Znáte někdo Everything 5 Pounds?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kate1985
45 příspěvků 28.01.13 15:11
Znáte někdo Everything 5 Pounds?

Hezké odpoledne,
dneska jsem narazila na tenhle web:
http://www.everything5pounds.com/
Znáte ho někdo? Máte s ním zkušenosti??
Přemýšlím, že si od nich koupím boty a kabelky…

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

slakva
6 příspěvků 28.01.13 16:45

Mají tam hezké věci, asi bych si taky vybrala. Jen si říkám, jestli se případná výměna nepadnoucích kousků trochu neprodraží…

Barbuchaa
211 příspěvků 28.01.13 16:48

Spíš by mě zajímaly reálné fotky, za tu cenu :) A jak moc sedí nebo nesedí velikosti. Ale výběr tedy skvělý a poštovné bude taky asi OK v rámci EU.

TulaJ
254 příspěvků 28.01.13 16:57

Ja len - aká kvalita to môže byť za 5 LBS?? Pripadá mi to ako zbierka starých modelov zásielkových obchodov resp. ako „lepšia čína“. Nemala by som odvahu niečo také si objednať.

bára.brněnská
563 příspěvků 28.01.13 17:10

Těžko říct, také nemám osobní zkušenost. Z věcí bych si vybrala, ale některé části jejich webu na mě nepůsobí úplně důvěryhodně a část z recenzí je docela odstrašující.
Rozhodně doporučuji platit přes nějakou i-peněženku, ne kreditkou.

chinin
2788 příspěvků 28.01.13 18:07
Souhlasim.
@TulaJ píše:
Ja len - aká kvalita to môže byť za 5 LBS?? Pripadá mi to ako zbierka starých modelov zásielkových obchodov resp. ako „lepšia čína“. Nemala by som odvahu niečo také si objednať.

miichalka
78 příspěvků 29.01.13 08:39

Za mě ne. Žiju v Londýně, a pár obchůdků, kde mají všechno oblečení a doplňky za pět liber, se tu taky najde. Vždycky si říkám, že už se tam podívat nepůjdu, ale občas mi to stejně nedá, a stejně pokaždé hned po chvilce odcházím, protože to tam všechno smrdí lepidlem a umělotinou. Nehledě na to, že když už se něčeho dotknu, materiál je hrozný - buď tenoulinký, nebo umělý jak igelitová taška. A myslím, že tyto obchůdky a tento eshop budou mít hodně věcí podobných.

Sailorette
1589 příspěvků 29.01.13 08:50

U některého zboží jsou tam i recenze od lidí, co si ho už zakoupili. Teď se třeba dívám na nějaké boty a jsou tam pochvaly. Třeba nějaké psaníčko bych tam klidně riskla, horší kvalita než např. HM to podle mě asi nebude. Já si kdysi v UK koupila v „libráči“ (poundshop, všechno za libru) podprsenky a měla jsem je snad pět let, byly téměř nezničitelné:D

Kate1985
45 příspěvků 29.01.13 08:53

Moc děkuji za veškeré názory, rady a tipy… já si tam chci k večerní a svatební róbě zkusit objednat nějaké botky a psaníčko a pořád váhám…

Ani  29.01.13 16:22

Je to klasická čínská produkce (asijští prodejci na e-bayi, čeští vietnamci, české levnější řetězce, všechno je to v podstatě stejné). Na botech nebude co zkazit, prostě jako u nás boty za 350, nosit jednu sezónu občas pro parádu se to dá. Klidně bych si koupila nějaké barevné, které vezmu jen párkrát do roka.
Kvalitu začnu řešit až budu mít peníze a ustálený styl, nemám aktálně ani jedno, takže podobné obchody vítám. Poměr cena výkon vypadá dobře.

Vadí mi jen jedna věc, že se mi nedaří zjistit poštovné, ani když něco dám do košíku. U bot nemusí být zrovna nízké.

bára.brněnská
563 příspěvků 30.01.13 20:47

@Ani Nechala jsem si ten odkaz otevřený v počítači, takže jsem nakonec pochopitelně neodolala a objednala pár kousků. ;) Výše poštovného se ukazuje v kroku „Payment information“, za 3,7kg mi naúčtovali ₤15,99 - tedy asi 480Kč, jestli vám to pomůže.

Karoleenah
2322 příspěvků 30.01.13 21:00

Jojo, já to teď taky testuju a za boty o váze 0,6 kg naúčtovali £7.90, za tričko 0,35g pak £6.58… částka za kurýra se zdá být pořád stejná - £15.99. Taky už to tu mám otevřené dva dny, asi taky něco prubnu, jsem strašně zvědavá. :D

Kalabara
30 příspěvků 31.01.13 08:34

Holky, asi to budou šunty, ale taky bych to ráda prubla. Vy 2 jste asi z Brna, jak jsem se dívala. Taky bych na zkoušku ráda jedny, dvoje botky, očekávám kvalitu číny, ale tak uvidím… mohla bych se případně přidat k vám a rozdělily bychom si poštovné?

bára.brněnská
563 příspěvků 31.01.13 14:39

No jo, koukám, že je nás tu ve vlákně převaha Brňanek, tak jsme to možná mohly spojit - stejně je asi pravda, že těch 16 liber, které jsem platila, bylo maximální poštovný a na vyšší váze by už nezáleželo. Každopádně, @Kalabara, já už mám objednáno, tak nemůžu sloužit. Minimálně můžu dát vědět, jak to dopadlo :).

Kalabara
30 příspěvků 31.01.13 15:18

@bára.brněnská no jo, tak to je teda škoda… když já jsemna to tady narazila až včera :( no ale samozřejmě report ohledně kvality/nekvality pomůže. Pokud by někdo chtěl hromadně objednat, tak se hlásím :)

Terezita
1 příspěvek 31.01.13 21:10
5pounds

Ahoj holky, je tu teda někdo, kdo objednává? Jsem taky z Brna a jedny boty bych si vzala z tama.

bára.brněnská
563 příspěvků 14.02.13 12:32

Ozývám se se slíbenou recenzí.

Balík dorazil po čtrnácti dnech, ale upozornili mě na zdržení předem, takže OK. Kvalita věcí je pochopitelně asijská, ale když srovnám všechna kritéria, jsem spokojená a asi časem ještě něco vezmu ;).

Brala jsem si čtyři svetry a potěšily mě všechny, uvidím ještě po vyprání. Ani jeden nekouše, velikostně sedí, vypadají hezky.
Naopak nelíbí se mi jeden top, co jsem brala, který vypadá, že už ležel poskládaný v nějaké haldě dost dlouho - má na přehybech něco, co vypadá jak fleky od žehličky. Snad to zmizí po vyprání.
Kabelky nic moc z hlediska funkčnosti, životnost materiálů a zipů nebude bůhví jaká. Ale na parádu - jen jako barevná alternativa co si člověk vezme občas, dostačující. Psaníčko nebo plážovou tašku bych si od nich bez obav ještě koupila. Boty jsem nebrala, ale myslím, že to bude tentýž případ.

Pár postřehů:

• při zadávání adresy se vnucuje aplikace Google Maps, která se tváří, že diakritiku v názvu ulice zvládne - nakonec nezvládne, doporučuju vypsat ručně
  • jejich support bude, dle reakcí na sociální síti, nulový či neexistující
  • k některému hvězdičkování u jednotlivých produktů bych byla trochu nedůvěřivá, špatná hodnocení jsem viděla všeho všudy asi tři, naproti tomu na externích stránkách jsou ty recenze o poznání horší
  • zopakovala bych své doporučení, nedávat jim svou kreditku, ale platit přes internetovou peněženku; ten minulý výpadek byl prý způsoben tím, že jim kompletně spadly stránky, tak bych si nebyla moc jistá ani jejich zabezpečením
  • tohle nemám z vlastní zkušenosti, ale hodně to doporučují jiné zákaznice na diskuzích: pokud si objednáváte boty, sledujte popis; upozorňují v něm na nestandardně úzké boty a případně i na podsazené číslování

good luck ;)

Edit: nakupuju opakovaně, tak k recenzi něco dodám.
Oni tam normálně dělají polopadělky k low cost značkám. Kopírují (nebo kdo to pro ně šije) New Look, Dorothy Perkins, Esprit, dokonce i FF. Tomu říkám cenová válka.

Příspěvek upraven 22.07.14 v 03:40

Caralina
916 příspěvků 14.02.13 15:31

Pěkný, díky za tip. Výše uvedené postřehy o kvalitě mají asi pravdu, ale rozpočet je rozpočet. Boty za 5000 tam nenarvu, boty za pět liber bych mohla.
Jenom mám dotaz ohledně velikostí - mám standardní 39, což odpovídá jaké velikosti v UK?
 Díky

bára.brněnská
563 příspěvků 14.02.13 16:28

Šestka, pokud se něco nezměnilo ;)

Caralina
916 příspěvků 15.02.13 11:22

Díky Báro

Chari
541 příspěvků 15.02.13 11:47

Ke svému překvapení jsem objevila, že jeden model jejich kotníčkových bot jsem dostala pár měsíců zpátky darem. Pokud můžu zhodnotit kvalitu, tak materiál nic moc, ale šití i lepení je překvapivě docela dobrý a zdá se po občasném nošení v pořádku. Důvod proč nakonec skončily u mě byl zhruba ve smyslu „ta velikost mi nesedí a přijde mi zbytečný se obtěžovat s poštou“, když vidím cenu tak už chápu proč. :)

bára.brněnská
563 příspěvků 15.02.13 12:05

Já teď jak jsem to třídila do pračky, tak jsem zjistila, že je to mix - část věcí očividně „standardní asie“, ale druhá část zlevněné kousky/outlet z řetězců. Na dvou visačkách byly přelepený původní ceny £16,99 a £21,99 :)

Kalabara
30 příspěvků 15.02.13 12:18

Díky holky za informace a zhodnocení, určitě to pomůže i pro nás (mě) nerozhodné :)
můžu se ještě zeptat @Chari - ten materiál a provedení by jste přirovnala třeba ke kvalitě vietnamců nebo těch krustek třeba z HM a podobných řetězců (treba Deichman ta levná kolekce - tam je materiál taky taková ta látka/semiš, akorát jsou tak cca za 500 Kč)? Připadne mi totiž, že vzhledem jsou to hodně podobné ne-li stejné boty. Nebo je to ještě horší?
a ohledně té velikosti Vám sedí číslování nebo máte třeba botky o číslo větší než nohu?

Chari
541 příspěvků 15.02.13 12:36

@Kalabara Nemám bohužel s řetězci ani vietnamci co se obuvi týče žádnou zkšenost, krom balerínek. Ale mám tu semišové boty z Deichmanu, ten D. má ten semiš jemnější a takový hladší, ten 5 pounds ho má podlepený zase silnější spodní vrstvou. Řekla bych, že na občasné nošení je to ok, ale do plískanice bych se asi bála.

Alexandra76
36 příspěvků 21.02.13 11:03

Mám odtamtud kabelku a za mě ji můžu doporučit! Mám ji sice jen měsíc, takže ještě pořád nemůžu zhodnotit, jestli se za ten další nerozpadne, ale ten kousek, co přišel mě, vypadal přesně jako z fotky - tím myslím barevnost, velikost a předpokládaný matroš… není to žádná krokodýlí kůže, obyč. umělina, ale v čem, co stojí 5 liber byste ji očekávali?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit