Zrz - ano či ne?

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lindi_i_i
6 příspěvků 24.02.13 00:40
Zrz - ano či ne?

Milé ženy/muži
Chtěla bych Vás poprosit o radu. Moje přírodní barva je tmavá blond (pleť má světlejší a oči šedomodré), několik let si jí zesvětluji. Poslední dobou ale moje srdce zatoužilo po světle zrzavé, ale nevím si rady, jestli se ke mě hodí. Nerada bych získala look alá kanárek.
Předem děkuji za rady

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Sibyla
2639 příspěvků 24.02.13 00:50

Možná budu krutá, ale myslím, že pěkná zrz bude mnohem lepší než ta banální platina.

chinin
2788 příspěvků 24.02.13 02:05

@Lindi_i_i
Pokud mate teply odstin ci podton pleti, myslim, ze by vam mohla svetla zrz s teplymi pigmenty sluset. Pokud ale mate odstin/podton pleti studeny, pravdepodobbe vam nebude zrzava s teplymi pigmenty sluset.

Lindi_i_i
6 příspěvků 24.02.13 02:13

Krutá určitě ne, platina se mi už dávno nelíbí nebo jsem z ní už vyrostla. Každopádně chci jít, když už ne do zrz, tak do nějaké plavé. Ale ta zrzavá mě opravdu láká.

Co se týče odstínu pleti, netroufnu si říct. Posuzovaní mě samotné objektivně mi moc nejde. Myslím si ale, že budu spíš studený typ, možná léto.

711990
3200 příspěvků 24.02.13 08:33

Myslím, že tahle docela zničená a špatně udělaná platina co vidím na druhé fotce - pokud jste to Vy? - se bude na světlou zrz přetvářet velice těžko. Sama jsem tuto světlounkou rezatou chtěla, ale nabarvit ji je velký problém a málokdo to umí, tak si nechávám svoji vlastní tmavší zrzavou.
Jinak jestli Vám bude sedět? S největší pravděpodobností ano, ale chtělo by to aspoň pár pih, abyste nevypadala příliš uměle. Taky berte v potaz, jestli se v létě opalujete. Protože takový ten super opálený vzhled k rezaté taky moc nejde, alespoň podle mě. Každopádně tomu budete muset přizpůsobit komplet šatník, líčení, všechno…tak to taky promyslete:)

Lindi_i_i
6 příspěvků 24.02.13 09:20

Ano na fotce jsem já. Fotka je tedy už postarší - špatný výběr kadeřnice. Teď už mm kadeřnici novou a mám svou původní „myší šeď“ s blond odlesky a do toho lehký světlý melír.
S opalováním by problém nebyl, v létě se plížím ulicemi jako upír, protože působením slunce se barvím do jasně červena :D a i sem tam pihy mi v létě na nose naskáčou.
Stejně mám ale pořád dilema, protože už od několika lidí jsem slyšela že mi teplé odstíny nesluší. Tak se zrz vs. studený typ trochu bojím.

Sibyla
2639 příspěvků 24.02.13 09:34

Těžko poznat z fotky - a z našich monitorů, ale třeba Cynthia Nixon (Miranda ze Sexu ve městě) je původně blond, a zrz jí sluší mnohem víc než vlastní barva. Ohledně toho, jak vám teplé odstíny sedí: nevěřte lidem, každý má jiný vkus. Vydejte se do obchodu s parukami a vyzkoušejte si zrzavou naživo.

medice
31 příspěvků 24.02.13 09:57

Já si myslím, že světlá zrz bude super, pokud se povede! Osobně barvím hennou, vlasy mám původně myší hnědá/tmavá blond a jediné, co mi vadí, že ta henna jde s dalšími vrstvami víc a víc do tmava :)

anja.1
268 příspěvků 24.02.13 10:28

Jsem přesně takový typ - vlasy světlé myší v zimě a blond v létě, bledá kůže, která se neopálí, pouze spálí, zelené oči. Dlouhá léta jsem odbarvovala na studenou blond, ale před měsícem jsem si koupila hennu, obarvila se na zrzavo a nestačila se divit - v takový výsledek jsem ani nedoufala. I mé kritické okolí změnu ocenilo víc než kladně.

chinin
2788 příspěvků 24.02.13 10:42

@Lindi_i_i
Pokud jste letni typ, ktery neni vylozene studeny (typicky pokud jste treba tlumeny studeny typ), neznamena to, ze vam nebude zrz sluset. Abyste vypadala harmonicky, doporucuji vam, zamerit se na zrz s chladnym podtonem, ne teplou zrz.

Daniela1991
37 příspěvků 24.02.13 11:09

Dobrý den, znám několik přírodních zrzek (včetně vlastní sestry) a zdá se mi, že odstín pleti mají podobný jako Vy (i kdy z jedné fotky spíš spekuluji). Myslím, že světlá zrzavá by Vám měla slušet. Jenom bych Vám doporučila zajít k nějaké prověřené kadeřnici, jinak je dost možné, že při aplikaci zrzavé na melír skončíte jako pomeranč.

aailyyn
807 příspěvků 24.02.13 15:29

Myslím, že sama to stejně nedotáhnete, abyste neskončila s vlasy barvy pomeranče. Vyrazte ke kadeřnici. No a ta by vám samozřejmě měla být s to poradit. A to mnohem líp, než lidi přes internet na základě jedné fotky. Tak ono to neplatí tak doslova, že cokoli červeného je studeným typům přísně zapovězeno. Malinově červenou klidně unese i výrazně studený typ. Vy budete opravdu léto, protože ta platina na vás taky strašně křičí. Tmavě zrzavá by pro vás nebyla stejně moc dobrá, očividně výrazné barvy neunesete, stejně potřebujete něco jemnějšího. No a u těhle tlumených typů je to potom na hraně, tam stačí o odstín teplejší, tlumenější barva a už to může být to ono. Nicméně, ráda bych poznamenala, že si myslím, že byste si měla dát pozor, protože se taková úžasná barva, kterou vám pracně nalezená kadeřnice vypiplá, bude špatně udržovat a budete u své kadeřnice pořád. Pokud najdete takovou, která vám hlavu nezkazí, skončit a la rudá záře nad Kladnem asi nechcete.

711990
3200 příspěvků 24.02.13 16:38

A jeste bych dodala, ze doporucuji barvit Lorealem, at uz u kadernice, nebo pak jestli budete chtit udrzovat barvu doma. Idealni totiz je, obnovovat ji co ctyri tydny, s delsi dobou ztraci smrnc, o odrosty ani nejde…

Lindi_i_i
6 příspěvků 24.02.13 17:28

@aaillyn: No barvit se sama někde po domácku, by mě už ani nenapadlo. Přiznávám že jeden čas jsem měla takové období, ale rozhodně se mi nevyplatilo. Teď už bych do domácích pokusů a rádobykadeřnic nešla.
Samozřejmě že se chystám poradit v salónu, který navštěvuji, jen jsem chtěla slyšet více názorů. I když ano, máte pravdu, podle jedné fotky jsou to více méně spekulace.

Jinak děkuji všem za cenné rady. :)

Lindi_i_i
6 příspěvků 24.02.13 18:53

Ještě pro představu jednu na denním světle. je tu vidět i má přírodní barva vlasů.

Lalita  24.02.13 19:04

Příspěvek upraven 13.10.16 v 15:32

corleone  24.02.13 19:07

Zrzavou nemám rád. Přírodní se sem tam ještě dá snést. Ale nejhorší jsou všudypřítomné umělé zrzavé hrůzy, kterých jsou plné ulice. Za mě rozhodně ne.

aailyyn
807 příspěvků 24.02.13 19:27

@Lindi_i_i

Při pohledu na tu vaši fotku s původní barvou vlasů mě napadá kacířská otázka, proč se chcete barvit. :-) Sluší vám. Nádherně vám vynikají modré oči a pleť dostává jiskru. Netroufám si to moc odhadnout, jestli spíš studenější barvy nebo teplejší, netuším, jak moc tu fotku zkreslily nebo nezkreslily světelné podmínky nebo použitá technika. A nejsem profesionál co do barevné typologie, u tlumených typů to může být tak na hraně, že ačkoli by se to na první pohled nezdálo, ve skutečnosti to „ještě jde“. Ale jemná rezavá nebo spíš medová barva úplně k zatracení hned určitě není. Sázkou na jistotu by byla o něco tmavší barva než je vaše původní, aby se oživila, pokud se mermomocí chcete barvit. :-) Ale jestli do toho chcete jít a počítáte s profi barvením a tím, že červené odstíny dlouho pěkné nejsou, tak si najděte kvalitní kadeřnici a riskněte to. :-)

kate141
27 příspěvků 24.02.13 19:57
měděnou radši ne :)

Já bych šla do něčeho jiného, už kvůli praktičnosti a odrostům, slušela by vám plavá blond s jemně vyšisovanými konci anebo channely, což jsou melíry, které se neaplikují přímo do pěšiny ale v bocích vlasů a to vysvětlení vystupuje jen při pohybu, samozřejmě zbytek vlasů je dán do nějakého odstínu světlé hnědé…mám podezření, že vám ta platina, po nárazu měděné zoranžový :) ale je to na vás :))

Sibyla
2639 příspěvků 24.02.13 20:02

Jé, ta přírodní vám sluší, vypadáte mnohel líp než s platinou! A tak mi připadá, že vy byste klidně zrz mít mohla.

bestia
2296 příspěvků 24.02.13 20:09

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 14:58

Aroosak
618 příspěvků 24.02.13 20:11

Já jsem před časem udělala podobný krok jako vy - také jsem si zesvětlovala vlasy na blond (teplý odstín, tzv. strawberry blond), a loni jsem ji nechala nabarvit na zrzavou. Bohužel ta barva se na zesvětlených vlasech vymyla, takže mi kadeřnice doporučila nechat to odrůst. Zkuste se poradit s kadeřnicí, určitě Vám ze své zkušenosti řekně, jestli bude barva držet a případně Vám vhodný odstín zrzavé doporučí.

MalinMelkerson
8 příspěvků 24.02.13 20:13

Já být vámi bych do toho šla, sluší vám to i takhle, ale se zrz budete taková výraznější. :)

real.blond
6688 příspěvků 24.02.13 22:05

@Sibyla banalni platina? To jsem jeste nikdy neslysela..

chinin
2788 příspěvků 24.02.13 22:48

@bestia
Nicole Kidman je teplý jarní typ, její primární barevnost je tedy teplá. Zde dvou fotek @Lindi_i_i sa­mozřejmě není možné kvalifikovaně určit barevný typ, nicméně, troufám si z nich odhadnout, že její primární barevná charakteristika nebude teplá.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit