Zouvání na plese

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alena-zbr
4 příspěvky 09.12.13 11:55
Zouvání na plese

Jak se blíží sezóna plesů a maturitních plesů, připomělo mi to věc, které si už několik let na plesech všímám.

I když neřeším šaty jednotlivých přítomných dam a slečen (moc krátké, moc průhledné, zcela nesedící, přeplácané…); nedá se přehlédnout, jak se postupujícími hodinami začínají být parket, stoly a židličky obložené nejrůznějšími lodičkami a sandálky, zároveň na parketu roste podíl „tanečnic“ naboso.

Nedaří se mi nějak tenhle zvyk pochopit, krom toho že mi připadá krajně nespolečenský, nebezpečný (po půlnoci bývá parket plný nejrůznějších nástrah) a vysloveně hnusný - nemluvě o zničených silonkách atd.

Tušíte, co k tomu dotyčné vede, se na plese zouvat? Přece, když někam jdu, tak si vezmu boty, ve kterých tam vydržím? Pokud vím, že na 15cm jehlách normálně dojdu tak z auta do restaurace a zpátky, proč bych v nich chodila na 6 hodinový ples? Pokud mám v plánu tancovat, přezuju se do latinek, nebo vezmu alespoň boty bez platformy… ale zrovna těch (obrovských platforem) vídám na plesech docela dost a není divu, že v nich dotyčné nezvládnou ani valčík.

Připadá mi, že je to rok od roku častější a častější, na maturitních plesech zejména, ale i různé reprezentační plesy firem, měst, hospodářské komory a podobně - které oblétám ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reakce:

Mylady2
12409 příspěvků 09.12.13 12:03

Je to trapas…

Demode
1684 příspěvků 09.12.13 12:10

To musíte hned po zaregistrování zakládat nové téma? Kecacích diskuzí je tu přehršel.

b.w.
20 příspěvků 09.12.13 12:25

Ty nejvyšší podpatky si právě vždy vezmou především ty slečny (starší ročníky jsem naštěstí ještě takto neviděla), které podpatky jinak vůbec nenosí, padne půlnoc a bolestí už nemohou ani chodit, takže tohle je nejjednodušší řešení… Zkrátka vůbec nepřemýšlejí takže ani Vy o tom nějak dlouho nepřemýšlejte, asi to za to nestojí. :-)

Giulietta  09.12.13 12:29
@Alena-zbr píše: …Připadá mi, že je to rok od roku častější a častější, na maturitních plesech zejména.

Na koľkých maturitných plesoch ste bola? Maturujete už po 8 krát, rok od roku? Ak áno, tak dúfam, že tento rok to už dáte a bude váš posledný. Mňa by zaujímalo čo vedie niekoho k tomu čumieť ľudom na bosé nohy na plese. Ja sa im dívam do očí. :-)

stricc  09.12.13 12:33

Ale no tak, vždyť nikomu nic nedělá, jen potřebovala ventilovat pohoršení.
Na plesy nechodím (odmaturovala jsem hned napoprvý ;) ), ale zouvání nejen na plese, ale vlastně kdekoliv v interiéru kromě bazénů a podobných míst je prostě společenský prohřešek.
Víc se k tomu ale asi opravdu dodat nedá.

Ascari
315 příspěvků 09.12.13 12:35
@Giulietta píše:
Na koľkých maturitných plesoch ste bola? Maturujete už po 8 krát, rok od roku? Ak áno, tak dúfam, že tento rok to už dáte a bude váš posledný. Mňa by zaujímalo čo vedie niekoho k tomu čumieť ľudom na bosé nohy na plese. Ja sa im dívam do očí. :-)

Jó, kdyby se lidi dívali (jen) do očí, nemuseli by řešit Inspiraci, ponožky v sandálech, celulitidu versus plavky a já bych měl na každém prstu pět osmnáctiletých modelek, protože mám krásný šedý oči. :)

Demode
1684 příspěvků 09.12.13 12:45

@Ascari Muž? Kluk? Chlap? Mladík? Príma voživení.

Karja
4767 příspěvků 09.12.13 12:47
@Alena-zbr píše:
Tušíte, co k tomu dotyčné vede, se na plese zouvat?

„Alkohol! Přítel alkohol…
Je to tady, už mě má přítel Alkohol
v hrsti rukama zubama, kroutí mi nohama“

Giulietta  09.12.13 12:57
@stricc píše:
Ale no tak, vždyť nikomu nic nedělá.

Ani ja nie, ale ta s tou polievkou je už v čudu a lodičky pod stolom som ešte neriešila. :-D Síííím možem? :-D

Demode
1684 příspěvků 09.12.13 13:01

@Giulietta Však ona se vrátí a s ní přijde i… víte co :-)

Alena-zbr
4 příspěvky 09.12.13 13:13
@Giulietta píše:
Na koľkých maturitných plesoch ste bola? Maturujete už po 8 krát, rok od roku?

Odmaturováno mám už dávno, ale přítel je učitel na střední škole :-)

Jinak děkuju za reakce, prostě mi to připadá divné, před nějakými 10 lety, když jsem maturovala já, si takový „zvyk“ nepamatuju a nechápu jak vzniknul.

Karja
4767 příspěvků 09.12.13 13:43

@Alena-zbr Tak to chápu, taky bych tam přítele učitele samotného nepustila:D.
Já jsem teda poměrně mladá, ale od prvního plesu, na kterým jsem byla před 11 lety své sestře, vidím to zouvání bot pokaždé.

Karoleenah
2322 příspěvků 09.12.13 13:56

@Alena-zbr Já na maturácích vždycky viděla zuté hlavně holky, které normálně podpatky asi moc nenosí, ale pro příležitost maturitního plesu si koupily supersexy lodičky na vysokých jehlových podpatcích za pár stovek někde u Deichmanna, ve kterých se dá sotva stát, natož chodit nebo tančit. Možná dřív nebýval tak pestrý výběr laciných mizerně zkonstruovaných bot? :)

Já si teda hlavně nedovedu představit, jak pak ty holky jedou domů, možná taky bosky? Protože já kdybych se z nějakých vysokých méně pohodlných lodiček v půlce večera vyzula a neměla nic na přezutí, tak je o hodinu později stoprocentně neobuju. A když už bych přezutí měla, tak by bylo takové, aby se hodilo k šatům (tzn. nějaké „lepší“ baleríny) a obuju se hned místo lítání naboso.

terkaOl
72 příspěvků 09.12.13 14:20

Asi schytam hromadu cervenych, ale na jistych akcich bych podpatky zabavovala uz pri vstupu. Chodim na skotske plesy, kde se sice castecne i ten valcik objevi, ale prevazne se tanci skotske tance, coz obsahuje skakani, chozeni, beh, protaceni se za lokty a podobna zverstva. Velka cast dam a slecen nosi nizke kozene boty urcene na tyto tance podobne baletnim piskotum, zbytek bohuzel vice ci mene vysoke podpatky. Asi nemusim zminovat, ze cim vetsi nemehlo dana slecna je, tim vyssi a ostrejsi podpatky ma. Pravidelne mivam poslapane paty, letos jsem regulerne krvacelaa strupy na patach nosila jeste tyden

SkyP
170 příspěvků 09.12.13 14:55

Maturovala jsem před 9 lety a i teď, když jdu na ples v našem malém městě (ano, i na ten gymplu, protože se tam schází dobří lidi, ne proto, že bych maturovala už 9 let :) ) tak se boty moc nezouvají. Možná tak třeba 5 holek z celýho plesu, co podlehly 11cm podpatcím a neumí na nich chodit. Jinak jsou všichni ok. V největší krizi si pak ve dvě ráno obujou kozačky, ve kterých přišly na ples (což často pod dlouhýma šatama není vidět). Poprvé jsem zouvání viděla až v Praze na maturiťáku známého. A to v tom nejtěžším kalibru, kdy asi 20 maturantek tancovalo v jednom kroužku kolem asi metr vysoké hromady bot (a kabelek). Je to asi i o tom, že naše maloměstský 18tky si prostě nekoupí 11cm od Deichmana a mají rozumný boty. Asi jim to nedovolí matky, nebo jim babičky řeknou, že by v tom nedaly valčík, nebo už mají prostě dobrý boty od tanečních, kam chodí víceméně všechny…

misial
1394 příspěvků 09.12.13 14:58
@Alena-zbr píše:
Odmaturováno mám už dávno, ale přítel je učitel na střední škole :-)Jinak děkuju za reakce, prostě mi to připadá divné, před nějakými 10 lety, když jsem maturovala já, si takový „zvyk“ nepamatuju a nechápu jak vzniknul.

Já byla sice před desíti lety na prvním stupni základky, ale tipuju, že tehdy ani nebylo tolik slečen v šatech po zadek, nebo ano?
Stačí se podívat na diskuse na votoči, holka tam hodí krátké šaty, že v nich půjde na ples a ujišťuje se, že jsou hezké, objeví se sice někdo, kdo jí řekne, že je to nevhodné, ale většina bude syčet, že když má hezké nohy, proč by je neukázala… Já tančila boso jen na lekci swingu, na kterou jsem přišla na 10 centimetrech a až po nějaké době výuky pochopila, proč se to tančí většinou v plátěnkách (a i to jsem hodně váhala a otálela, protože se mi to moc nezamlouvalo); stejně tak bych ale nešla na žádnou společenskou událost v šatech kratších než dlaň nad koleno. Jenže někomu to prostě připadá naprosto v pořádku, a je takových bohužel opravdu hodně…

b.w.
20 příspěvků 09.12.13 15:16

@misial
Diskuse na votoči jsou opravdu děsivé… a nejen ohledně šatů na ples. :-)

Grossularia
3204 příspěvků 09.12.13 16:43

@stricc V téhle souvislosti jste mi připomněla můj zcela pravidelný prohřešek se zouváním na veřejnosti :) - pravidelně chodím do divadla v teplých kozačkosněhulích a přezouvám se do lodiček v šatně, obvykle tam mají kanapíčka podél stěn. Škoda, že divadla nemají přezouvárny :)

SkyP
170 příspěvků 09.12.13 16:48

@Grossularia na tom přece není nic špatného ne? Když je venku nehezky, co byste ničila lodičky. Jsou i takové, které se nepřezují, protože v „hledišti je tma ne?“ :) jo a ty přezouvárny by se hodily. Aspoň by na člověka nečuměli lidi, stojící ve frontě na šatnu :)

Pozorovatel
271 příspěvků 09.12.13 16:53

Nejenom plesy, ale i na svatbách se toto vidí a to nejenom v Česku, ale i na západě. A nejen mladý holky, ale i padesátnice todle dělají. To pak sou svatební fotečky, kde polovina svatebčanů je bosých. Já radši vytrpěla se svýma botama z Deichmana a pak neměla 2 dni cit v prstech, ale za to na žádný fotce nevypadám jako buran z východu…

razorblade_reloaded  09.12.13 20:21
@Grossularia píše:
@stricc V téhle souvislosti jste mi připomněla můj zcela pravidelný prohřešek se zouváním na veřejnosti :) - pravidelně chodím do divadla v teplých kozačkosněhulích a přezouvám se do lodiček v šatně, obvykle tam mají kanapíčka podél stěn. Škoda, že divadla nemají přezouvárny :)

dobre delate, ja pred nekolika dny (samozrejme prvni vecer, kdy u nas zacalo chumelit), cupitala do divadla v paskovyh sandalkach na 10cm podpatcich. ty svine se na kocicich hlavach smekaly, do bot jsem si nabirala cerstve spadly snih a proklinala jsem se, ze jsem si nevzala snehule a sandale pekne s sebou do igelitky, jak mi radila matka

nataliana
15 příspěvků 09.12.13 20:57
@Karoleenah píše:
Já si teda hlavně nedovedu představit, jak pak ty holky jedou domů, možná taky bosky?

ááá, to jsou vzpomínky. Myslím, že to byla cesta z tanečních někdy na začátku prosince, kdy se mi kamarádka zula z těch přes 10 cm lodiček uprostřed města a domů jsme šly dalších 15 minut.

Barbuchaa
211 příspěvků 09.12.13 21:07

Na plesech škol je to opravdu celkem běžná praxe (v sezóně na nich vystupuji s tanečním souborem, tak můžu posoudit). Kombinace alkoholu, podpatků a rychlých tanců bývá pro mladé slečny někdy vražedná a ty sundané boty mi kolikrát přijdou ještě jako to nejmenší faux-pas.

Loni jsem ovšem málem skončila stejně, koupila jsem si pár měsíců před plesem nové drahé kožené lodičky (tak 7-8 cm s malou platformou, aby se na nich dalo tančit), no měla jsem je předtím sice párkrát na sobě v divadle, ovšem i přesto jsem po pár hodinách nebyla schopná pomalu ani dojít ke svému místu na sezení, jak mě v nich nohy bolely - sedřené paty a ještě otlačené špičky (aby při tanci držely, musela jsem do nich nacpat ještě gelové vložky). Největší sranda ale byla, že jsme bydleli jen pár set metrů od sálu, kde se ples konal, a byla suchá zima, tak jsem se vyhecovala a šla za dámu jen v lodičkách. Při cestě zpátky byl každý krok neskutečným sebezapřením, šla jsem to asi 45 minut a nadávala, jak jsem blbá :D Takže někdy ty slečny celkem chápu :D

sladke-mameni
25 příspěvků 09.12.13 21:20

Souhlasím, zouvání a tanec na boso je na plesech (a vůbec společenských příležitostech) faux-pas. Ještě horší jsou ale ty slečny opilé pod obraz :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit