Zmena šatníku - učiteľ vysokej školy

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Čierny Jantár
25 příspěvků 21.11.12 08:37
Zmena šatníku

Na strednej i vysokej škole bolo mojou uniformou : tričká obľúbených kapiel, čierne nohavice, kožená budna a steely. Otec ma varoval, že to raz nastane a na jeho slová došlo. Potrebujem zmeniť šatník kvôli práci (učím na vysokej škole). Ako prebiehala Vaša zmena šatníku (ak nejaká nastala samozrejme)?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Oldyn
5026 příspěvků 21.11.12 10:53

Já jsem žádnou změnou neprošla, ale obezřetně jsem manévrovala s manželem… V první řadě jsem postupně kupovala vše ve vel. M. Netuším kde vzal myšlenku, že jeho velikost je L, ale vidím v tom záměr tchýně.
Modrým riflím jsem dokoupila černé a čekala. Potom jsem někde narazila na černé volnočasové, sice materiál měl keprovou vazbu a některé atributy riflí, ale rifle to nepřipomínalo. Trika s fajfkou, šelmou a pruhama jsem vytěsnila polo trikem. Začala jsem nenápadným jednobarevným a postupně jsem přidávala. Dnes jsou jeho nejoblíbenější růžové a žluté. Koženého křiváka jsem odnesla do čistírny a ztratila lupen… Aby mu nebyla zima, tak sekáč zajistil krásné tvídové sako za pusu. K svátku dostal kožený messenger a pánský deštník. Jedny Vánoce měl pod stromečkem bordó svetr s kosočtverci a následně si dokoupil i s pruhem. Boty měl rád vždy kožené. Když se dívám na fotky, je to fešák… a fakt mu to sekne. Přeji hodně úspěchů.

uu  21.11.12 11:14

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 11:38

janiiiv
781 příspěvků 21.11.12 11:51

.

Příspěvek upraven 01.10.13 v 03:03

Lenka M.  21.11.12 12:18

U nás po fakulte pobehujú niektorí docenti v 3/4 kapsáčoch a tričku od vietnamca, niktorí tak nejak obyčajne cassual, nikektorí v oblekoch a jeden vyučujúci sa raz v zime nemohol dostať do budovy pretože nový vrátnik zavolal políciu v podozrení, že sa tam dobýva nejaký bezdomovec:) Naozaj dosť záleží na druhu školy, ale jednofarebnými slušnými nohavicami a polo tričkom, prípadne košeľou s jemným vzorom bez kravaty a svetrom nemožete nič pokaziť:)

Čierny Jantár
25 příspěvků 21.11.12 12:20

Konkrétne učím predmet Liečivé a koreninové rastliny :)

Čierny Jantár
25 příspěvků 21.11.12 12:25
@Lenka M.

Ďakuje za radu, budem na to myslieť. Ešte by som potrebovala doriešiť topánky. Čo zvoliť za obuv, aby bola dostatočne „slušná“, ale aby sa v nej dalo v rámci cvičení bez problémov vybehnúť na pozemok? neustále prezúvanie ma prestáva baviť.

Lenka M.  21.11.12 12:44
@Čierny Jantár píše: Ďakuje za radu, budem na to myslieť. Ešte by som potrebovala doriešiť topánky. Čo zvoliť za obuv, aby bola dostatočne „slušná“, ale aby sa v nej dalo v rámci cvičení bez problémov vybehnúť na pozemok? neustále prezúvanie ma prestáva baviť.

Jééj, to znie príjemne :) V tom prípade by topánky mali byť z hladkého omývateľného materiálu čím myslím odpadá semiš, brúsená koža, textil..určite nepotrebujete topánky k obleku, budete asi mladý a váš predmet určite nevyžaduje urputne elegantný vzhľad, takže by mi k tomu vobec nevadila vkusná teniskoidná obuv bez praciek, suchých zipsov a 4 farieb:)Pokojne typovo niečo takéto..

http://www.rejnokobuv.cz/…4000217.html

Dahllie
2222 příspěvků 21.11.12 16:44

U nás mohli vyučující přijít v triku a kraťasech i na zkoušku (a my se tam potili jak idioti v kostýmech a kvádrech). Na cvika bych to nějak nehrotila. Stačí, aby oblečení bylo čisté a neseprané. Na zkoušky ale dodržovat stejná pravidla, jaká platí pro studenty. Když oni můžou být neformální, vy klidně také. Ale jestli oni musí mít formální oblečení, bylo by záhodno, aby ho měl i vyučující.

Oldyn
5026 příspěvků 21.11.12 18:47

Ale kdyby mi bylo deset, nemohla by jste si rýpnout. Alespoň jsem měla snahu poradit. Njn… Každý sem chodíme kvůli něčemu jinému.

klubo  21.11.12 20:59

No hádám, že když na VŠ učíte, zřejmě jste ji i studoval. A to jste chodil ke zkouškám ve výše popsaných modelech?
Nevím, jak je to na jiných fakultách, já jsem spjata s FF a můžu říci, že doby, kdy vyučovali takoví jakoby ušmudlaní intoši, kterým na vzhledu nezáleží či podivínští tesiloví asexuálové jsou pryč - a zdá se mi, že muži chodívají lépe oblečeni než ženy, které více tápou v různorodosti možností stylů. U pánů převládají takové ty variace - košile1/pólo + svetr/sako + tmavé džíny/nebo nerifle, tlumené barvy většinou, nechybí kožený pásek a boty v téže barvě, pěkné ač ne nějaké půlmilionové hodinky - myslím, že příznivě působí zahraniční stáže a konference:-)

yanulienka
382 příspěvků 21.11.12 21:05

No já taky studuji FF a liší se to učitel od učitele. A doba, kdy vyučovali ušmudlaní intoši zjevně nepominula :-) I když zrovna ten dotyčný přijde jednou tak a jindy zase docela elegantně, asi podle nálady :-) A třeba na státnice jeden vyučující přišel v takových těch plátěných tříčtvrťákách a k tomu košile…

klubo  21.11.12 21:10

@yanulienka Tak mám asi štěstí na katedru… ovšem výjimky se najdou vždy a všude. Trend je ale myslím zřetelný.

i-vana  21.11.12 21:12
@Oldyn píše:
Ale kdyby mi bylo deset, nemohla by jste si rýpnout. Alespoň jsem měla snahu poradit. Njn… Každý sem chodíme kvůli něčemu jinému.

To jste cekala, ze tady na vas @uu bude pet ody, ze jste manzelovi vyhodila bundu?

i-vana  21.11.12 21:16

Vypujcila jsem si dva chlapiky z C&A

Oldyn
5026 příspěvků 21.11.12 21:24
@i-vana píše:
To jste cekala, ze tady na vas @uu bude pet ody, ze jste manzelovi vyhodila bundu?

Nene, pochvalu jsem nečekala. Ale když už kritizuji, tak bych čekala od dotyčné alespoň radu. Nicméně co očekávat v zemi, kde nejčtenější denní tisk je bulvár… Omlouvám se, nechci být OT. Krásný večer.

Čierny Jantár
25 příspěvků 22.11.12 08:11

@klubo
Na skúšky som chodila v kostýme (čierny nohavicový kostým s jemnučkým bielym prúžkom a čiernej blúzke s dlhým alebo krátkym rukávom podľa obdobia). Pokiaľ študentov skúšam alebo sú u mňa na konzultácii snažím sa o neutrálne oblečenie, ale najčastejšie to skončí čiernym tričkom a nohavicami. Len raz som prišla na výuku v „civile“ a kolegyňa mi povedala, že vyzerám ako ruský anarchista :)

klubo  22.11.12 18:45

@Čierny Jantár Vy jste žena! To jsem Vám hezky poradila a ty obrázky jsou taky inspirativní:-) Tak znova - u ženy víc záleží na stylu, který je jí blízký. Sama mám v oblibě tmavě modré, černé, šedé kalhoty - klasicky střižené, ale mám i dvoje slimky. Košile a halenky, většinou jednobarevné - nikdy minisukni, rifle, mikiny, trička a tílka. Někdy sako, jednobarevný svetr, výjimečně si obleču i nějaké vintage, které je víc crazy, to dle nálady, ale nikdy jako zkoušející. Abych nevypadala jako mužatka nebo moc ponuře, tak hodně nocím bižuterii a doplňky… no a ty podpatky.

aailyyn
807 příspěvků 22.11.12 19:27

Na filosofické fakultě též potkávám otitulované pány vyučující v tričkách s lebkami. Nemyslím, že VŠ by nutně vyžadovala dresscode. Mně osobně je to tak nějak fuk. Akorát, prosím, dodržovat oblékací etiketu zkouškového. My si nedovolíme přijít v džínách, neměli byste ani vy.

klubo  22.11.12 19:40

@aailyyn Já jsem zase spíše pro dodržování jistého dresscodu - a nejen na VŠ, ale i na SŠ. Oblečením dáváme najevo nejen určitou úctu instituci, ale i své práci a svému okolí, vypovídá to o naší kulturnosti. Jsem tolerantní, dav šedých kostýmků a obleků by mě asi umořil, učení na všech stupních škol, i věda, jsou kreativní činnosti, což by se mohlo částečně odrazit i v oblečení. Ale sportovní a mini oblečení nee. Nemůžu si pomoct, ale dospělý muž v nějakém subkulturním (s lebkou?)tričku na mě působí tak nějak zastydle, titul, netitul.

LadyPapajka  22.11.12 19:45

@Oldyn Z Vašeho vyprávění mě až mrazí v kostech. At žije individualita.

yanulienka
382 příspěvků 22.11.12 19:46

To je opravdu zajímavé, myslím, že jsme tak nějak všechny považovaly tazatelku za muže…Jak jsme na to sakra přišly? :-D

westane
35 příspěvků 22.11.12 19:51

@yanulienka Rekla bych, ze kvuli tomu, ze v nadpisu je ucitel vs a ne ucitelka.

klubo  22.11.12 19:53

@yanulienka Ten „jantar“ a oblečení řešila s otcem - tak jsem si to vysvětlila pro sebe :-)

Oldyn
5026 příspěvků 22.11.12 21:13
@yanulienka píše:
To je opravdu zajímavé, myslím, že jsme tak nějak všechny považovaly tazatelku za muže…Jak jsme na to sakra přišly? :-D

Tak u sebe to vím zcela přesně. „Ten" učitel…„Ten" Jantar"

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit