Jak zmenšit slaměný klobouk?

MP Tatranka

18.06.13 17:12

Existuje nějaký způsob, jak zmenšit obvod slaměného klobouku? (Nějaké napaření, namočení…) Je mi líto jej vyhodit, protože je krásný :)
Děkuji za odpovědi!


Reklama

 

O jednu až dvě velikost lze klobouk, a to i slaměný, zmenšit tím, že odpářete keprovou stuhu, která je našitá ve vnitřním obvodu klobouku (je tam i kvůli pocení) a přišijete ji o něco pevněji. Tohle mne naučila babička, která byla vyučená modistka.
Některé zejména levnější klobouky tam ale tuto stuhu vůbec nemají. Zkusila bych ji tam našít. A jak píše anahir, klobouk lze stáhnout i stuhou nebo šátkem, který uvážete shora (pokud ji neměníte, můžete i přišít). Osobně na slamáku měním šátky podle toho, co mám na sobě a šátek utáhnu podle potřeby.

Bugatti +50017/-5446

19.06.13 09:41

 

Na slaměném klobouku mám velkou širokou stuhu s mašlí vzadu - pořád jsem jí utahovala a utahovala protože jsem se bála že se mi rozváže až jsem klobouk skoro nenasadila jak jsem si ho stáhla. Takže jsem stuhu zase povolila :-) aby mi klobouk znova padl a uzel raději sešila nitkou.
Takže zkuste širokou stuhu - obvod se nezmenší o mnoho, ale zmenší se.

anahir +1856/-210

18.06.13 19:13

 

Na vnitřní „potní“ stuhu se dá našít nebo nalepit tlustší podobná stuha - běžně se sežene v galanterii. Takhle jsem zmenšila obvod jednoho plstěného klobouku. Možná to není tak čisté a odborné řešení, jako přešití stuhy, ale je to o dost jednodušší a bez zásahu do vlastního klobouku

modra_kocka +6539/-2207

19.06.13 14:57

 

Zkusila bych do něj našít/nalepit molitanové (či z podobného materiálu) „polštářky“.. něco jako je (bývalo) v helmách na kolo, lyže apod. Pokud by to tedy nebylo vidět a pokud to není nějaký drahý kousek, kde by to byla asi škoda..

eliza93 +866/-154

18.06.13 17:38

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Balenciaga nabízí luxusní kopii modré IKEA tašky

Po celém světě jsou vidět falešné kabelky, pásky, oblečení či boty.... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Jak si snížit IQ tričkem

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Nevkus, který se táhne už nekonečnou řádku let. Překypuje... Celý článek


Reklama