černý overal do společnosti?

enulin

12.11.15 17:53

Jsme s manželem pozvaní na ukončení tanečních.Mám v plánu si obléci černý lehoučký overal bez rukávú k tomu šedé doplňky -lodičky, kabelka, páseček.Manžel bude mít šedý oblek, černou košili a řešime kravatu.Ja bych volila šedou, manžel žádnou.Hodí se to, je to vhodné? Díky


Reklama

 

Předně bych chtěla říct, že je vhodné, aby si manžel tu kravatu vzal. Zcela jistě to pár hodin vydrží. Pokud však manžela nepřemluvíte, řekla bych, že i tak bude patřit k té lépe oblečené půlce návštěvníků.

Co se týče overalu, těžko říct. Jde o to, jak je ušitý, z čeho, jestli vaší postavě lichotí (naprosté většině žen bohužel nelichotí) atd. Slovo lehoučký ve mě trochu evokuje hadr. A hlavně potřebu dokonalé postavy. Obvykle čím tenčí látka, tím víc vyniknou nedokonalosti. Bohužel.

Abych to upřesnila. Umím si představit, že si žena do společnosti vezme takovýhle overal:

Ale v žádném případě bych nebrala nic podobného:

Ať klidně upadnu v nemilost, ale tenhle typ overalu, který zaplavil řetězce v Čechách, není nic jiného než ošklivý, ale nejspíš pohodlný a velmi lehoučký, hadr na doma či náhražka pyžama. Takový bych si na slavností událost určitě nebrala.

Takže se řiďte tím, jak moc slavností váš overal je. Pokud není, noste ho normálně ven a na událost ho nahraďte nějakými šaty. Doplňky v šedé mohou klidně zůstat.

andiedvorakova +8735/-1219

13.11.15 10:12

 

Abych byla upřímná, neumím si to představit. Overall je pro mě něco, co vypadá opravdu dobře pouze na někom s postavou bez jediné chyby a i tak mi to společnosti přijde zvláštní. Nevím, jak vypadá tento konkrétní, ale ať už vypadá jakkoliv, mně kombinace overallu a obleku mi přijde zvláštní. Pravda, představuji si typické dupačkovité hadry prodávané v českých vodách… Bez fotky těžko soudit

Amun +17657/-1278

12.11.15 21:08

 

Kravatu ano, overal ne, akce primárně spojená s tancem si žádá pouze to první.

Betty J. +32599/-3890

13.11.15 13:39

 

Budu teď drsný. Ukončení tanečních je večerní společenská akce vyšší kategorie. Pro pána by bylo lepší mít černý oblek, bílou košili a kravatu. Šedý oblek se hodí na den.
Overal, byť by mohl dámě slušet, se na akci, kde se předpokládá párový tanec také příliš nehodí.

glu0n +158/-74

26.11.15 19:50

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Časopis Vogue míří na polský trh

Máme jim co závidět? Vogue, ikona všech časopisů na světě, bude... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Šaty, nebo kostým? Správné oblečení pro maminku na svatbě

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Nešvarem českých šatníků je koutek, kde se krčí jeden společenský... Celý článek


Reklama