. Moc vám je závidím, taky jsem je měla na sobě a se svým hrudníkem v nich vypadám jak domovnice.
Být vámi, vůbec bych se nebála vyblbnout se s barvami, které jsou v detailu na motýlcích - tj. tyrkysová, fialová, koňaková atd. Do pasu bych viděla spíše stuhu, k takovýmto veskrze vílím šatům by mi pásek přišel hodně natvrdo. Taky bych zopakovala motiv motýla, třeba na drobných náušnicích, jiné šperky už ne; k výstřihu typu „voda“ mi cokoliv výrazného na krk přijde trochu moc. Jinak omlouvám se za vypujčení fotky…

Katio
196 příspěvků 29.06.12 23:35

Stuhu širokou - fialovou, tyrkysovou, fuchsiovou, výraznou růžovou, smaragdově zelenou… - s pořádnou mašlí. Mít ji v podstatě jako jeden výrazný detail.

firefly
527 příspěvků 30.06.12 00:25

Volila bych stuhu s hezky uvázanou mašlí, bude to vypadat super. Líbila by se mi v odstínu motýlků (tyrkysová? paví?) a ve stejném odstínu bych volila boty. Myslím, že hezká by byla i normální sluníčkově žlutá, nebo naopak krémová. A zase k tomu boty. Kabelku bych volila na rameno/do ruky, ale ne cross body, aby vynikla stuha a nekřížil se přez ní popruh z kabelky.

Osmikraska
645 příspěvků 02.07.12 17:38

Na kombinaci trochu náročnější, obzvlášť pokud nechcete nic moc dokupovat. Já si myslím, že pokud máte k těm bílým botám nějakou lehkou letní kabelku, tak to půjde, doplnila bych to tou smaragdovou (zelenou/tmavě modrou) stuhou ladící k motýlkům, tu snad koupit můžete. No anebo cokoliv v barvě motýlků, je na nich i fialová, temně modrá… Zas ale aby těch barev na doplňcích nebylo zbytečně moc…

Harmonika
244 příspěvků 02.07.12 20:23

TeĎ čtu pozorněji, že máte tu žlutou variantu (lehce žlutý podklad), zatímco já měla na mysli tu druhou variantu z obchodu, takže moje rada je na dvě věci… No jsem poučena, nejsem dobrý rádce. Každopádně kombinace @drENT je úžasná, tleskám, nechcete mi dělat dvorní stylistku? Opravdu moc se Vám to povedlo!

Carolka16
8 příspěvků 03.07.12 10:18

Mám stejné šaty ve světle oranžové, také mi visí ve skříni, protože jsem ještě nevymyslela doplňky. Resp. vymyslela, ale zatím je sháním. Nápad se stuhou je super, pásky mi všechny nějak padaly sponou dolů a ta guma byla stejně vidět. Mám podobné bílé boty, ale moc k tomu nejdou - k těm vašim ani k mým oranžovým. Viděla bych k tomu béžové nebo tmavě hnědé. Nebo něco v barvě stuhy jak tu už padlo, ale to se hůř shání. Šaty mají podšívku z ne moc příjemného polyesteru, přemýšlím, že ji nechám časem vyměnit. Holt zas jeden neuvážený nákup.

Carolka16
8 příspěvků 03.07.12 10:24

Jinak varianty v Orsay byly 3. Harmoniko, jak píšete o těch modrých doplňcích, to jste asi myslela ty bílé že?

Harmonika
244 příspěvků 03.07.12 15:09
@Carolka16 píše:
Jinak varianty v Orsay byly 3. Harmoniko, jak píšete o těch modrých doplňcích, to jste asi myslela ty bílé že?

Přesně tak. Teď koukám na tuto diskuzi z pracovního počítače a jsem udivená, původní obrázek vložený tazetelkou vypadá naprosto jinak než na mém domácím notebooku, tady je zcela jasné, že jde o žluté šaty. Zatímco při svém prvním příspěvku jsem si vybavila ty první bílé, i proto, že právě po těchto jsem pokukovala, tak se mi to hned spojilo. :-)

simona25
2 příspěvky 03.07.12 17:05

Všem moc děkuju za reakce a návrhy. Co člověk, to názor a nápad.. Vím, že každý monitor zobrazuje barvy jinak, proto jsem i do textu napsala, že barva je žlutá, i proto mě udivila kombinace námořnicky modré od Harmoniky :-) Nákupem těchto šatů jsem se poučila, že do budoucna jedině šaty bez vzorů a jednobarevné a pak je spousta možností, jak kombinovat doplňky, narozdíl od situace dominantní vzor na šatech a problém s doplňky..

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit