Bavlněná krajka - srážení

Pond

12.02.13 12:37

Dobrý den,
koupila jsem si paličkovanou bavlněnou krajku, ráda bych jí použila k ozdobení textilních doplňků, které budou pratelné (nejspíš jen ručně). Platí pro krajku to samé jako pro bavlněnou látku, tzn. je dobré jí před šitím vysrážet? A pokud ano, jak se to dělá? Mě napadlo ručně vymáchat ve vlažné vodě, ale nejsem z oboru (ani zdatná tvořilka), takže nevím co a jak. Google mi uspokojivou odpověď nenašel.
Děkuji vám za odpovědi.


Reklama

 

podle mě úplně stačí ji propařit žehličkou. já ani látky před šitím neperu/nenamáčím, vždy jen pořádně žehlím a napařuji a nikdy se mi nestalo, že by se mi něco srazilo. Pokud chcete mít jistotu, můžete ji porosit vodou (z žehličky nebo nějakým rozprašovačem).

kayav +87176/-22731

12.02.13 13:31

 

Krajka, kterou máte na obrázku, se skoro nesráží (pokud ji neperete na více než 40). Mám s ní velmi dobré zkušenosti, stačí ji po oprání normálně v pračce rozžehlit… Pozor spíše na bavlněné krajky s velkými dírkami (nebo jak to nazvat) - jako je třeba tady: http://www.stoklasa.cz/…robek-x17376

Danielle.Warheit +5524/-1788

12.02.13 12:59

 

Ja to chapu, „palickovana“ strojove. No, po neblahe zkusenosti je predpiram tak, jak se bude prat hotova vec. Jelikoz jsem lina ves, normalne krajku zavru do pytlicku na prani jemneho pradla a vrazim s ostatnim oblecenim do pracky. Ani osmnact metru se na program na syntetiku (40 stupnu, 800 otacek) nijak zvlast nezamotalo.

DanielaS +59100/-3387

13.02.13 17:04

 

Nechci vás děsit, ale PALIČKOVANÁ krajka se nepere, při každém čištění se musí znova našpendlit na podklad (v reálu to bývá herdulka, na které se krajka paličkuje) očistí se a poté se znovu musí natužit (zafikoxat), proto se krajka na materiály nepřipevňuje napevno, ale většinou se jen stehuje (nevím odborný název) a při každém praní se znovu odstraňuje. Jinak mě se paličkovaná krajka nikdy nesrazila (protože při navlhčení,namočení, čištění) je přišpendlená k podkladu. Tohle platí pro paličkovanou krajku ručně dělanou, nejsem si jistá jestli existuje strojově vyrobená.

Maya88 +19/-11

12.02.13 12:47

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Balenciaga nabízí luxusní kopii modré IKEA tašky

Po celém světě jsou vidět falešné kabelky, pásky, oblečení či boty.... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Jak si snížit IQ tričkem

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Nevkus, který se táhne už nekonečnou řádku let. Překypuje... Celý článek


Reklama