Čím zpevnit kožešinu?

linda21

01.12.15 09:50

Mám po babičce kožešinovou podšívku do kabátu, ráda bych ji ještě využila, ale na pár místech je slabší, bojím se potrhání. Existuje nějaký materiál, kterým by šla kožešina podlepit/nažehlit ap, aby byla pevnější? Nějaký vlizelin nebo cokoli? Je mi jasné, že klasické nažehlování párou nejde použít, ale spoléhám na Vás, že třeba víte o něčem speciálním, díky! :)


Reklama

 

Klidně bych zkusila nějakým silnějším vlizelínem z rubu podlepit. Bez páry, jen krátce přiložit žehličku.. Případně vykartáčovat slehlý chlup. Pokud je to na podšívku, nemělo by to vadit.

linda21: Odpověď mi pomohla, děkuji!

rudá růže +163/-48

01.12.15 22:03

 

Určitě nepodžehlit, lepidlo a teplo zeslabený řemen naruší, nejlepší je podložit bavlněnou látkou a krokvičkovým a nebo jakýmkoli stehem v ruce podrazit a vydrží vám to roky.Jsem vyučená kožešnice a tak tomu trochu rozumím…

zozefka +9/-10

02.12.15 22:17

 

Kůže, tedy i rubová strana kožešiny se může na nižší teplotu žehlit, neměla by se ale napařovat. Není tedy problém s přižehlením podkladu. Použila bych speciální jemný pružný nažehlovací materiál, který se používá na zpevňování úpletů, pokud použijete běžný vliselin, mohla by se na něm stará kůže trhat. Nejsem si jistá, jestli se to dá koupit i v maloobchodě, snad ano.

linda21: Odpověď mi pomohla, děkuji!

LEVEBE58 +789/-380

01.12.15 23:25

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Časopis Vogue míří na polský trh

Máme jim co závidět? Vogue, ikona všech časopisů na světě, bude... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Šaty, nebo kostým? Správné oblečení pro maminku na svatbě

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Nešvarem českých šatníků je koutek, kde se krčí jeden společenský... Celý článek


Reklama