Zrkadlo v spálni áno, alebo nie?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Skallka1
51 příspěvků 10.02.13 21:42
Zrkadlo v spálni áno, alebo nie???

Čo poviete? Ja mám obrovské 4 na šatníku v spálni. Mnohí trvdia, že NIE! Prečo? Aké máte skúsenosti???

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

stric
762 příspěvků 10.02.13 21:47

@Skallka1 A proč mnozí tvrdí, že ne? To je nějaká pověra?

Mahtiel
443 příspěvků 10.02.13 21:50

Já mám malý dětský pokoj a zrcadlo se sem především nevejde…Ale jednou bych ho určitě chtěla. Nevidím jediný důvod, proč by tam nemohlo být.

Jetthro
1129 příspěvků 10.02.13 21:51

Ja bych zrcadlo v loznici mit nemohla, bala bych se ho :) Asi jsem cetla moc hororu, ale proste ne..stejne jako bych nemohla mit v loznici a vlastne asi nikde v byte portret nebo fotku, ze ktere(ho) na me osoba kouka (a pak se vam diky opticky iluzi zda, ze na vas cumi nezavisle na tom, kde zrovna stojite). Byt s necim takovym sama doma vecer nebo nedej boze ve tme, to bych nedala.

Mahtiel
443 příspěvků 10.02.13 21:55

@Jetthro Toto jako argument beru, mě se spíš vybavila scéna z Prostřena, kdy návštěvníci zazlívali majitelce zrcadla nad postelí, její nemorálnost, či co…

bestia
2296 příspěvků 10.02.13 21:56

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 14:13

real.blond
6688 příspěvků 10.02.13 21:56

@Jetthro haha, mam to stejne:) zrcadlo v pokoji mam, ale z postele na nej nastesti nevidim vubec.

Merla
36 příspěvků 10.02.13 22:10

Jestli si dobře vzpomínám, tak podle feng shui zrcadlo v ložnici být může, ale nemá na něj být vidět z postele. Já zrcadlo v ložnici mám a nepozoruji žádné negativní dopady. Jen někdy ráno, když vstávám, divím se, kdo to na mě kouká…:-)

Minion
117 příspěvků 10.02.13 22:17

Tak to slyším poprvé, že by mělo být zrcadlo v ložnici špatné :-D Já ho mám přímo naproti posteli - když ležím, tak na něj koukám :-) Dostala jsem ho loni k Vánocům, má krásný, vyřezávaný, stříbrný rám, neměla bych to srdce ho dát z pokoje pryč, hrozně ráda na něj koukám :-) Na pověry dost věřím, takže mám ve městě často problém s přeskakováním kanálů, nestrašte mě ještě se zrcadlem :-( :-D

Em H
47 příspěvků 10.02.13 22:18

Vím, že se říká (podle feng šuej a snad i nějakých dalších energetických konceptů), že není vhodné, aby spící člověk viděl na sebe samého v zrcadle, případně aby vůbec na nějaké zrcadlo z postele viděl. Myslím, ale, že pokud máte pocit, že Vám to neva, tak není důvod to řešit.

Vím ale o lidech, kterým přeorganizování ložnice včetně eliminace zrcadel pomohlo k lepšímu a klidnějšímu spánku. Sama ale zrcadlo v ložnici mám - jinam by se nevešlo. Protože ale vím, že ho nesnesu (prostě se mi s pohledem na něj nespí dobře), mám ho na stěně vedle hlavy, takže mi to je fuk…

Luara
138 příspěvků 10.02.13 22:35

Chtěla bych zrcadlo nad postelí :( Jen nevím, jak bych to vysvětlila rodinným návštěvám. Že jsem poněkud perverzní by mi asi nešlo přes ústa.

Lenka M.  11.02.13 07:51

Čítala som niekoľko teórii prečo je to nevhodné :) Že z človeka behom spánku „vyskočí“ duša a keď vidí zrkadlo tak nemá pokoj a vy sa nevyspíte, potom, že je zrkadlo vstupná brána pre temné bytosti z inej dimenzie a ďalej všelijaké variácie :) Plus podľa onoho feng shui nemá byť zrkadlo naproti oknu, pretože to sposobuje prílišné prúdenie čchi ktoré sa od neho odráža-a to je samozrejme zle :D
@Luara Hmm, to je blbé..ja som sa tou myšlienkou vážne zaoberala, ale potom som usúdila, že by som mala strach, že to na mna spadne, takže do roviny „čo poviem návštevám“ som to ani nedomyslela :) V Ikea teraz razia trend pokryť strop látkou, že byste si zostrojila nejakú odnímateľnú roletku :)

Sibyla
2639 příspěvků 11.02.13 07:56

Hm, já se z postele v zrcadle vidím a ve spánku mě to neruší ani za mák. Přinejhorším si někdy po probuzení pomyslím: „no těpic, já vypadám!“

aailyyn
807 příspěvků 11.02.13 08:26

Myslím, že ti, kteří tohle hlásají, nikdy nebydleli v paneláku. Malá a špatně osvětlená koupelna, takže jestli se chcete pořádně pod denním světlem nalíčit, nezbývá vám nic jiného, než mít slušné zrcadlo v ložnici/pokoji, bydlíte-li u rodičů. Já ho teda mám v místnosti, kde spím, byť z výše zmíněných důvodů tak, abych u něj měla denní světlo (naštěstí jinak máme světlý a prosluněný byt, takže koupelnu oželím) a z postele na něj stejně nevidím.

smrtonoška  11.02.13 08:37

Z čistě subjektivního hlediska NE. Asi jsem taky četla a viděla moc těch horrorů… :D Zrcadla mě prostě ruší. Stejně tak nesnesu v ložnici televizi nebo třeba tikající hodiny. Myslím, že to bude hodně o zvyku. Já nechci zrcadlo, mně se zase lidi divili, jak můžu spát s tímhle plakátem nad postelí ;-)

666mahu
1490 příspěvků 11.02.13 09:21

Podle Feng shui by v ložnici zrcadla být neměla, ale třeba já nejsem nadšenou zastánkyní, myslím si, že to je přenesená kultura, vyznavači se určitě nestanou všichni Češi (ale nic proti, když někomu vyhovuje).
Zrcadla v ložnici a jejich velikost je opět individuální záležitost, někomu nevadí velkoplošná zrcadla, někomu vadí i malé. Větší zlo (z hlediska zdravotního) se mi zdají televize a počítače v ložnici.
Dřív u nás byly běžné toaletní stolky v ložnicích s menším zrcadlem, u některých ložnic navíc další velké samostatně stojící zrcadlo (někdy byl součástí takového zrcadla dole nízký stoleček se zásuvkami) na zhlédnutí celé postavy, takže zrcadla byla běžnou součástí ložnic.

stric
762 příspěvků 11.02.13 11:45

Já v ložnici zrcadlo mám, ale z postele se v něm nevidím. Hororů jsem sice četla taky hodně, ale nevadí mi to,

system_error
815 příspěvků 11.02.13 14:52

Já zrcadlo v ložnici mám, ale tak, že na něj z postele nevidím, a můžu ho i ignorovat když jdu kolem, takže se nemusím na sebe koukat, jakou mám po ránu ránu :-)
Je pravda, že jeden horor zapůsobil i na mě, bylo to někde na ponorce, zrcadlo viselo nad umyvadlem a jeden týpek se tam šel opláchnout, kouknul se na sebe a odešel. To, co na tom bylo strašidelné, bylo takové malé zpoždění odrazu, prostě se otočil o malinko později než odešel „originál“. Od té doby se v noci v koupelně do zrcadla radši nedívám :-)

smrtonoška  11.02.13 15:25

@system_error Scény se zrcadlem ve filmech nesnáším. Co děsí mě vždy úplně nejvíc je, když se třeba postava ve filmu dívá do zrcadla a z ničeho nic se za ní něco objeví nebo mihne a do toho ta hudba… Pak mám fóbii ze zrcadla ještě pár hodin, v horších případech i dní :D

Vím, že je to úplně iracionální, ale když mám projít kolem zrcadla potmě, tak to radši koukám na opačnou stranu.

tv  11.02.13 16:18

@smrtonoška Mám to taky tak, akorát s oknama. Když muž není přes noc doma, nemůžu se dívat do oken, protože se bojím, že tam uvidím upíra/zkrvavenou tvář/cokoli vás napadne.

system_error
815 příspěvků 11.02.13 16:23

@smrtonoška naprosto to chápu, naštěstí mě se tahle fobie drží jen uprostřed noci, když musím vstát a dojít si na wc, s tím se dá žít :-)

cryptoprocta
179 příspěvků 11.02.13 20:29

@Luara: mám úplně stejný problém :-) a jsme zatím v podnájmu, takže bych musela ještě vysvětlovat domácímu :-D

smrtonoška  12.02.13 08:58

@tv @system_error Souhlasím, v noci je to nejhorší. Jinak přes den se tomu pak většinou směju… :) ale preventivně odstraňuju zrcadla z trasy svých pravidelných nočních pochůzek :D

bára.brněnská
563 příspěvků 12.02.13 09:17

Jsem v tomhle asi trochu psycho, ale nedokážu si to představit - vadí mi i odrazy v prosklenné vitríně, co mám v ložnici.
Mám teď na několik měsíců trochu provizorní pracovnu/studovnu a skříň s velkým zrcadlem mám při sezení u počítače asi tři metry za zády. Bez přehánění poznám, že mám za sebou zrcadlo, i když ho nevidím. ;) Dopadlo to tak, že ho zakrývám přehozem z postele a nemůžu se dočkat, až se přestěhuju.

Acrobaleno
948 příspěvků 12.02.13 09:19

Ach tieto „pravidlá“. Nedávať zrkadlo oproti posteli, oproti oknu, oproti vchodovým dverám, no kto si to má všetko pamätať?. Ja mám v izbe zrkadlá. Rodičia majú v izbe zrkadlá a je to v pohode.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit