Co s pelichajícím svetrem?

terezatereza

20.01.15 19:35

Milé dámy a pánové,

obracím se na Vás s prosbou o moudrou „babkovskou“ radu… Dostala jsem svetr krásného složení vlna/angora/kaš­mír/nějaká umělina a tento po šetrném vyprání ve studené vodě začal příšerně pelichat. Vše v okruhu cca 12 metrů je chlupaté, leze mi to do nosu, očí, no hrůza… připadám si jako pes. Neporadil by mi prosím někdo, zda existuje nějaký fixátor na vlnu, ve kterém bych tu línající potvoru mohla vyráchat a tím situaci zachránit?

Předem děkuji za každý nápad!


Reklama

 

obávám se, že to dělá ta angora (která to dělá vždycky a je proto třeba se jí obloukem vyhýbat) - a proti pouštění angorského chlupu neuděláte prostě nic. pokud tu někdo dá moudrou radu, která moji zkušenost vyvrátí, budu jen ráda, angorské věci se mi často líbí, ale z těchto důvodů se jim vyhýbám.

terezatereza: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Jiná Realita +245706/-57415

20.01.15 19:48

 

Mám jedny šaty s angorou, prala jsem je mnohokrát v tekutém růžovém Perwollu a nepelíchaly. Pak jsem je jednou vyprala v tekutém Woolite a začaly pelíchat jako divé. Po vyprání v Perwollu zase pelíchat přestaly. Asi to zní jako reklama na Perwoll, ale mně vážně pomohl. Můžete ho vyzkoušet, než se rozhodnete se svetrem provést nějaký rychlý definitivní proces, třeba Vám to pomůže.
Jinak se angoře teda taky vyhýbám, tyto šaty jsou mé jediné oblečení s ní. Takže nevím, jak moc je moje rada univerzální.

terezatereza: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Myrtila +2636/-154

21.01.15 13:59

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Šaty z H&M pomáhají čistit pláže od odpadků

Už delší dobu se snaží H&M posilovat svůj společenský kredit... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
První ramínko na šaty: Co nosí manželka prezidenta USA?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Několik dní před inaugurací Donalda Trumpa plnily noviny jeho... Celý článek


Reklama