Zmenšenie strihu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pabylka
881 příspěvků 30.10.12 14:49
Zmenšenie strihu

Som v šití pokročilá začiatočníčka a momentálne si lámem hlavu nad tým, ako sa dá zmenšiť strih. Mám strih na a pelerínu velkosť 44 a potrebovala by som ho zmenšiť na 38-40. Neviem, či v tomto prípade funguje priama úmera, že by som celý strih zmenšila po obvode a na dĺžku o nejaký daný počet centimetrov? Hľadala som na nete, ale k ničomu zrozumitelnému som sa nedopátrala. Poradíte mi niekto? Prosím, ale nie rady typu - najdi si iný strih alebo odnes to ku krajčírke…zaujíma ma ako na to i do budúca. ďakujem.

Reakce:

LaalaB
708 příspěvků 30.10.12 15:43

Ono záleží na tom, jak ten střih vypadá. Pokud je členitý, má záševky atd. tak to jde, ale není to zas až tak jednoduché. Pokud je to jednoduchý střih - nějaký čtvrtkruh nebo tak něco, tak by to mělo být lehké. Peleriny (teda spíš ponča) se někdy prodávají jako one size, takže teoreticky by bylo možné upravit jenom delku.

megusa
202 příspěvků 30.10.12 17:45

Ppřesně jak píše @LaalaB - záleží na složitosti střihu..
Jinak spousta dobrých rad (i kolem úpravy střihů) je v Burda - šití krok za krokem, jde stáhnout na uloz.to

alca m
26 příspěvků 24.11.12 10:07

Snad pomůže. V článku je odkaz na stažení Burdy http://friedcufflinks.blogspot.cz/…stouple.html, ve které je od stránky 31 vysvětleno jak upravovat střihy v různých případech.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit