Dress code - kozačky

MarkSchneider

08.03.13 14:11

Zdravím a jdu na radu: za týden letím do Dublinu, kde se mám v rámci pracovní cesty setkat s členkou parlamentu. Osoba, která setkání organizuje, mi napsala, že mám dodržet business-dressed or smart casual. Půjdeme tam rovnou z letadla a o počasí na místě nemám valné mínění. Mám nachystaný klasický kostým - pouzdrové šaty + sako, ale jde mi o boty. Bude velký prohřešek, pokud budu mít jednoduché hladké kozačky? Vzhledem k místu v kufru a celkové logistice bych lodičky fakt nechala raději doma. Pro upřesnění - vhodné kalhoty nemám momentálně k dispozici - vyrostla jsem z nich.


Reklama

 

Myslím, že kozačky by vadit až tak moc neměly, pokud paní vyžaduje smart casual, ale osobně bych raději vyrazila v lodičkách, nějakých pohodlných, aby se pak daly více použít během pobytu. V Irsku je touhle dobou většinou počasí příjemnější než u nás, takže bych tam tedy v polovině března určitě v kozačkách nevyrážela. Navíc na takovéto cestě stejně asi nebudete chodit celé dny po venku a uvnitř je v kozačkách dost teplo.

Evikk +604/-87

08.03.13 14:28

 

Souhlasím s Evikkem. V Dublinu bude o poznání tepleji a mnohem lépe budete na schůzce vypadat v lodičkách.

paradigm +403/-64

08.03.13 15:16

 

Lodičky budou samozřejmě vypadat lépe, ale cestovat a vláčet kufr by se mi v nich teď nechtělo. Asi bych použila taktiku chytré horákyně - vyrazila bych v kozačkách, a až to bude k tomu, někde bych se na toaletě během deseti minut přezula do lodiček (a logisticky bych se na to připravila - tzn. do kufru igelitovou tašku a nechat si v něm místo na boty). Tak jako tak se po cestě budete chtít někde upravit, můžete to vzít při jednom.

MP Vera +4022/-780

08.03.13 21:56

 

Já vám neporadím s oblečením, ale tohle je dost spolehlivá stránka na počasí, jestli neznáte: http://www.yr.no

eliza93 +866/-154

08.03.13 19:45

 

Kozačky zásadně ne!!! To vyčtete v každé učebnici etikety a obchodního protokolu. To je hrozný společenský hřích, hlavně ty s jehlama a do špice. To vás budou rovnou považovat za … No víte, kterou profesionálku. Zrovna jsme to probírali na přednášce, tak mi věřte.

Miluna Mia +1290/-731

10.03.13 19:14

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Balenciaga nabízí luxusní kopii modré IKEA tašky

Po celém světě jsou vidět falešné kabelky, pásky, oblečení či boty.... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Jak si snížit IQ tričkem

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Nevkus, který se táhne už nekonečnou řádku let. Překypuje... Celý článek


Reklama