Zmuchlaná bundička - prosím, pomooooc!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Carrie35
52 příspěvků 19.09.11 06:54

Milé pekelnice, prosím o radu. V létě jsem si v záchvatu „to je levný, to potřebuju“ pořídila umělohmotnou jakobykoženou bundičku v Bershce - cedulku jsem ustříhla, takže nevím, co to je přesně za materiál, nějaká umělotina napodobující kůži. Jenže bundičku už v obchodě měli strašně zmuchlanou. Říkala jsem si, že to nějak půjde, ale ono to nejde. Nesmí se žehlit. Takže jsem jí už asi čtyřikrát vyprala, snažila se ji co nejvíc vyrovnat při sušení, ale zmuchlaniny zůstaly. Zkusila jsem jí přežehlit přes vlhký bavlněný hadr, a taky to nepomohlo. Bundička se mi docela líbí, ráda bych jí občas nosila, ale vypadá to prostě pořád hrozně. Nevíte některá, co s tím? Děkuju

Reakce:

Anka F.
204 příspěvků 19.09.11 08:19

Zkuste se zeptat v obchodě, kde jste ji koupila :-)
Ještě mě napadlo - není to zmuchlání úmyslné?

Carrie35
52 příspěvků 19.09.11 08:49

Nojo, když já to mám do obchodu 150 km :-( Zmuchlaná úmyslně není, muchlance jsou přesně tam, kde byla složená a zřejmě se s ní teda nikdo moc pečlivě neskládal - jeden rukáv je celkom ok, druhý je hrozný atd…

seznam.mih  19.09.11 11:01

Co zkusit jí dát do čistírny, že by jí tam nějakým způsobem narovnali?

Carrie35
52 příspěvků 19.09.11 16:33
seznam.mih ha detto : Co zkusit jí dát do čistírny, že by jí tam nějakým způsobem narovnali?
Díky za tip, zkusím to.

seznam.mih  19.09.11 16:49

Potom řekni, jak to dopadlo. Zajímalo by mě to taky :) kdybych nááhodou měla doma koženou bundu (jakože já děsná milovnice kůže …Ironicky . :)) ) a kdybych měla podobnej problém.

Carrie35
52 příspěvků 19.09.11 19:32

Jasný, dám vědět, snad se do čistírny tenhle týden dostanu, chci zkusit nějakou jinou než v obchoďácích, myslím, že v klasické čistírně budou mít víc možností, než v těch rychlomegamar­ketovejch. Jen - bundička není kožená, je to vikslajvant. Myslím, že kůže by se takhle nikdy nezmuchlala.

seznam.mih  19.09.11 19:50

vikslajvant - krásnej výraz :DD no koženou jsem měla na mysli spíš tu koženkovou no :))

fiesta
104 příspěvků 20.09.11 07:19

Tiez ma napadla cistiaren - teda, ak je bundicku mozne chemicky cistit, alebo ju mozu tiez vyprat, to ale bude asi vysledok taky isty.
Btw. nemohla byt bundicka zlacnena prave kvoli tomuto?

Carrie35
52 příspěvků 20.09.11 08:07

fiesto, prala jsem několikrát. Bundička byla ve slevě spíš kvůli tomu, že to byl výprodej - ostatní nebyly tak zmuchlané, ale ta poslední v mojí velikosti jo

Carrie35
52 příspěvků 17.04.12 21:33

Po dlouhé době jsem se dostala sem a píšu, jak to dopadlo. Nijak. Ve dvou čistírnách (jedna rychlo- a jedna normální) mi řekli, že s bundičkou nic neudělají. Takže zatím visí ve skříni…

Silvie.M
57 příspěvků 05.05.12 22:13

to je fakt neprijemne.. :-( proto je potreba u techto kousku poradne prohlednout,jestli nejsou pomackane,protoze se s tim potom uz asi tezko neco udela.. stejne nechapu, proc zrovna s timto nezachazi zvlast opatrne..ostatni-trika,kalhoty,to at klidne zmuchlaji..ale tyto bundy by meli prevazet neposkladane.. jenomze s tim nic nenadelame.. :-//

MP Barbucha
3716 příspěvků 05.05.12 22:57

@Carrie35 tím jsme si prošly všechny, moje rada je nechat bundičku ve skříni, postupně na ni zapomínat, dát ji do krabice s oblečením, které budeš nosit, až ho opravíš. Potom za pár let, až budeš dělat čistku šatníku, si uvědomíš, že bundičku nikdy neopravíš, ani neunosíš. A milá bundička poletí do popelnice, nebo do nějaké charitativní sbírky oblečení (např. IKEA)
Aspoň tímto vývojem jsem si prošla já se svými pitomými impulsivními koupěmi.

Indi_Anna
17 příspěvků 05.05.12 23:08

A co zkusit tu bundičku „vyfénovat“? Horkej vzduch s vikslajvantem umí divy.
Ale opatrně, ať nevyhoříte.

Carrie35
52 příspěvků 06.05.12 22:28
@Indi_Anna píše:
A co zkusit tu bundičku „vyfénovat“? Horkej vzduch s vikslajvantem umí divy.
Ale opatrně, ať nevyhoříte.

Nooo, to by možná mohlo fungovat. Zkusím a dám vědět. Když se nebudu dlouho ozývat, jsem někde evakuovaná po pořáru :-)

Karoleenah
2322 příspěvků 07.05.12 08:56

No, ono když na Google chvilku mluvíte anglicky a snažíte se z něj vymlátit něco o napravení pomačkané koženkové bundy, vyplivne několik návodů, které spočívají v nahřátí bundy v sušičce (i opakovaném) a jejím následném vyvěšení, takže ten fén by nebyl od věci, pokud nemáte právě onu sušičku. :)

Indi_Anna
17 příspěvků 08.05.12 23:27

Vypadá to, že Carrie35 nezvládla manipulaci s horkovzdušným fénem a vikslajvantovou bundičkou a podpálila byt.
Navrhuju pro nešťastnici uspořádat sbírku oblečení a Carrie35 doporučuji přejmenovat se zde na Homeless35.
Držíme palce při obnově požárem zničeného obydlí.

A ponaučení pro ostatní - nekupujte vikslajvant, když je zmuchlaný, fénem to nezachráníte.

lessie  09.05.12 10:32

@Indi_Anna ale je tu aj možnosť že sa jej to podarilo a teraz si ju užíva na čerstvom vzduchu na prechádzkach a napíše až bude iné ročné obdobie a bundička bude neaktuálnym kúskom.

Kalcu
164 příspěvků 09.05.12 10:48

Bohužel v tomto případě nepomůže asi nic. Nové koženky, které dostáváme mají docela přísná pravidla na skladování a přehýbání na delší dobu je přísně zakázáno. Dokonce doporučují je mít zavěšené a nebo jen na rolích. Již několikrát nám takto poničené materiály dorazily a nikdy se nám nepodařilo je přimět k poslušnosti, ani teplem, ani nijak jinak.

Carrie35
52 příspěvků 09.05.12 22:52
:-)

Homeless35 ze mě ještě není, ještě jsem nestihla experiment s fénem nebo sušičkou a tedy ani vyhořet.

Ale ještě před tím, než to vyzkouším, sepíšu závěť, jejíž součástí bude podmínka, aby ten, kdo dostane moji zmuchlanou bundičku, změnil můj nick tady na uSmaženáMrtvola35.

Erikaglob
1 příspěvek 26.07.16 21:55

Prave jsem vyzkousela, ze funguje, vyzehlit bundicku pres mokrou uterku:)))…ano, chtelo to par let cekani-ale reseni je na svete

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit