flíček na šatech nejde odstranit

Amun

25.03.14 18:21

Ahoj, potřebovala bych poradit. Zjistila jsem, že jsem si do něčeho sedla nejspíš v dopravě a na šatech mám malý flíček. Je to skutečně malý flíček, ale drhla jsem ho deset minut a nehlo to s ním ani o jeden odstín. Problém je, že nemám ani ponětí, od čeho je. I po umytí je na dotyk takový tvrdý, jako kdyby byl od laku na nehty. Sice je malý, jenže šaty jsou zářivě červené a sytě červený flek na nich vyloženě svítí, a vzhledem k tomu, že je na zadku, to vypadá fakt hrozně blbě a nerada bych kvůli kaňce vyhodila skoro nové šaty - a zároveň se bojím zkoušet bez rady nějakou drastičtější chemii, abych to ještě nezhoršila. Moc díky za pomoc.

 

Každá rada drahá, když se neví, od čeho je. 1) čistírna a poptat, 2) na spoustu fleků je dobré žlučové mýdlo, ale jestli to je nějaká barva, jakože to vypadá, že ano, tak ředidlo, resp. odlakovač na nehty.. ale to bych zkusila bokem, jestli nevyžere barvu.

Amun: Odpověď mi pomohla, děkuji!

aniianii +2807/-220

25.03.14 18:47

 

Já bych šla do té čistírny, pokusy bych nedělala, pak už to ani ta čistírna nemusí zvládnout, ten chemický koktejl. Samozřejmě je možné, že zaplatíte a řeknou Vám, že tenhle flek prostě nešel, ale stejně je to nejlepší varianta.

Amun: Odpověď mi pomohla, děkuji!

vias +6917/-2089

25.03.14 20:26

 

Majitel jednoho sekáče radil zákaznicím, aby zkusili prostředek na čištění WC, když nic jiného nepomáhá, ale to bych si nechala až úplně nakonec v situaci krajního zoufalství.

dagur +4017/-780

26.03.14 22:38

 

suhlasim s ostatnymi pekelnicami: lepsi flak na zadku ako vyzrata diera na zadku :D takze smer cistiaren, vo vacsine pripadov to tam vycistia :) drzim palce.

plummy +1119/-169

26.03.14 22:48

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit