Jakou barvu použít k obarvení plavkoviny?

Clara.Sue

30.09.15 15:11

Dobrý den,

prosím o radu, čím bych mohla nabarvit gymnastický dres, nebo si jen pomalovat plavky, aby to vypadalo tak, jako na obrázku? Má metoda svůj název? Jaké barvy se k tomu používají?

Děkuji a přeji krásný den.

 

Pokud chcete malovat, zkusila bych barvy na hedvábí, např. pébéo, setàsilk… Jde s nimi malovat i na umělinu. Fixují se ale teplem - zažehlením, tak budete muset hodně opatrně, raději přes několik vrstev. Možná už existují i speciální barvy na umělinu, podívejte se na nějaké stránky s výtvarnými potřebami.
Na celkové obarvení existují už i barvy za studena.

Clara.Sue: Odpověď mi pomohla, děkuji!

SweetPotato +107579/-4269

30.09.15 16:10

 

Este maly tip k fixacii teplom, pricom podkladovy material nema rad zehlicku: ja som uz viacero veci fixovala fenom (tenisky) a fungovalo to pomerne efektivne, aj po niekolkych vypraviach v pracke farba stale drzala.

Clara.Sue: Odpověď mi pomohla, děkuji!

billie +4101/-612

30.09.15 19:08

 

Celoplošné barvení nedoporučuji, výsledky nejsou uspokojivé. Většina barev je navíc vyrobena pro přírodní materiály a lycra je extratřída i mezi umělinama.....
S malováním na dresy mám zkušenosti a moje doporučení jsou následujíící: dobře drží francouzské barvy výrobce Pebeo, jmenuje se to Setacolor. Mají různé varianty - krycí, průhledné, s kovovým leskem i fluo odstíny. Práci průběžně fixuji fénem a poté žehlím přes papír.
Z technik doporučuji tupování, tisk nebo malbu tenkým štětcem, ale vždy neředěnou barvou. Pokud ji zředíte, lycra se začne chovat šíleně a rozpije barvu do obrovské plochy. Pokud byste potřebovala zapouštět odstíny, dá se to udělat jako mix barev na paletě nebo jednu barvu na druhou, které pak opticky splynou.
Pokud si netroufáte na malbu, zkuste třeba kresbu fixou na textil. Na plavkovině to vypadá pěkně a vcelku pohodlně se s nimi vytváří jemné linky, třeba pestíky květů… Není to ale na větší plochy.
Konkrétně u tohoto trikotu bych nakoupila tlusté fixy na textil od dobrého výrobce a normálně pokryla barvené plochy tečkami. Tak si ohlídáte i to zesvětlení barvy směrem dovnitř dresu. Na fixu netlačte, jenom ťupejte.
Samozřejmostí je věnovat jeden den zkoušení barev na konkrétní materiál - odstín, jak na to budete tlačit, jak to schne..... Druhý den to zkouknete a teprve pak půjdete na věc…

Edna Peprna +5/-0

02.10.15 11:30

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Opravdu budeme zase nosit Crocsy?

Crocsy se vracejí na scénu! Tentokrát je z módního hrobu vytáhl... Celý článek

Poslední článek:
Chlupaté parky a vystrčené zadky. Které trendy z loňska se udrží?

Rok 2016 byl bezesporu rokem obrovských změn - ať už pozitivních,... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit