CO S KŮŽÍ, KTERÁ POUŠTÍ BARVU?

szaky

08.06.16 17:14

Zdravím, milé pekelnice. Koupila jsem si batoh z černého semiše. Problém je, že hrozně pouští barvu - jak ramena, tak veškerý obsah batohu je zčernalý. Na cedulce píší, že se batoh nesmí namáčet. Nevíte, co by pomohlo, aby ta kůže nepouštěla barvu? Budu vděčná za jakékoli rady.


Reklama

 

reklamovat, pouštět při styku s vodou může, ale ne při běžném používání

Moir +18142/-2789

09.06.16 08:22

 

Já bych reklamovala, protože ani semiš by neměl pouštět, a už vůbec ne tam, kde se netře o povrch jiného materiálu (myslím třeba věci uvnitř). Je určitě vyroben z nekvalitní, „řídké“ kůže, navíc sama vlastnost semiše je, že je „chlupatý“ a tyto chloupky se teoreticky můžou uvolnit otěre, ale určitě to nemůže být tak, že barví i věci vlažené uvnitř. Určitě se to dá ve výrobě zafixovat tak, aby se chloupky neuvolňovaly. Nekvalitní materiál je důvodem k reklamaci.

Mishule_obecna +2017/-722

09.06.16 09:31

 

Obávám se, že proti pouštění barvy nepomůže nic. Taky jsem mívala semišový batoh, zkoušela jsem ho konzervovat různými prostředky, trochu to pomohlo, ale když bylo vlhko, stejně pustil. Nakonec jsem ho celý napustila minerálním olejem, čímž se semiš pochopitelně zničil, ale vzhledem k tmavé barvě to nevadilo a naopak vypadal pěkně patinovaný, ale červenému batohu se to udělat nedá.

Evženie +2199/-311

21.06.16 12:32

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Netradiční svatební šaty v barvě zpěněného moře

Léto je v plném proudu a spolu s ním i svatby. Každá žena má vždy... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Nezapomenutelné filmové kostýmy

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Ve slavných filmech vždy najdete také výjimečné šaty. Mezi ty... Celý článek


Reklama