Ako ožehliť vlnenú sukňu?

SamanthaM.M

16.04.12 19:39

Zdravím všetkých!

Už dávnejšie som si v sekáči kúpila tmavomodrú vlnenú sukňu. Na štítku s pokynmi pre ošetrenie je, že sa nesmie žehliť ani prať, iba chemicky čistiť. Presné zloženie materiálu je 80 % vlny a 20 % nylonu. Na sukni je štítok s veľkosťou 42, ale očividne ju už niekto nesprávne pral, lebo sa zbehla na 38, čo je približne moja veľkosť. Sukňa je však hrozne pokrčená a ja neviem, ako ju vyžehliť bez poškodenia, keďže sa bojím. Čo sa má robiť s takýmito vlnenými vecami? Vie mi niekto pomôcť?

Vopred ďakujem


Reklama

 

Vlnu žehlit zásadně přes mokrý hadr a nechat vyvěsit.

Moir +17896/-2748

16.04.12 20:49

 

Jakozto samozvany demon prani taky peru i vlnu (a nikdy se ji nic nestalo) a mokry sukne nechavam vyvesit. Bohuzel sem si nakoupila i spoustu sukni, ktery maji sklady a to se holt zehlit musi, takze sem na to vzala ten mokrej hadr a nizkou teplotu - to docela jde, jenom se musi davat bacha aby se ta sukne pod mokrym hadrem nepokrcila. V dzungli kde neni pristup k zehlicce se mi osvedcila i horka voda v rozprasovaci, nasplicham sukni rovnomerne po cele plose a pak ji „vyzehlim“ rukama (jednu dlan z vnitrni strany latky a druhou z druhe, lehce stlacim a jedu od pasu ke spodnimu lemu). Neni to dokonaly ale kdyz to pak uschne, vypada to docela normalne.

Risti +178/-24

18.04.12 22:24

 

Já bych se toho nebála, vzhledem k tomu, že je ze sekáče - můžeš to risknout. Přiznám se, že žehlím a peru všechno, i to co se podle štítků nesmí. Zatím to všechno moje oblečení přežilo bez úhony. Napoprvé to můžeš pro jistotu přežehlit z ruhu např. přes vlhkou utěrku.

Blair +2946/-512

16.04.12 19:46

 

No, pokud se bojíš praní a žehlení- což bys teda žehlit fakt neměla! Tak doporučuju jen namočit, vymáchnout lehce v nějakém tom Perwolu nebo Woolite a pak lehce proždímat v ruce a nechat volně usušit. Hlavně to nevěš za kolíčky. Celkem dost pletu a to i zakázově a žehlení není vůbec u pletenin dobré! Ztratí to absolutně nadýchanost, bude to placaté, nijaké. Můžeš tím vše pěkně zkazit a sukni vyhodit. A vlna při žehlení ráda plstnaní, na tu bych žehličku nedávala vůbec ani na slabou teplotu, protože bys tedy opět docílila uplácnutého vzhledu.

nefertitii +1/-3

18.04.12 12:27

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Balenciaga nabízí luxusní kopii modré IKEA tašky

Po celém světě jsou vidět falešné kabelky, pásky, oblečení či boty.... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Jak si snížit IQ tričkem

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Nevkus, který se táhne už nekonečnou řádku let. Překypuje... Celý článek


Reklama