Co ušít z lurexu?

AgeMiddle

28.04.15 14:12

Zdědila jsem 2 lurexové látky, stříbrnou a tmavší odstín šedostříbrné. Dlouho ležely ve skříni a nejsem si jistá, jestli jim ještě mám dát šanci. Při výběru materiálu v této rubrice jsem lurex ani nenašla - je to ještě dnes vhodný materiál na šaty? (společenské).
Pokud myslíte, že ano, poradili byste, jaký střih šatů (ev. topu) zvolit? Určitě bych je nešila doma.

 

Já kdysi viděla fakt pěkné lurexové šaty, ale obrázek se mi už nepodařilo dohledat. Byly dlouhé, spíše splývavě než na tělo, vršek do pasu s takovým tím nařasili jsme látku na podšivku efektem (omlouvám se, ale nevyznám se v odborných názvech), jak se nyní hodně dělají šaty z šifonu, od pasu dolů kolová sukně.

Každopádně lurex jako takový? Proč ne, ale je to látka, kterou je podle mě dost těžké zpracovat tak, aby nepůsobila lacině. Jako základ/inspiraci bych brala asi střihy retro/vintage večerních šatů. To by dle mě mohlo vypadat docela hezky. Ale vše záleží i na Vaší postavě, věku, odvaze atd.

Z obrázků lurexových šatů mě zaujaly třeba tyto…
AgeMiddle: Odpověď mi pomohla, děkuji!

dd2866 +618/-39

28.04.15 17:36

 

Tyhle šat jsou šité z lurexu, mají úžasný střih, nechala jsem si je také šít, ale z červené matné elastické látky. Padlo na ně cca 2,5 metru látky + podšívka.
 http://topvintage.net/…-black-label

AgeMiddle: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Esmee +87526/-21883

28.04.15 21:17

 

Zkusila bych jednoduché pouzdrové šaty, materiál je dost nápadný na nějaké střihové výstřelky. Počítejte s tím, že lesklá látka rozšiřuje, takže pokud máte nějaká kila navíc, tak bych se do toho asi nepouštěla. Možná nějaký topík do saka. V případě bezchybné figury mě napadly třeba cigaretové kalhoty…

AgeMiddle: Odpověď mi pomohla, děkuji!

DanaP +651/-182

28.04.15 14:56

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit