Nejvhodnější střih šatů vzhledem k látce

rineke

29.08.13 21:49

Dobrý večer,
nejsem švadlena ani odborník na módu, proto bych vás ráda požádala o radu. Dostala jsem darem dvě látky, z nichž si chci nechat ušít šaty. Údajně se jedná o elastan (já to, žel, nepoznám). Chci se proto zeptat: existují střihy, pro které by byl tento druh látky výhodou? Intuitivně bych hádala, že by to asi mělo být přiléhavé, když je látka elastická, ale pokud byste mi poradily (poradili) i jiné alternativy (nejlépe včetně obrázků), byla bych vám velice vděčná!
Figuru mám drobnou, 160cm/45kg.

 

bez obrázku a důkladného popisu látky vám neporadí nikdo, protože elastan (to není látka, ale příměs) obsahuje jak džínovina, tak tuhé bavlněné látky na sukně nebo na košile, existuje i elastický satén, manšestr…elastická látka může být naprosto splývavá, nebo pevná, tlustá, tenká…záleží taky i na vzoru na látce atp.

Jiná Realita +245647/-57408

29.08.13 22:36

 

Být vámi jdu se zeptat tam, kde si chcete nechat ty šaty ušít… Bude to nejrychlejší. Zkušená krejčová vám jistě ráda poradí a rovnou můžete začít se střihy a měřením.

BarunkaN +483/-174

30.08.13 07:54

 

Souhlasím naprosto s BarunkouN.
Zatím si však můžete s látkou doma pohrát. Zabalte se do ní těsně, nařaste jí do pasu jako nabíranou sukni, zkuste jí ve výstřihu stáhnout jako dekolt, omotat se látkou ve tvaru tuniky a tak podobně. Uvidíte sama, v jakém nařasení či stažení bude látka dobře vypadat.

rineke: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Zoe +2672/-397

02.09.13 14:11

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Opravdu budeme zase nosit Crocsy?

Crocsy se vracejí na scénu! Tentokrát je z módního hrobu vytáhl... Celý článek

Poslední článek:
Chlupaté parky a vystrčené zadky. Které trendy z loňska se udrží?

Rok 2016 byl bezesporu rokem obrovských změn - ať už pozitivních,... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit