Koupě overlocku

šeříková

17.05.13 11:59

Dobrý den,
rozhodla jsem si koupit overlock, abych nemusela všechno, co šiji, začišťovat v ruce. Šiju si tak jeden kus oblečení za 2 měsíce a šicí stroj mám šlapací Singer z roku 1927 :)
Potřebovala bych od Vás poradit, jaký overlock si koupit, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými značkami a cenovými skupinami. Popřípadě ocením jakékoliv vaše osobní zkušenosti s konkrétními overlocky.
Přiznám se, že se v tom vůbec nevyznám, takže je pro mne každá rada drahá :)
Předem moc děkuji za odpovědi


Reklama

 

myslím, že když najdete v diskuzi vlákno Burda-domácí šití, pár rad tam najdete.. nějaký šicí stroje, over/coverlocky se tam řešily..

megusa +2298/-181

17.05.13 12:22

 

s konkrétním overlockem Vám sice neporadím (můj janome je starý už cca 15 let, a pořád skvělě šije). každopádně koupi doporučuji, i když šijete méně. Jakmile uvidíte ten profesionální vzhled švů, kouzlu šití propadnete! :)
určitě doporučuji projít tyto diskuze, pomůžpu Vám s výběrem; vpravo jsou kategorie podle značky.
 http://www.sici-stroj.cz/diskuse/

Svým způsobem jsou overlocky všechny stejné- prostě oříznou materiál a obnitkují, žadné extra funkce :) určitě ale ať má diferenciální podávání, umožní práci s elastickými materiály. 4-nitné stroje jsou dnes už asi všechny. Také volné rameno může ulehčit práci- pro šití dětského oblečení se určitě hodí. dalším aspektem při výběru už je jen dostupnost servisu a finanční možnosti :)
 http://www.raj-siti.cz/…ky/cz/c-909/

Olivera +975/-79

18.05.13 13:51

 

Nedělejte to. Jestli opravdu šijete jen jeden kousek za dva měsíce, je overlock pro vás zbytečný a drahý přepych. Raději si kupte šicí stroj s entlem, kterým můžete začisťovat vše kromě úpletů.

Linie +17154/-3060

18.05.13 10:55

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

God save the Queen! Alžběta II. dnes slaví 91 let!

Dnes slaví britská královna Alžběta II. své 91. narozeniny, takže i... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Co to je Greenery a jak ji nosit?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Zelenkavá barva je k vidění úplně všude. Stala se totiž barvou roku... Celý článek


Reklama