Gothic

Temnota, černé oblečení, výrazné líčení, zahalené tělo. Vyznavače gothic stylu poznáte na první pohled. Podobné prvky zahrnuje i metal, gothiky se částečně inspiroval i styl emo.

zdroj: gothic.life, clothing-style0.blogspot.cz, devilinspiredgothicclothing.blogspot.czzdroj: gothic.life, clothing-style0.blogspot.cz, devilinspired­gothicclothin­g.blogspot.cz


Gothická subkultura vznikla v 80 letech jako odnož punku. Ta také odmítá hodnoty společnosti a odděluje se od ní.

Fanoušky gotického stylu fascinují hřbitovy, smrt, upíři, horory sex a erotika nebo černá magie. Rádi se sdružují a pořádají gothic party. Také mají rádi literaturu - beletrii a poezii, zajímá je historie, zejména středověk.

zdroj: www.polyvore.comzdroj: www.polyvore.com

JAK vypadá gothic oblečení

  • dlouhá černá sukně
  • dlouhý černý kabát
  • kilty u mužů
  • korzet u žen - ženy může inspirovat viktoriánský styl oblečení
  • řetězy
  • cvočky, pyramidy, spínací špendlíky
  • krucifixy
  • motivy lebky, diagramy

Oblečení, boty a doplňky vám prodá každý správný gothic shop.

Gothic boty

Muži gothici často nosí velké boty martensky, podobně jako vyznavači stylu punk. Případně u nich uvidíte jiné vysoké černé boty, které mají silnou platformu a výrazné šněrování. Takové boty mohou nosit i ženy. Na nich uvidíte také černé kožené kozačky, opět na šněrování, často na vysokém podpatku nebo na platformě.

Materiály a gothic

Gothic oblečení se vyrábí z černé kůže nebo koženky. Na ženách můžete vidět tmavou krajku, brokát, satén nebo žakár. Někteří gothici si potrpí i na materiály jako guma nebo latex.

Návštěva v gothic obchodě. Přečtěte si Ady článek FOTOREPORT: GOTHIC RENAISSANCEInspirace gothic oblečení

Hudba a styl gothic

Gotický styl se pojí bezesporu s hudbou. Tady se stírá rozdíl mezi metalistou a gothicem - gothic metal spojuje obě subkultury.

Mezi typické kapely patří Joy Division, Cradle of Filth, The Cure, Nosferatu, The Doors nebo Nightwish. Ne každý metalista nebo goth ale poslouchá pouze tento styl, mohou vyznávat výhradně některé skupiny. Mezi gothiky se těší oblibě nejen metalová, ale i instrumentální a klasická hudba.

Gothic líčení a účesy

Světlý make-up zdůrazňuje bledost pleti. Oči zvýrazňuje velmi výrazné černé stíny a oční linky. Na rty pak patří rudá, fialová nebo černá rtěnka. Ruce zdobí černý lak na nehty. Gothické líčení není doménou jen žen, malují se i muži gothici. Základem pro gothický účes jsou dlouhé černé vlasy.

Peklo radí: Kde koupit tmavě fialovou rtěnku

Ada Pekelná radí: "Zkus nějaký obchod s goth oblečením a kosmetikou, značky jako Stargazer nebo Manic Panic. Ty mají černé, fialové, zelené a další netradiční rtěnky. Reálné ukázky najdeš, když zadáš do googlu název a slovo „swatch“, třeba Manic Panic Deadly Nightshade swatch.

Diskuse o tomto tématu:

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit