Jak omezit mačkání látky

Curry

09.07.14 21:02

Po dlouhém a vyčerpávajícím hledání jsem konečně našla šaty, které odpovídají dress kodu v práci (délka po kolena, zakrytá ramena, decentní výstřih, jednoduchý, pěkný střih, z neprůsvitného materiálu), jsou příjemné v parných dnech (neobepínají a nemají vystřižená kola v oblasti podpaží), nevypadám v nich jako stará mladá a mají svěží jarní/letní barvu = NEJSOU černé, hnědé nebo šedivé. Nevýhoda je, že se hodně mačkají. Po hodině nošení vypadají jako by je sežvýkalo stádo krav. Jenže sehnat v současnosti šaty, které by splňovaly mé požadavky a nebyly mačkavé, to je myšlenka, která patří do žánru sci-fi. Proto zvažuju nákup nějakého spreje na oblečení (wrinkle free, wrinkle remover, wrinkle releaser, iron softener apod.) který by měl vyhlazovat omačkaniny. Jenže moc s tím nemám zkušenosti a nechci zbytečně vyhazovat peníze. Pomůže některý z takových sprejů „zafixovat“ látku tak, aby se při nošení méně mačkala? Nebo nemáte ještě nějaký jiný typ, jak omezit mačkání látky? Děkuju za odpověď.

Poznámka: šaty jsou ušity z dvou druhů látek - ca 80 % šatů je bavlna, zbytek viskoza.


Reklama

 

Nevím, o jakou barvu se jedná, nicméně já občas používám (ale pravda jen na bílé - na nic jiného jsem dosud nepotřebovala) škrob ve spreji. Zkušenosti dobré, nastříká se, ihned vyžehlí. Fleky nedělá, nelepí. Vyrábí se spousta značek, běžně k dostání v drogériích.

MP Vladenka +9433/-3315

10.07.14 12:56

 

Jak píše MP Vladenka - škrob ve spreji, k dostání v „dm“ jejich privátka. Funguje i na košile :-) žehlí se lépe a vydrží. Používám jej i na věci, které nežehlím a jen nechávám „vyvěsit“ - většinou postříkám ještě vlhké.
Ale dost zajímavý je tip daqur .-)

dorotheaD +115/-31

31.07.14 14:34

 

Spreje na odstranění mačkání oblečení neznám, ale momentálně řeším stejný problém a přemýšlím, jestli by nepomohlo lehké naškrobení.

Moir +17896/-2748

10.07.14 08:49

 

Nemám se spreji zkušenost, osobně jsem to u jedné košile vyřešila tak, že ji nechám při praní hodně odstředit, aby byla po uschnutí zmačkaná a případně ji za sucha trochu přežehlím přes ty „mačkance“ a předstírám, že je to takový schválně zmačkaný materiál. Ale nevím, zda to je řešení pro vaše šaty.

dagur +4204/-831

10.07.14 12:55

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Balenciaga nabízí luxusní kopii modré IKEA tašky

Po celém světě jsou vidět falešné kabelky, pásky, oblečení či boty.... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Jak si snížit IQ tričkem

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Nevkus, který se táhne už nekonečnou řádku let. Překypuje... Celý článek


Reklama