Barvit manšestr?

Lenicta

17.01.13 12:32

Ahoj všichni, jedno z mých novoročních předsevzetí bylo uklidit ve skříni - splněno :-) Našla jsem jednoduchou áčkovou sukni z manšestru barvy camel. Tuto barvu nemám moc ráda, ale spíš je to tím, že si nejsem jistá, s čím ji kombinovat. Sukně mi docela sedí a je škoda, aby ležela ve skříni, tak jsem si říkala, že by nebylo špatné ji obarvit. Nemáte někdo zkušenosti s barvením manšestru? Složením je to 100% bavlna, tak snad by se to mohlo obarvit pěkně, co myslíte?

 

Manšestr ze 100% bavlny obarvíte duhou nebo iberií bez problémů! V pračce i v hrnci. Barva je světlá, takže by vám měla chytnout jakákoliv tmavší. Nebojte se a jděte do toho.

Jediným problémem by mohly být nitě či zip. Pokud nejsou bavlněné, ale polyesterové, nechytí vám. Toho ale není potřeba se zaleknout, lze to vyřešit zakoupením barevného fixu na textil a přebarvením stehu.

Martishka +901/-68

17.01.13 12:47

 

Jak píše Martishka.. problém by to být neměl… bavlna se barví dobře.. problém bych spíš viděla v tom, že sukně se může srazit, protože se barví při cca 90°C.. a myslím, že na tolik není vysrážená..

megusa +2202/-121

17.01.13 12:53

 

Mám manžestrový kabát - barvený z béžové na modrou obyčejnou duhou. Nebyl problém, samozřejmě nechytly nitě a knoflíky, nitě se většinou bavlněné moc nepoužívají… A pokud máte na sukni zip nebo něco podobného, tak si myslím, že na to barva taky nechytne.

Lenicta: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Aboladen +1632/-464

17.01.13 18:23

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Opravdu budeme zase nosit Crocsy?

Crocsy se vracejí na scénu! Tentokrát je z módního hrobu vytáhl... Celý článek

Poslední článek:
Chlupaté parky a vystrčené zadky. Které trendy z loňska se udrží?

Rok 2016 byl bezesporu rokem obrovských změn - ať už pozitivních,... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit