barvení pravého hedvábí

Kapitan Amerika

30.10.14 16:38

Mám dotaz ohledně barvení hedvábí. Minulý rok jsem si koupila hedvábnou halenku, myslím že to je krepdešín. Bohužel mi ta barva tak úplně nesedí a chtěla bych si ji obarvit, přesněji odbarvit a pak obarvit. Zbavovat se jí nechci. Podle informací z netu, by obarvení hedvábí mohly zvládnout barvy Iberia. Máte někdo s tím zkušenosti? Jsou nějaké záludnosti které mě mohou postihnout, např. dlouholeté pouštění barvy atd.? Popř. poradíte jinou značku barev? Kdysi jsem si nechávala u švadleny šít šaty a hedvábnou podšívku mi do nich barvila, takže vycházím z toho, že to jde. Díky za rady.


Reklama

 

Jakou barvu má halenka? Odbarvení bych neriskovala, některé druhy hedvábí odbarvením ztrácí pevnost. Barvu bych vybrala tmavší, než je původní, ale počítejte s tím, že výsledný odstín může být zcela jiný /záleží na sytosti původní barvy/. Iberia jsou vhodné barvy, postupujte podle návodu, do posledního máchání přidejte ocet. Pro stálost je důležité pomalé zvyšování teploty a pomalé chladnutí. Také je důležité s oděvem stále míchat a převracet v nádobě. Pračku nedoporučuji, právě pro to pomalé chladnutí roztoku barvy. Několik dalších praní perte odděleně, barva může ještě pouštět, opět přidejte nakonec ocet a zde zavrhovanou kvalitní aviváž.

Kapitan Amerika: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Linie +17203/-3063

30.10.14 21:15

 

S tím odbarvením taky nevím, bála bych se, že mi to hedvábí zničí. Co se týče barvy, Iberia i Duha jsou v pohodě, jen používám poloviční množství vody (nebo 2× tolik barvy), když chci docílit tmavých barev- fialová, námořnická modrá, černá.

Kapitan Amerika: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Nosfi +351/-137

31.10.14 12:59

 

Doporučila bych Vám barvy Cheds, dostanete k nim koupit i ustalovač. Nicméně pokud jste halenku již nosila a prala, měla bych (na základě vlastních zkušeností) obavu z nerovnoměrného obarvení. Dalším úskalím jsou šicí nitě - pravděpodobně se také obarví poněkud odlišně (pokud jsou polyesterové, neobarví se vůbec).

Kapitan Amerika: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Betty J. +32590/-3889

01.11.14 16:34

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Balenciaga nabízí luxusní kopii modré IKEA tašky

Po celém světě jsou vidět falešné kabelky, pásky, oblečení či boty.... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Jak si snížit IQ tričkem

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Nevkus, který se táhne už nekonečnou řádku let. Překypuje... Celý článek


Reklama