Co k hnědému pea kabátu, aby to nevypadalo usedle?

PaníTuleňová

22.01.14 22:28

Mám tmavě hnědý (hodně tmavý, spíš černohnědý) pea kabát. Mám ho ráda, myslím, že mi střihově sluší i je docela kvalitní. Ale nevím co k němu, aby to nevypadalo usedle. Zajímají mě střihy, ale hlavně barvy. Kozačky na podpadku mám také hnědé, ale jiný odstín, spíš taková tlumená kakaová, ty bych k uvedenému kabátu ráda nosila. Zajímalo by mě tedy, jak sladit např. barvu šátku (šály), kabelky, sukně (popř. kalhot) a punčoch. Zkoušela jsem kombinovat s různýma barvama (hlavně tedy neutrálníma), ale ať si k němu vezmu cokoliv, stále mám pocit, že vypadám jak stará tetka. Nevím, jak ten celkový dojem rozjastit, jak mu dát šmrnc. Děkuji.


Reklama

 

No tak usedlý… ten kabát je prostě minimalistický, elegantní a nadčasový. Nikdy v něm asi nebudete působit jako rozverná školačka a si k němu sotva vezmete odrbané džíny a sešlapané ostře růžové tenisky. Budete vypadat žensky, decentně, elegantně, nadčasově. Jestli chcete tuhle elegantní linii dotáhnout, což soudím, že ano a víte, co jste si kupovala za kousek a jak působí, když k němu míníte nosit kozačky, tak si hrajte s laděním doplňků jako šátky, rukavice, čepice. Vám jde o barvy jako takové? Hnědá, respektive černohnědá je tak neutrální barva, že k ní půjde prakticky všechno. Vy asi tápete spíš v tom, jaké barvy sluší vám osobně. Neutrální a neutrální barvu může být ošidné kombinovat (černá a bílá může vypadat efektně, stejně jako vás může takový kontrast zcela ubít). Osobně nosím k černému pea kabátu černé rukavice, šedé kozačky (ale za prvních jarních dní, když bylo ještě chladněji, jsem k němu klidně nosila temně zelené kotníkové boty) a podle nálady variuju šátky a klobouky. Vím, že mi sluší červená, fialová, že unesu i ostré kontrasty a že se zcela neutápím i v černé. Ale na radu o barvách máme fakt málo informací, ideální by byla vaše fotka. Pea kabát je právě proto tak skvělý, že se s ním dá vymyslet fakt hromada kombinací.

PaníTuleňová: Odpověď mi pomohla, děkuji!

aailyyn +7989/-1728

22.01.14 23:43

 

Omlouvám se, ale tady asi nemáme absolutně jak poradit, když ten kabát nevidíme - a i s fotkou by to bylo pěkně těžké, zvláště co se týče střihů. K tomu, jak sladit např. barvu šátku (šály), kabelky, sukně (popř. kalhot) a punčoch, navíc přece vůbec není relevantní pouze ten kabát, ale i to, co máte pod ním. A hlavně co máte ve skříni, jaké barvy máte v oblibě a podobně. Připadají mi hrozně zvláštní ty nekonečné dotazy, co ke kabátu - opravdu si všichni kupují nejdříve kabát a pak k tomu dokupují a shánějí zbytek? Není lepší jít na to opačně?
Každopádně když už ten problém máte, píšete, že jste zkoušela hlavně neutrální barvy. Zkuste nějakou výraznější… Nemusí být zrovna řvavá červená a podobně, co taková vínová nebo okrová? Ale vážně je to záležitost celku, od toho, že máte tmavě hnědý kabát, se můžeme těžko odpíchnout, abychom vám dobře poradili něco konkrétního.

PaníTuleňová: Odpověď mi pomohla, děkuji!

misial +16339/-5030

22.01.14 23:29

 

Nevím co se Vám líbí a jaké barvy Vám sluší, ale budu mluvit za sebe. Myslím, že usedlost kabátu by mohli rozbít nějaké hravé punčošky, třeba puntíky? nebo barevné punčocháče. Já bych k hnědé vzala červenou, protože mi sluší. Ale myslím, že by to mohla být třeba okrová, zelená, fuchsiová, růžová, fialová, modrá, oranžová a další. Co třeba kabát ozdobit nějakou broží. Dají se koupit různé plsťené květy, zvírádka. Ja nosímna klopě plštěného ptáčka, ale může to být i jiný materiál. Myslím, že by mohla být i zajímavá baretka. Tuhle jsem viděla v metru slečnu, která měla krásnou světle růžovou baretku s květinou. Takže proč k tomu nevzít barevnou baretku nebo klobouček?

PaníTuleňová: Odpověď mi pomohla, děkuji!

xluki +702/-302

22.01.14 23:13

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Časopis Vogue míří na polský trh

Máme jim co závidět? Vogue, ikona všech časopisů na světě, bude... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Šaty, nebo kostým? Správné oblečení pro maminku na svatbě

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Nešvarem českých šatníků je koutek, kde se krčí jeden společenský... Celý článek


Reklama