Jak zmenšit slaměný klobouk?

MP Tatranka

18.06.13 17:12

Existuje nějaký způsob, jak zmenšit obvod slaměného klobouku? (Nějaké napaření, namočení…) Je mi líto jej vyhodit, protože je krásný :)
Děkuji za odpovědi!

 

O jednu až dvě velikost lze klobouk, a to i slaměný, zmenšit tím, že odpářete keprovou stuhu, která je našitá ve vnitřním obvodu klobouku (je tam i kvůli pocení) a přišijete ji o něco pevněji. Tohle mne naučila babička, která byla vyučená modistka.
Některé zejména levnější klobouky tam ale tuto stuhu vůbec nemají. Zkusila bych ji tam našít. A jak píše anahir, klobouk lze stáhnout i stuhou nebo šátkem, který uvážete shora (pokud ji neměníte, můžete i přišít). Osobně na slamáku měním šátky podle toho, co mám na sobě a šátek utáhnu podle potřeby.

Bugatti +49943/-5443

19.06.13 09:41

 

Na slaměném klobouku mám velkou širokou stuhu s mašlí vzadu - pořád jsem jí utahovala a utahovala protože jsem se bála že se mi rozváže až jsem klobouk skoro nenasadila jak jsem si ho stáhla. Takže jsem stuhu zase povolila :-) aby mi klobouk znova padl a uzel raději sešila nitkou.
Takže zkuste širokou stuhu - obvod se nezmenší o mnoho, ale zmenší se.

anahir +1856/-210

18.06.13 19:13

 

Na vnitřní „potní“ stuhu se dá našít nebo nalepit tlustší podobná stuha - běžně se sežene v galanterii. Takhle jsem zmenšila obvod jednoho plstěného klobouku. Možná to není tak čisté a odborné řešení, jako přešití stuhy, ale je to o dost jednodušší a bez zásahu do vlastního klobouku

modra_kocka +6517/-2205

19.06.13 14:57

 

Zkusila bych do něj našít/nalepit molitanové (či z podobného materiálu) „polštářky“.. něco jako je (bývalo) v helmách na kolo, lyže apod. Pokud by to tedy nebylo vidět a pokud to není nějaký drahý kousek, kde by to byla asi škoda..

eliza93 +866/-154

18.06.13 17:38

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Šaty pro Melanii Trumpovou

Svět napjatě očekával, jaké šaty si nová první dáma USA oblékne na... Celý článek

Poslední článek:
Chlupaté parky a vystrčené zadky. Které trendy z loňska se udrží?

Rok 2016 byl bezesporu rokem obrovských změn - ať už pozitivních,... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit