Čištění kabátu, který se obarvil o kabelku

JoannKaaa

04.12.14 13:37

Milé pekelnice, potřebovala bych poradit. Koupila jsem si jasně červený kabát, složení 90 % polyester, 9 % viskóza, 1 % elastan. Na stránkách Promod píšou, že je prý plstěný. Včera jsem zmokla i s černou kabelkou (nějaká umělina) a na kabátě mi v místech kontaktu s kabelkou zůstaly černé skvrnky. Myslíte, že to půjde nějak doma vyčistit? Na cedulce píšou, že se kabát nesmí prát, možné je suché čištění, ale nechce se mi hned do čistírny.
A související otázka - dá se nějak zamezit tomu, aby kabelka barvila? Nosím ji od léta skoro denně a toto se mi stalo prvně.
Děkuji za rady…

 

Jestli to chcete čistit doma, musíte risknout praní, ale výsledek není zaručen. Barva je zřejmě syntetická a na to může být saponát krátký. Kromě toho se může srazit podšívka. Lokální čištění bych nedoporučovala, malé černé skvrny se změní na větší šedé. Pokud to nejde vykartáčovat, dejte to radši do čistírny.

dagur +4063/-805

04.12.14 14:42

 

tiez sa priklanam k cistiarni, myslim, ze toto odporucanie vyrobcu pri kabatoch je celkom na mieste. keby to bolo tricko, nemrzela by pripadna domaca katastrofa tolko ako pri kabate.
pokial vam taku neplechu robi ta kabelka aj na inych veciach, zvazila by som vymenu kabelky.

plummy +1120/-169

04.12.14 21:43

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Opravdu budeme zase nosit Crocsy?

Crocsy se vracejí na scénu! Tentokrát je z módního hrobu vytáhl... Celý článek

Poslední článek:
Řetězce bez vlastních nápadů. Okrádají návrháře?

Pamatujete na slavnou scénu s modrým páskem z Ďábel nosí Pradu?... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit